Bayat Gofret Alpella

0

Güzel Oğlum Ahmet Alp,

Sana hiç "oğlum" demedim şimdiye kadar. İçi dolu dolu "oğlum" demek annenin hakkı bence, annenin repliği olmalı ama bugün çiğniyorum kurallarımı, sadece bugün, yılda bir kez..
Tam 1 yıl önce bugün bir hastanede ağlamaya başladın sen. İlk ve son defa sevindik ağlamana, sen ağladın diye biz güldük kapılarda, birbirimize sarıldık, biz de ağladık. Beril'in kamerasına birşeyler söyledim seni bekler, anneni merak ederken ama nasıl heyecanlıysam, hiçbirini hatırlamıyorum, heyecanımı hatırlıyorum. Hiç kapılarda bebek beklememiştim ben, dokuz doğurmak nasıl birşey, seni beklerken anladım ben. Dokuz doğurduğum o gün içimde canlanan hayat, bugün kucağımda kıpırdanıyor, yüzüme bakıp gülüyor. Belki de sen canlandırdın onu güzel oğlum benim, sen tutup elinden getirdin, cesaretlendirdin kızımı, ne iyi ettin.. Saymakla bitmez biliyorum, bütün iyi dileklerim ve dualarım seninle. Uzun ve mutlu bir hayat sür güzel çocuk, bize de görmek nasip olsun inşallah.. :)

Arkadaşım, Canım, Güzel Annem,

Zıpır iki kızdık biz yaşlarımıza rağmen, ama 1 yıl önce bugün bozdun sen zıpırlığımızı, anne oldun! Anne olmakla kalmadın, beni de çekiştirdin arkandan.. Oğlun anlamaz, o yüzden sana söylüyorum: İyi ki doğurmuşsun arkadaşım. Hastalanınca birinin başını beklemenin, gülsün diye gözünün içine bakmanın, kendinden önce onu düşünmenin, arabalara yollara sığmayıp koşarak eve gelmenin, çok ama çok sevmenin, çok ama çok sevilmenin; anneliğinin ilk yılı kutlu olsun arkadaşım.. Nice nice yıllaraaaa!

Önceden "seni çok seviyorum"du, artık "sizi çok seviyoruz" oldu, ne mutlu!!
Ağaçlara dallara, yeşillere allara, nice nice yıllara güzel oğlum, nice nice yıllaraaaa! :))

Rana & Defne
Henüz yorum yazılmamış. İlk yorumlayan sen ol.

Yorum yapmak için üye ol