Emzirme Reformu

Yaratılma Tarihi: 22.12.2010

EMZİRME REFORMU HAKKINDA

Emzirme Reformu, Blogcu Anne Elif Doğan ve  Çalışan Gebe Simge Alhan’ın  birlikte hazırladıkları Emzirme Reformu Manifestosu’nu da içeren bir harekettir.

Hareketin amacı anne sütü ve emzirmenin önemi hakkındaki farkındalığı arttırmaktır. Çalışsın çalışmasın, bütün annelerin emzirme konusunda yeterince bilgi, donanım ve desteğe sahip olmaları için eğitimlerin arttırılması, destek gruplarının oluşturulması hareketin gayelerindendir. Çalışan annelerin, Sağlık Bakanlığı’nın “ilk 6 ay sadece anne sütü” görüşüne istinaden bebeklerine ilk 6 ay sadece anne sütü verebilmeleri için gerekli koşulların oluşturulması amacıyla doğum sonrası ücretli iznin 6 aya çıkarılması, emziren annelerin işe döndükten sonra işyerindeki koşullarının iyileştirilmesi, emzirmeye devam ettikleri müddetçe buna uygun koşulların sağlanması, emziren annelerin emzirdikleri ya da süt izinlerini kullandıkları için iş yerinde mobbing’le karşılaşmalarının önlenmesi, karşılaşmaları halinde ise destek olunması da bu hareketin amaçlarındandır.

Blogcu Anne ve Çalışan Gebe’nin başlatmış oldukları bu hareketin arkasında başta ciddi bir anne ordusu olmak üzere babalar, anne-baba adayları, anneanneler, sağlık çalışanları, öğrenciler ve çeşitli kollardan profesyoneller bulunmaktadır. Emziren Anneler grubunun üyeleri başta olmak üzere birçok kişi gönüllü olarak bu hareket bünyesinde emek vermektedir.

Emzirme Reformu bugüne kadar 700’e yakın bireyin yanı sıra, başta Lansinoh firması olmak üzere e-Bebek ve LeiLeo gibi firmalar, Kadir Has Üniversitesi ve birçok medya kuruluşu tarafından desteklenmiştir.

Emzirme Reformu hakkında daha fazla bilgiyi www.emzirmereformu.com adresinden alabilirsiniz.

Katılmak için Kaydol ya da Giriş yap

Konular

Emzirme Reformu

Grup Yöneticileri