HAND MADE

Yaratılma Tarihi: 14.01.2012

Grubun amacı: 

Emeğe, üretene, tüketene saygımızdan yola çıkarak, bunu ilke haline getirmiş kişiler olarak ''emeksiz yemek olmaz'' diyerek bu grubu açmanın, hem Nurturia çatısı altında bulunan annelere faydası dokunacağı düşüncesiyle ''hem üretici - hem tüketici'' açısından, evde yaptıkları el emekleri-göz nurları ürünlerini,  topraktan gelen doğal ürünlerini, başka anne ve bebeklere faydası dokunması amacıyla kurmaya karar verdik.

Üreten her anneyi ''hand made'' adlı grubumuzda görmekten, onları bu grup altında toplamaktan büyük mutluluk duyacağız.

Grup kuralları:.

1. Satıcı olarak üye olan kişilerin.İsim,telefon ve açık adres bilgilerini, grup yöneticelerine iletme  zorunluluğu vardır. Bilindiği gibi ,internet ortamında yaşanan tatsız olaylar genel bir tedirginlik  ve ön yargı yaratmaktadır.Grubumuzda bu ön yargıları en aza indirmek için ,kendimizi bu önlemi  almakla yükümlü hissetmekteyiz.

2. Bu grupta el emeği olan her şeyi satışa çıkarabilirsiniz.

Evde el emeği yapanlar :Dikiş,örgü,nakış,keçe, takı tasarım vb..

Doğal gıda (reçel, salça, ev makarnası- tarhana vb.)

Parti süsleri ( pasta-kurabiye-doğum günü süslemeleri vb.)

Bahçe ürünleri ( Organik ürün adı altın da değil, doğal ürün adı altın da paylaşmak isteyen üreticiler, zeytin-zeytinyağı vb.)

3.Ticari markalar bu grupta satış yapamazlar. 

Örnek:Sanayi üretimi herhangi bir ürünün satışını yapıyorsanız bunun için pazaryerini kullanmalısınız

4.Üyeler; ürünlerinin sadece orjinal fotoğraflarını ve yapım aşamalarını ekleyebilir.Model olarak internetten toplanmış fotoğraflar silinir.Ancak, renk seçeneği belirtmek için orjinal fotoğrafın yanında model fotoğrafı koyulabilir.Fotoğraflarda kendinize ait logo,isim v.b ibareler koymanız önemlidir.

5.Satıcı; sattığı ürün için kapora istemekte özgürdür.El emeği ürünler olduğu için hem kendini teminat altına almış olur hemde ürününü üretebilmek için malzeme temininde sıkıntı çekmemiş olur.Satın almayı düşünen arkadaşlarımızdan da bu konuda anlayış göstermelerini rica ederiz.

6.Satıcı; Ürünü,kullanılan malzeme,ödeme şekli,kargo konuları  ile ilgili geniş bilgi vermek zorundadır.

7.Satıcı;Sorulan cevaplara özenle cevap vermek zorundadır.

Yöneticilerin Görevi:Biz grup kurallarını oluştururken,alıcı ve satıcıyı maximum güvenlikte tutacak kuralları tespit etmeye çalıştık.Bu doğrultuda ,sizlerden gelecek fikir,öneri ve eleştiriler son derece önemlidir.Grubumuzun bu geribildirimlerle daha çok gelişeceğine inanmaktayız.
Bunun dışında,
Grup içindeki konuları incelikle kontrol edip ,yine sizlerden gelecek geribildirimlerle ,elimizden geldiğince, satıcı ve alıcı profilleri oluşturarak istediğiniz anda sizlere yardımcı olmayı hedefliyoruz. 

Üyelik İptali:

*Satış sonrası,alıcının  yaptığı negatif geri bildirimleri önemsemeyen ve gereğini yapmayan satıcıların üyelikleri iptal edilir.

*Grup içerisinde herhangi bir nedenle, saygı çerçevesi dışına çıkılan anlarda üyeler ihtar alır ve bu ihtara rağmen bir kez daha kural dışı hareket görüldüğü takdirde üyeliği iptal edilir ve eğer satıcı ise açmış olduğu konu kapatılır.


İyi alış-verişler..

Katılmak için Kaydol ya da Giriş yap

Konular

HAND MADE

Grup Yöneticileri