Emekli-Çocuklu savaşları

0

İki çocuk babası bir insan evladıyım. Bi apartmanın üçüncü katından halkımı selamlarım.

Oturduğumuz binalar sendika işçilerinin zamanında kurdukları kooperatif siteleri. Bizim mahallede bu tarz onlarca kooperatif mevcut. Buralar bizim apartmanda da olduğu gibi emekli kaynar.

 Benim çocuklar çocuk sonuçta epey haylazlar. Neyse durun; emekli ve çocuklu aile savaşlarına girmeden önce biraz evlatlarımdan bahsedeyim müsadenizle.

 

Yaş aralıklarının az olması hasebiyle birbirlerini ve içlerindeki çete kurma hayallerini anlamak da zorlanmıyorlar.Bir iki ay öncesine kadar sessiz sedasız ilerleyen planlara jest ve mimiklerden sonra diyologlar da eklendi."Dobbah ge" parolasıyla planları harekete koyanın Zeynep Ferya olduğunu düşünüyoruz anneleriyle.Yani beyin kod adıyla : Feriş.Şu ana kadar adlarının karıştığı eylemler;buzdolabından salata malzemesi aşırıp hem yeme hem bilumum haşerata yedirmek için dökme ve saçma,koltuktan kitaplığa uzun atlama,camın önüne katlanan sandalyenin birisini açaraktan ve tırmanaraktan camdan balkona geçmece (bu da engelli atlama oluyor herhalde) -Zeynep tam camdayken suç üstü yakalanmıştır-,kahvaltı sofrasından yemek aşırmaca,tezgaha tırmanıp musluk açma-su içmeye çalışma,çöp karıştırıp içinden küflü peynir yeme,temizlik suyuna oyuncak balıkları atıp yüzdürme,yatak başıncaki çekmeceliğe tırmanıp tavandaki örümceğe ekmek yedirme gibi daha onlarcası var.Sicilleri kalabalık anlayacağınız.Farkındaysanız suçların çoğu yemek ve mutfak suçu kapsamında ele alınabilir.Bunun sebebi de sanırım bizim veletlerin oburgillerden oluşu.Benzemeyen özelliklerinden birisi de damak tatlarıdır herhalde.Yahya güne tatlı şeylerle başlamak ve de öyle bitirmek ister.Zeynep Allah ne verdiyse artık,hiç affetmez.

 

Sabahları kahvaltıyı birlikte yapıyoruz. Akşam yemekleri ise denk gelirse artık. Çok itikatlı uşaklar, henüz üzerlerine güneş doğmadı.Karga bokunu yemeden bizimkilerin mesaisi başlamıştır.Bi yerlerde hızlı hızlı lego takarken,arabaları çarpıştırırken,bebek uyuturken ya da yüz çeşit oyuncağın içinde ordan burdan aşırdıkları saçma sapan şeylerle oynarken yakalayabilirsiniz onları.Artık çoğu sabah ilk işleri yanımıza uğramak değil,kurulu bi düzenleri var tabi hemen faaliyete başlıyorlar.

 

Kahvaltı öncesi parka gitme konusunda ısrar ederlerse mecburen kısa bir park turu yapıyoruz bazı sabahlar. Olmadı gidemedik diyelim, kahvaltı için ekmek almaya gittiğim bakkala birlikte gidiyoruz. Bakkala gidiş dönüş yürüme 5 dakika ama her gördükleri kediye köpeğe salça olan çocuklarla  bi 15 dk.yı buluyor.Makara kikiri,kavga dövüş yapılan kahvaltıdan sonra ben işe gitmek üzere hazırlanıyorum.Çocuklarda hazırlanıyorlar. Henüz birlikte işe gidemedik ama onlar asla vazgeçmiyorlar. Gidemeyeceklerini biliyor olmalarına rağmen.
Henüz yorum yazılmamış. İlk yorumlayan sen ol.

Yorum yapmak için üye ol