kızkardeşlik

1

Annem "Kız arkadaşlarını unutma" diye tavsiyede bulunmuştu.

"Yaşın ilerledikçe senin için daha önemli olacaklar, kocanı çocuklarını ne kadar cok seversen sev, yine de kız arkadaşlarına ihtiyaç duyacakssın. Onlarla bir yerlere gitmeyi ihmal etme. Onlarla birşeyler yap ve kız arkadaşlarını daima hatırla. Onlar sadece arkadasların değil, senin kardeşlerin, yakınların...' demişti.

Yıllar geçtikçe, çocuk olmadıkça, kocalardan boşandıkça, sevgililerin biri gidip diğeri geldikçe, annemin dediklerinin ne anlama geldiğini çok iyi anladım. Zaman geçiyor. Hayat akıyor. Mesafe ayırıyor. Aşk büyüyor sonra azalıyor. Kalpler kırılıyor. Kocalar evde bir yerde duruyor. Veya evlilikler mahkemede son buluyor. Sevgililer değişip duruyor. Erkekler arayacaklarını söyleyip aramıyor. Işler geliyor ve gidiyor. Ebeveynler ölüp gidiyor. Komşular değişiyor. Ama kız arkadaşlar hep oradalar... Geçen yıllar ve arada kac km. mesafe olduğu önemli değil. Bir kız arkadaş, hiçbir zaman ona ihtiyaç duyduğumuzdan daha uzak değil.

Hayatiniz içinde, öyle ya da böyle, yakin ya da uzak.. 
1 Yorum


crocus

araya mesafeler de girse,başka insanlarda ya da zaman da ,kardeşim dediğin kız arkadaşın için bunlar çok önemli değil.Karşılaştığın an bıraktığın yerden devam edebiliyorsan kardeş dediğin kız arkadaşınla....

Yorum yapmak için üye ol