Anaokulu / Kreş seçerken

5

Cocuklariniz icin okul oncesi kurum secerken sunlara bi dikkat edin derim:

  • Okul oncesi kurumlarda cocuklarin yaslarina gore degil, aylarina gore siniiflandirma yapilir.
  • MEB' na bagli olanlar anaokulu, SHK' na bagli olanlar Gunduz Bakim Evi olarak gecer. SHK' u 0-2 yasi da kabul eder. MEB etmez. Eger okulunuz MEB na bagli ise; 36-72 ay arasi cocuklar bulunabilir .
  • Playgrouplar ise 0-2 yasi MEB' e bir nevi kabul ettirme oluyor. Tam gun olmamali. 2 hadi bilemedigin 3 saatlik oyun gruplaridir. Sunu da bilin ki; MEB, SHK' ya bagli okullara sure tanidi. Hepsini tekelinde toplayacak, denetimlerini kendisi yapacak. (Bu, çok uzun zamandir bahsedilen bir durum. Guncel bilgi nedir arastirmak lazim) Playgroup adi altinda karma uygulama yapilmamali. Bunun egitimini almis cok ogretmen bulunmuyor.
  •  Anaokulu MEB e bagli ozel isletmelerdir. Anasinifi da ilkogretimin hazirligi diyebiliriz.
Nesejoy' a sevgiler.
5 Yorum


nesejoy

Ece su anda 21 aylik. 23-24 ay civari oyun grubuna baslatmak istiyorum.

Gunluk 3 saat, haftada 5 gun oyun grubu olan bir yer var mesela. Yeni kurulmuslar. su anda kayitli 3 kisi oldugunu bir tanesinin daha haftaya baslayacagini soylediler ama o gun hicbiri yoktu?

Mudure ve ogretmenler ilgili ve guleryuzlu idi. Meb'e baglilar. Meb in mufredatini uyguluyorlarmis. Daha buyuk, daha kurumsal yerleri (Kucuk Seyler Akademisi gibi) tercih ederim ama bulundugum semtte bu tip anaokullari cok cok pahali. simdilik butcemi asiyor. tabi bu tarz buyuk yerleri gordukten sonra ilk bahsettigim yer biraz amator kaliyor. bu yuzden de emin olamiyorum.

oyun grubunda izlenmesi gereken bir sistem, program var midir? sunlari sunlari yapiyor musunuz diyebilecegim seyler?

ElfAna

Oyun grubunuz anneli mi olacak?

nesejoy

Yok degil her gun 3 saat birakacagiz

ElfAna

Nese, belki de bu kucuk yuva size daha uygun olacaktir, deneyin bakalim. Birkac ziyarette daha bulunun iyice gozunuz alissin. Aramadan da ziyaretlerde bulunabilirsiniz. Oyun gruplarinda boyle bir sistem olmuyor. Ama madem MEB mufredati uyguluyorlar, neymis o mufredat bir ogrensene.

hecorak

Burdan birçok anneye ulaşmak dileğiyle... Benim şuanda 8 Yaşında olan oğlum,2 yıl önce AKD KİDS Ataşehir deki anaokuluna gitti. Üzerinden geçen bunca zamandan sonra bile , bana yine bugün başından geçen Üzücü anılarını anlatıyor.Ne kadar mutsuz Olduğunu,öğretmeninin Ona sık sık ceza verdiğini , zorla yedirilen yemeklerin arkasından kusunca çocuğumu balkona çıkarıp kurumasını beklettirdiklerini anlatıyor ve ben bunları dinlerken inanılmaz bir ızdırap hissediyorum. 1 yıl boyunca para ödeyerek çocuğumuza bilmeden işkence ettiğimize mi üzüleyim, yoksa onların Çocuğunuz burda çok mutlu diyerek kaldırıldığımıza mı bilemiyorum.Eğer ana okulu arıyorsanız LÜTFEN Çocuğunuza mutlu hissedeceği bir yer bulun.Onlara değil Çocuğunuza inanın. Eğer Ağlayarak gidiyorsa mutlaka yer değiştirin. Bana bunları daha Büyüdükçe anlatmaya başladı. Çoğu gece aklına gelip Ağlayarak anlatıyor. Bir çocuğun mutlu olarak yaşayacağı zamanı kabusa çevirmelerine izin vermeyin. Bir anne için çok acı bir durum, hem bir dünya para ver yeter ki mutlu olsun diye ama karşılığı büyük hayal kırıklığı olan bir çocukluk yaşaması insanın çok ağarına gidiyor. Burası sözde kurucusu çocuk psikiyatristi ve eşi de çocuk psikoloğu olan insanların açtığı bir yer. AKD KİDS deyince bir kez daha düşünün LÜTFEN!!!

Yorum yapmak için üye ol