Kırık yatak parmaklığından yeni yıl armağanı kitaplık

25

Fikir, uzun süredir evde duran kırık yatak parmaklığını depoya kaldırmanız için eşinizin yaptığı baskı ve küçük oğlunuzun kitaplık gereksinimi karşısında aniden aklınıza gelir. Küçük çocukların kitapları klasik yanyana dizilen ve sadece kitabın sırtının göründüğü kitaplıklardan değil de dergi standı gibi bir kitaplıktan daha kolay alabildikleri ve hangi kitap olduğunu anlayabildiklerini farkedince akla gelen fikir gelişir. Rafları kumaştan cepler olan ve kitapların ön yüzlerinin göründüğü bir kitaplık gayet güzel olacaktır. İş teoriyi pratiğe dökmeye kalmıştır. Haydi iş başına.

Gerekli malzemeler: Artık kullanılmayan ve Tan'ın bir zamanlar kırdığı yatak parmaklığı. Tutkal, makas, kumaş, çekiç. Terziye kadar gidip, projeniz konusunda terziyi ikna etmek. Tatlı bir çırak. Biraz emek. Çocuğunuzun kolayca kullanabildiği kitaplığı beğenmesi karşısında kalbinizi dolduracak kadar sevinç.

Kırık korkuluğun parmaklıkları tek tek itinayla çıkarılır.Kumaşlar kitap ölçülerine göre kesilir. Malzemeler neredeyse tamamdır.

Çubukların kumaşlara geçeceği bölümleri dikmesi için bir terzi aranır. Bulunan terzi bu işe yanaşmaz. Yılın son günü olması nedeniyle yana döne dikiş makinesi bulunan bir esnaf aranır. Sizi anlayacak bir döşemeci bulununca dikişler yaptırılır. Ve çubuklar yerlerine takılır.

Sıra çubukları söküldükleri yerleri takmaya gelmiştir. Tutkal yardımıyla çubuklar önce ilk yan parçaya sonra ikinci parçaya takılır-yapıştırılır.

Test çalışmaları yapılır. Kitaplar yeni yerlerinden gayet memnun görünmektedir.


Mal sahibi ani bir baskınla denetime gelir. Şaşkın biçimde projeyi inceler. İlk kitabını alır. Durumdan memnun görünmektedir.


Kitaplık Tan'ın odasındaki yerini alır. Yatak parmaklığı uzun süredir görmediği kardeşinin yeni halini şaşkınlıkla izlemektedir.


Yeni kitaplık görücüye çıkmıştır.


Anne memnun, oğul mutlu, kitaplar mesut. Bir baba daha istesin ki)))

Canım oğlum, senin ve tüm çocukların yeni yılını kutlar, mutlu ve bol kitaplı nice yıllar görmenizi dilerim. Osman AYDOĞAN
25 Yorum


nilberk

Süpersiniz siz yaa,bayıldım kitaplığa..Lali'yi mi gördüm ben:)ayrıca bir ikea masasını kurarken,ikincisi burada ,Tan senin elinden her iş gelecek kime çektin bilmem ki:)))

Ezgi_

Bayıldımmmm... Bizim de yakında boşa çıkacak bir yatak korkuluğumuz, ve ihtiyacımız olan bir kitaplık var:) Çok çok iyi fikir,süpeeerrr....

Hem bizim evin yanında döşemeci de var:)))))))

osman

Elimizde hazır kumaş olmasaydı, döşemeciden temin edilecek desenli kumaş daha iyi olurdu. Siz döşemeciden beğendiğiniz bir kumaş alın.

Not: Bu raf sistemi kitapların yanısıra cd-dvd'ler (kutulu) için de kullanılabilir. Raf derinliklerini de ona göre ayarlamak lazım.

nilberk

yok bence düz kumaş daha güzel,renkli veya desenli çok karmaşık olabilirdi,hem bu renkler asil renklerimizi çağrıştırıyor, ellerine sağlık:)Murat'a gösterdim ,önce parçalayın ben sonra yaparım dedi:)Osman ,Tan'ı bir göndersenize bizim babaya öğretsin:)

dennis

süper bir fikir; gerçekten çok yaratıcı. bayıldım doğrusu. ellerinize sağlık...

batuhaninannesi

Çok başarılı osman!Tebrikler!

Zelal_

Yaratıcı bir çalışma, başarılı bir uygulama olmuş...

Aklınıza, fikrinize, elinize sağlık!

Tebrikler!!!

hacer

süper fikir, tek endişem çekince devrilebilir mi acaba?

kader_eymen

yaratıcılığınıza bayıldım, aklımızda bulunsun bizimde...

Ezgi_

Şeyyyy, konu hazır yüzsüzlükten açılmışken, ben de dahil olsam :D

Osman ve Evren, bize 5 dakikalık mesafede oturuyorlar. Hani ben de seve seve ağırlarım:))))

osman

Kırık parmaklıklarınız itinayla kitaplık haline getirilir, sağlam parmaklıklarınız da itinayla kırılır))))Seri imalata geçmeyi düşünebiliriz.)

osman

Devrilme tehlikesi duvara sabitlemediğimiz her kitaplık için geçerli. Ancak bu kitaplık duvara diğerleri gibi düz değil biraz açılı olarak yaslandığı için bu riski daha az taşıyor. Üstten sabitlenebilir ya da kaymaması için alttan yere sabitlenebilir.

esraozlem

Osman çok çok başarılı. Süper düper harika olmuş :) Ellerinize emeğinize sağlık Tan'la birlikte.

lugesya

muhteşem harika süper ..ellerinize sağlık

senayc

Ben de yeni gördüm,çokkk güzel olmuş

serpilunal

Yatagımızı ne zaman eskitiriz ki?:) Ellerine sağlık.. Güle güle kullan Taaan!

melay

süper süper süper çok hoşuma gitti bu iş benim :D

ozguranne

vay çok güzel olmuş. ikea ise ikea hack'e yollasanıoz ya?

sevdamefem

çok beğendim:) ellerine sağlık:)

erenim

bravo valla hazırdan daha iyi

elvan_yigit_yaren

harika yaa ne güzel değerlendirilmiş ve çok güzel olmuş bayıldım:))

anneyazar

Vay be Osman Enişte sen neymişsin be:) Harika olmuş yeminle. Ellerine sağlık. Tan'ım güzel günlerde kullansın:))

Cananay

muthis bir dusunce

eskicikontes

Süper düşünce kesin uygulayacağım. Bende oğlumun parmaklığını nereye koyacağımı şaşırıyordum. Buna bayılacak.

crocus

bu süper bir fikir :))) bayıldııımmm

Yorum yapmak için üye ol