mental aritmetik

Gizli Zeka Mental Aritmetiğin Mantığı 
1. Bilimsel bir araştırma sonucuna göre 6 yaşına gelen bir insanın beyninin %60’ı gelişmiştir. 10 yaşında  %95’i, 20 yaşına geldiğinde ise tamamına ulaşmaktadır.

2. Çocukların büyüme sürecindeki öğrenmelerinin geliştirilmesi sayesinde birçok alanda yeni buluşlar yapılabilecektir.
 
3. Uzmanların yaptığı araştırmalara göre, hiç kimse beynin tamamını kullanamamıştır. İnsan zekasının gizli kapasitesi sonsuzdur.

4. Bilimsel tahminler sonucu edinilen bilgiye göre, bir insan 10 doktora yapıp 40 ayrı dili kullanma yeteneğine sahip olsa bile, beyin kapasitesinin %50’sini ancak doldurabilir.

5. Hangi ülke veya ırk olursa olsun, çocuk beyninin gelişimine en çok önem veren ülkeler gelişip güçlenmede ön sıralara ulaşacaktır.
 
6. İngiliz filozof Harvey Spencer’a göre midemize nasıl davranıyorsak beynimize de öyle davranmalıyız.
 
7. İkinci Dünya Savaşı yenilgisinin ardından Japonya’nın ekonomik bunalıma girmesinden sonra Japonya başbakanı şöyle söylemiştir: “İlkokul öğrencilerimiz mutlak suretle Abaküs Aritmetiği öğrenmelidir.” Bunu öğrenmeleri sonucudur ki Japonlar iş dünyasında büyük bir hızla yükselmiştir.

Gizli Zeka Program 
Zihinsel Aritmetik, hesap makinesi, bilgisayar, kalem ya da kağıt gibi farklı aletler kullanmadan insan aklının zihinsel gücünü kullanarak matematiksel ya da zihinsel hesaplamalar yapabilmektir.

Çift elle öğrenilen Abaküs Mental Aritmetik çalışması, beynimizin potansiyel olarak kullanamadığımız gizli kalan kısmının çalışmasını sağlar. Aşağıda söz ettiğimiz uyarı noktalarını geliştirerek geleceğin dehaları olabilecek çocuklarımızın başarısına başarı katacaktır.

1.İşitme duyusu
2.Görme duyusu
3.Kinestetik dokunma duyusu
4.Zihinsel canlandırma ve hayal etme

Abaküs ile yapılan çalışmalar, sürekli bir şekilde uyarılan beynimizin bu dört önemli noktası sayesinde kullanamadığımız gizli zekamızı hızla devreye sokacaktır.
 
Gizli Zeka Mental Aritmetiğin Amacı 
Mental Aritmetik Eğitimi, 4-14 yaş grubundaki çocuklar için tasarlanıp geliştirilmiş bir programdır. Amacı, her çocukta var olan ancak atıl durumdaki gizli zeka potansiyelini harekete geçirmek ve kapasitesini artırmaktır. Önce rakam ve sonra sayılarla başlayan Abaküsün kullanımı öğretilir. Zihinsel canlandırma çalışması, yani mental çalışmalarla yapılan egzersizlerle yeterli amaca ulaştıktan sonra abaküs kaldırılır. Böylece bellekte, Abaküsün fotografik görünümü yaratılarak hesap yapma işlemine geçilir. Zaten uzun süredir Abaküsle çalışma yapmış öğrenciler, sanki beyinlerinde bir Abaküs varmışçasına yine boncuk hareketlerini kullanırlar ve hareket ettirdikleri parmak işaretleriyle işlemi süper bir hız ve doğrulukla sonuca ulaştırırlar. Mucizevi çocuklar bu akıl olmaz becerileriyle karşılarındaki herkesi büyülemeye başlarlar.

Gizmar programının çocuklarımıza kazandıracağı bu becerilerle yapılan zihinsel egzersiz çalışmaları süresince beynimizdeki iletişim ve öğrenmemizde aktif rol oynayan dört önemli nokta olan Görsel, İşitsel, Dokunsal ve hayal noktalarımızı sürekli bir şekilde uyarılır. Böylece her hangi bir konu üzerinde çalışmak üzere odaklanma ve dikkat toplamaları en üst düzeye ulaşmış olur. Zeka potansiyellerini ortaya çıkaran çocuklarımız bu çalışmalar sayesinde sarsılmaz bir özgüven kazanırlar ve kendilerini daha iyi ifade edebilirler.
 
Gizli Zeka Bayilik İletişim
Telefon : 252 612 54 75 (pbx)
Franchising İrtibat : 0 537 729 00 07
Faks : 252 612 54 75
www.gizlizeka.com
www.gizmar.com.tr
 info@gizlizeka.com
genel merkez 1:
Cumhuriyet mah.Nene Hatun cad. Aydın Sok. Aydın sitesi A blok no:9/1-2 NİLÜFER/Bursa
Telefon:224 452 04 11 (pbx)
Genel merkez 2
Adres : Kesikkapı Mah.Atatürk Cad.Servet Hanım İş Hanı Kat 1-2 (Atatürk İlköğretim Okulu yanı) Fethiye/Muğla
Henüz yorum yazılmamış. İlk yorumlayan sen ol.

Yorum yapmak için üye ol