Pedagojik Oyun Grubu

Yaratılma Tarihi: 10.09.2012

Pedagojik Oyun Grubu nedir?

Merkezimizde çocuk ruh sağlığı ve eğitimi alanında çalışan psikolojik danışman tarafından yönetilecek bir oyun grubu oluşturulacaktır

.Sözlük anlamı ‘’ eğitim bilimi ‘’ olan Pedagoji günümüzde daha çok çocuk ruh sağlığı ve eğitimi anlamında kullanılmaktadır.

Kişilik ve beyin gelişiminin en hızlı olduğu 0-3 yaş dönemini ne kadar uyaran çeşitliliği ile zenginleştirirsek o kadar ileriki yaşlarda sonuçlarını görebilmekteyiz. Psikolojik danışma sürecinde destek almak için danışma merkezlerine başvuran danışanlarımızın yaşadıkları problemleri anlamlandırırken bu yaş dönemine değinmeyen çok az uzman ve psikolojik yaklaşım vardır. Bu dönemde bebeğe (çocuğa) karşı tutumları en iyi anlamamızı sağlayan yöntem, seçilen oyunlar ve oyunlarda gözlemlenen diyaloglardır.

Yaygın tanımıyla bilinen oyun grubu temasından farklı olarak bu gruba farklı yaş düzeyleri dahil olabilmektedir. ‘’0-3 yaş anneli bebek-çocuk oyun grubu’’ oluşturularak çocukların hem oyun ihtiyacı karşılanmaya çalışılmakta hem de ebeveynleri bu sürece dahil ederek aile danışmanlığı hizmeti sağlanmaktadır.

Annenin olduğu bir grupta bebek(çocuk) dayanması çok güç olan ayrılık sancısını yaşamadan hem kendine olan güvenini hem de diğerlerine karşı duyulan güveni pekiştirmektedir.

Katılmak için Kaydol ya da Giriş yap

Konular

Pedagojik Oyun Grubu

Grup Yöneticileri