Annelik ilk yemek

6

Selamlar,
ben iki yıllık bir anneyim.Çocuğum olduktan sonra sanırım biraz da araştırmacı gazeteci oldum.İlk önce ona yemek pişirme konusunda (vakit bulduğumda çünkü ilk zamanlar zor uyuyordu)internette bir çok siteye girip çıktım.Gezdiğim sitelerden birinde bulduğum bir bölümü aynen aktarıyorum ;
Daha henüz bir anne adayı iken bile “annelik” adına ne kadar çok detayı düşünmek zorundasınız…

İçinizde gelişen o mucize için yaptığınız hazırlıklar! Artık hiçbir şey eskisi gibi değil, her şey en ince detayı ile düşünülmeli, “bu da öyle oluversin canım” diyememeler. Yeme içmenize daha çok dikkat ediyorsunuz, "Aman balık yemeli, bol oksijen almalı, odası ışık almalı, yatak takımı zehir içermeyen mobilya boyası ile boyanmalı, giysileri önceden sabunlarla yıkanmalı hassas cildine hazır olmalı, geleceğine şimdiden yatırım yapılmalı, acaba bir hayat sigortası mı yaptırmalı?" Daha bir sürü önceden aklınıza gelmeyen ama şimdi olmazsa olmaz dediğiniz önemli ayrıntı. İşte bütün bunların arasında sürekli hayatınızda olan ve aslında bir anne olarak en çok özen göstermeniz gereken, o en kıymetlinize yemekler yapıp onun sağlıklı beslenmesini sağlayacağınız mutfağınızda tencere ve tavalarınız ne durumda acaba? Yapışmaz kaplı tencere ve tavalarınızdaki yıpranma ve çizikler, inanın hiç masum değiller...

İlginç geldi ve sonuçta yazının tamamını okuduğumda dehşet içinde evdeki tüm teflonları atma duygusuna kapılarak arayışa girdim.
Esse'de greenpan'i ilk bulduğumda aradığım işte bu demiştim.Ama onuda araştırdım ! (içimdeki araştırmacı gazeteci uyandı bir kere!!!)
Bulduğum beni daha şüpheci yaptı çünkü Green Pan sağlıklı olduğunu ileri sürerek insanları yanılttığı ve haksız rekabete neden olduğu için 8500€ ceza yemişti!!!.
(bknz haber :

Court orders GreenPan to stop Teflon comparisons

The Belgian-made cookware brand GreenPan engaged in illegal unfair competition against Teflon manufacturer DuPont, a court has decided.

Court orders GreenPan to stop Teflon comparisons
GreenPan must stop its comparative advertising against Teflon

GreenPan, which is manufactured by Anotech International, promotes itself as an alternative to traditional types of non-stick cookware as no PFOA is used in its manufacturing process. The chemical PFOA is under increasing scrutiny as a possible health hazard.

The Commercial Court of Nivelles in Belgium ordered GreenPan to stop using the DuPont and Teflon names in its advertising and to stop its comparative advertising against them.

The company was also ordered to pay DuPont 8,500 Euros and to publish the court's decision on its website. GreenPan faces a fine if it violates any of the conditions. )
Sonuç olarak ne kullanacağız? Onuda anlatacağım. Ama Green pan ve Teflon değil elbette....
6 Yorum


EmineKartal

hay Allah ya, tam da greenpan almaya niyetlenmisken, ne alcaz peki tugba?

banu

merakla araştırmanın sonucunu da yazmanı bekliyoruz.

Ulku

evet ben de bekliyorum. ne alicaz, imdaaat :)

Ulku

bir de, tamam ceza almislar, teflon ismini reklamlarinda kullanmayacaklarmis ama kendileri sagliksiz miymis, soyledikleri yalan miymis, o kismini anlamadim ben?

tugbadem

Arkadaşlar ben,yine Esse'de satılan Moneta markalı Ceramica kaplamalı üründen aldım. Greenpan de almıştım.Ancak ceramica olayı bitirdi.İnanılmaz bir fark var. Kızarma yaparken yağ siyahlaşmıyor. Dometes soslu yaptığım yemekten sonra tencerenin ne kadar

kolay temizlendiğine doğrusu inanamadım.Temizlenmesi çok kolay.Bu ürünler hakkında uzun uzun araştırmalar yaptım.Blogumada yazdım.Sonuç olarak ben ceramica diyorum.Satın almış olduğum tencere ve tavalarımı beş aydır kullanıyorum çok da memnum herkese tavsiye

ederim

kuzum

Ben de evimde dikkat ediyorum. Ama dışarıda, okulda, restoranda, komşuda, halada,yengede, teyzede, anneannede, babaannede yerken ne olacak? Aynı şey gıda için de geçerli. Ya kafayı sıyıracaksın ya da şu şarkıyı söyleyeceksin: rakı içenler öldü de su içen ölmedi mi

Yorum yapmak için üye ol