DOĞRU KİŞİYE DOĞRU YARDIM PROJESİ ..

Yaratılma Tarihi: 27.11.2011

  Bu gurubu açma sebebimin ; Nurturia'da aylar önce metrocity alt geçitteki bebekli kadın için yadım toplanması konusudur bugün farkettim böyle bir konu açıldığını ve gerçekten çok üzüldüm !
 biz türk milleti olarak sonderece duygulu merhametli insanlarız, bizim milletimizden olan bazı insan sıfatını yakıştıramadığım fakat başka bir şey söylemeye de dilimin varmadığı şahıslar,bizim bu duygularımızı istismar edip bizden faydalanmaya çalışıyorlar ve hatta bunu artık iş haline getirip kendılerine arabalar evler alıp lüks içinde yaşıyorlar. Tabi ki biz onların gerçek te paraya ihtiyaçları olmadıklarını,aslında çok büyük bir çete olduklarını bilmediğimiz için dayanamayıp veriyoruz .. LÜTFEN DİLENCİLERE PARA VERMEYELİM!!!..
 
    Gelelim metrocity de ki bebekli kadına ;

    Ben bebeğin o kadına ait olduğunu düşünmüyorum, hiç bir anne çocuğunu sokağa yatırmaz, soğukta üzerini açmaz öyle değil mi ? hoş günümüzde artık öyle şeyler görüyoruz ki, çocuğuna işkence eden anneler bile mevcut , o yüzden olabilitesi demümkün tabi .. hadi kendi çocuğu diyelim bu nasıl bir insan ki kendi çocuğu üzerinden kendini rahat ettirmeye çalışıyor,çocuğunu aç susuz soğuklarda sefil bir hayata maruz bırakıyor, bu çocuk istismarından başka bir şey değildir ! lütfen anneler gözümüzü dört açalım böyle dilencilere pirim vermeyelim.. biz o çocuğa kıyafet versek o kadın giydiricek mi sanıyorsunuz tabiki hayır o çocuk o giysileri giyerse nasıl acitasyon yapacak,nasıl para topluycak insanlardan ..
  Eğer birilerine yardım etmek istiyorsanız ben size söyliyeyim ; Kadiköy'de Osman ağa cami önünde gözleri görmeyen boynuna astığı minik tezgahının içinde selpak,yara bandı vb. şeyler satan bir kadın var.. kocasıda caminin diyer kapısında onunda gözleri görmüyor, oda aynı şekilde aynı şeyler satarak geçimini sağlıyor.. sabah etkenden geliyorlar işlerinin başına,bütün gün bir kaç parça bişey satabilmek için ayakta bekliyorlar dilenmiyorlar, alınlarının teriyle para kazanıyorlar ve üstelik gözleri görmüyor.. akşam da karı koca birlikte evlerine dönüyorlar .. kadıköyde çalıştığım dönemde çok kez aynı otobüse bindik o kadar tatlılar ki başları önde genelde, yüzlerinde o kadar masum o kadar tatlı bir ifade var ki inanın bu sevginin ifadesi.. onlarda gözlerinin görmemesini kullanıp insanlara acitasyon yapıp kolay yoldan para kazanabilirlerdi ama o insanlar '' İNSANLAR ''...
 
 Yardımda bulunmak isteyen yardımsever arkadaşlara sesleniyorum ! lütfen ettiğimiz yardımın nereye gittiğinden emin olalım.. çocuk esirgeme kurumlarına gidelim, huzur evlerine gidelim,belediyelerin sosyal sorumluluk projelerini inceleyelim yardıma muhtaç insanların adreslerini alıp kendimiz gidelim ziyaret edelim gözlerimizle görelim nelere ihtiyaçları var kendimiz görelim belirleyelim, ondan sonra elele verip birlik olalım kanımızın son damlasına kadar yardım edelim , işte buna varım eğer sizde varım diyorsanız birlik olalım yardıma muhtaç insalara kayıtsız kalmıyalım .. buluşalım toplaşalım  yardım edelim ..

  Bu konuyla ilgili düşünceleriniz, fikirleriniz, yardım projeleriniz, yardıma muhtaç olan insanlar hakkında fikirlerimizin buluştuğu bir yer olsun burası .
  
 

Katılmak için Kaydol ya da Giriş yap

Konular

DOĞRU KİŞİYE DOĞRU YARDIM PROJESİ ..

Grup Yöneticileri