Doğum Tercihleri Listemi Hazırladım

0

Bir müddettir dikkat ederseniz habire “doğumda şu, doğumda bu” şeklinde yazılar yazıyorum. Hayır doğum ile kafayı bozmuş değilim. Ah! hayır, hamile de değilim. Elbette bu yazıların bir sebebi var

Herşey hamile arkadaşlara faydalı olacağını umduğum bir “Doğum Tercihleri Listesi” hazırlamak istememle başladı. Doğum Tercihleri Listesi, doğumdan belli bir süre önce hazırlayarak, doktorunuzla ve varsa doğum koçunuzla paylaştığınız ve doğumunuzun ne şekilde gelişmesini istediğinizi özetleyen bir yazı. Kimi kaynaklarda “Doğum Planı” olarak da geçiyor. Ancak aşağıda anlatacağım sebeplerle, Doğum Tercihleri Listesi olarak adlandırmak bana daha doğru gibi geliyor.

Doğum Tercihleri Listesi Türkiye için yeni bir kavram. Yaptığım araştırmada sadece birkaç Türkçe sitede, fazla da detaylı olmayan örneklerine rastladım. Blog dünyasında ise Elif dışında bu konuya eğilen fazla kişi olmamıştı. Hamile arkadaşların, önceden hazırlanmış seçenekleri işaretleyerek, kendi beklentilerine göre, kolayca hazırlayıp çıktısını alabileceği Türkçe bir form ise, görebildiğim kadarıyla, yoktu.

Devamı http://www.bebekveben.com/2012/01/03/dogum-tercihleri-listemi-hazirladim/

Henüz yorum yazılmamış. İlk yorumlayan sen ol.

Yorum yapmak için üye ol