KIZIMA:)

2

        Hayatımın en anlamlı, en güzel duygusuna,  KIZIMA!!

  Bu gün 2 yaşını dolduruyorsun bir tanem, evet tam 2 yıl oldu aramıza katılalı. Tam 2 yıl oldu gerçek anlamda aile olalı. Ne çok istemiştim bir çocuğum olmasını, ne çok ağlamıştım kendi kendime kuruntu edip ya olmazsa diye. Hamile olduğumu öğrendiğim gün ne çok sevinmiştim. Her gün dua ettim sağlıklı olman için.  Kıtlıktan çıkmış gibi her önüme geleni yemiştim tok bile olsam, acemilik işte. Zannettim ki yediğim her şey sana yarayacak. Nerdeee çoğu bana yaradı ama olsun. Seni sağ salim kucağıma aldım, ilk ağlamanı duydum, ilk öpücüğümü kondurdum ya gerisi boş.

 İlk zamanlarımız pek de güzel geçmedi seninle, çok zaman oturup ağladım ‘ben beceremedim anne olmayı’ diye. Ama hepsi gelip geçiyormuş. Şimdi unuttum gitti o sıkıntıları. Aklım da hep sen varsın bebeğim. Seni her düşündüğümde yüzümde bir tebessüm.  

  O kadar çok şey yazmak istiyorum ki seninle ilgili ama toparlayamıyorum kelimelerimi, ne yaparsam yapayım yeteri kadar anlatamıyorum seni. Ne iyi ettin güzel kızım, fındıkkurdum, gelmekle ne iyi ettin. Babanı ve beni ne mutlu ettin. Akşamları kapıda büyük bir özlemle bizi karşılaman, boynuma kollarını dolaman ve sıkı sıkı, sımsıkı bize sarılman. ‘Annem, anneşi ödedim(özledim)’ demen ve benim hiç bitmesin dediğim o an. Sen olmasaydın hiç bilemeyecektik bu hissi. Senden önce ne kadar da yavanmış esasında hayat, senden sonra anladım ömrüm benim.

 

 Var mı dünyada bir evlattan daha güzel, daha eşsiz bir duygu? Benim için cevap çok net: Benim ömrümde görüp, yaşayabileceğim en güzel, en tarifsiz  duygu evlat sahibi olmak. Sana her baktığımda, o güzel yüzünü her öpüp okşadığımda, senin uyurken her izlediğimde  yüreğim cız ediyor, korkuyorum. Seni kaybetmekten, senin beni vaktinden önce kaybetmenden o kadar çok korkuyorum ki. Sana layık bir anne olamamaktan, seni olmaz ya olurda bir sebepten ihmal etmekten o kadar çok korkuyorum ki. Aman ya yine bağladım duygusala her zamanki gibi neyse kapatalım bu konuyu dimi. Güzel şeylerden bahsedelim ve her şey daha da güzel olsun.

  Her şeyi oldukça erken başardın sayılır, çok kıpırdak bir bebektin ve haraketsizlik asla sana göre bir şey değildi. Bu doğduğun andan beri böyleydi ve halen öylesin cimcime kızım benim.  6 aylıkken emeklemeye, 9,5 aylıkken yürümeye ve akabinde koşmaya başladın. Hala yürümek nedir bilmiyorsun ve hep koşuyorsun. 18 aylıktan itibaren konuşmaya başladın ve şu anda gayet güzel konuşuyorsun. Konuşmanı duymak için can kulağıyla, dört gözle seni dinliyorum çünkü çok güzel konuşuyorsun. Hele anneciimm, babacıımm diye vurgulamaların yok mu, beni benden alıyor. Şu anda helikopter geçiyor bak sesini duyuyorum. Eminim ki balkona çıkıp sen de şu anda ona bakıyorsun ve akşam bana anlatacaksın: Anneşi koptey geçti, kocaman koptey göydüm’ diyeJ

 2 yaş geldi kapıya dayandı. Bu 2 yılda ne çok, ne zor ve de ne güzel günler geldi geçti. Ve bundan sonraki gelecek günleri de sabırsızlıkla bekliyorum. Bundan sonraki günlerimiz daha da güzel olur umarım. Seninle geçecek her anımı, her günümü içimdeki kocaman sevgiyle bekliyorum.

 İyi ki doğdun, iyi ki varsın ve iyi ki bizim kızımızsın. Allah ömrünü ve bahtını güzel yazsın inşallah canım kızım. Seni bizden, bizi senden ayrı koymasın. Rabbim tüm evlatları anne-babasına, seni de bize bağışlasın bir tanem, ömrüm benim.

Seni çok seviyorum canım kızım benim.

ANNEN.
2 Yorum


Umutun_annesi

ooooooyyyyyyyyy

melekannesi

canım arkadaşım,ne güzel bi anlatım bu.burnumun direği sızladı.bi ömür mutlu ve birarada yaşamanız dileğiyle .kutlu olsun doğum gününüz.öpüyorum şebelek derin'i ve bir okadar şebelek olan anasını:)

Yorum yapmak için üye ol