Sağlıklıysan, sağlıklıysa sevdiklerin, lütfen kıymetini bil.

İçin titrer, bir üşür bir terlersin. Gözlerin doluyor gibi olur sonra dışa akıtamazsın içine içine düşer damlalar. Senin annen hiç hasta oldu mu?! Senin annen hiç hayata veda etmek üzere göründü mü sana, hem de sen yeni "anne" olmuşken. Senin bebeğini emzirmeye çalışırken annene üzülüp ne yaşadığını anlayamadığın oldu mu? Benim oldu. Olmaz olaydı. Aylar sürdü, oğlum miladı oldu, annem öğrendi ben doğurdum. Sonra annem iyileşti, saçları yeniden çıktı. Hep içine attı iyileşirken bile, kimseye söylemek istemedi, herkes öğrendi. Kimse bana acımasın diye düşündü sanırım. Acıdık, elimde olmadan acıdım.

Herşey çok güzeldi. Ben ikinci kez anne olmak üzereyken dayımda çıktı bu illet şey. O başladı mücadeleye... Derken ben ikinci kez anne oldum. Kontroller devam tabi.

Offff ve yine karardı dünyam. Kim der annemden öte diye sorarım. Ki ben annemle hep takışırım ama çok seviyorum annemi herkes gibi. Anne olunca anlarsın dememişler miydi yıllarca.

Şimdi ne hissediyorum, müthiş bir üzüntü. Herşey anlamsız artık. Sağlıktan gerisi boş. Ve ateş düştüğü yeri yakıyor. Benim içim cayır cayır yangın yeri..........
4 Yorum


ColukluCocuklu

Sanırım en iyi ben anlarım bu duyguları... Kızım 5 aylıkken kaybettim annemi 2 yıllık bir kanser mücadelesinin ardından.. Sağlık sağlık sağlık gerisi boş hem de bomboş..

adrian_sevcan_

...

silky

Ben de cok iyi anlıyorum hissettiklerini. 5 sene once annemde yakalandı bu hastalıga. Simdi iyi cok sukur. duzenli kontrollerini yaptırıyoruz. Her kontrol, her tomografi, her mr sonuclarını ogrenene kadar bir iskence. Sonuclar iyi gelince rahatlamak ise ayrı bir sevinc. saglıktan onemli hic ama hic bir sey yok. Tum hastalar acil sifa bulsun umarım..

arzuefe

... Allah sabır, acil şifalar versin...

Yorum yapmak için üye ol