Fransızca Anaokulu İçin Veli İnisiyatifimize Katılımcı Arıyoruz

Yaratılma Tarihi: 10.01.2019
Fransızca dilini odağa alan bir anaokulu eğitimi için başlattığımız bir veli girişimine sizleri de davet etmek istiyorum.

Mâlûmunuz olduğu üzere günümüzde en revaçta olan yabancı dil İngilizce. Anaokullarımız da bu talebe uygun olarak İngilizce’ye ağırlık veriyorlar. Oysa çocuklarının öncelikli olarak Fransızca öğrenmesini tercih eden anne ve babalar da var. Maalesef kayda değer bir Fransızca eğitimi veren okullar hem sayıca az, hem de daha ziyade Avrupa yakasında toplanmış durumdalar Ayrıca, birkaçı dışında bu okulların verdikleri eğitim haftada birkaç saatin ötesine geçmiyor ve ücretleri çoğunlukla yüksek.

3.5 yaşındaki oğlumuz için Anadolu yakasında yer alan, mâkûl ücretli ve Fransızca eğitimini merkezde tutan bir anaokulu bulmak için yaşadığım uzun ve yorucu bir süreçten sonra aradığım özelliklerde bir okul bulamayacağım sonucuna vardım. Durum böyle olunca bir veli inisiyatifi başlatmanın ve nitelikli bir okulun yardımıyla aradığımız şartları hepbirlikte oluşturmanın daha iyi bir yöntem olacağını düşündüm. Birkaç aylık bir araştırma sürecinin sonunda Sincap Motivasyon Anaokulu üzerinde karar kıldım. Ataşehir’de yer alan bu okulu seçmemde şu faktörler etkili oldu:

1) Okulda halihazırdaki eğitim İngilizce ve Türkçe. Küçük ölçekte Fransızca dersleri de veriliyor ve bizim inisiyatifimizle bu dersleri daha yoğun hale getirmeye açıklar. Okulda İngilizce ve Fransızca konuşan bir yabancı öğretmen ders veriyor. Şubat ayından önce, anadili Fransızca olan bir öğretmen daha gelecek.

2) Okulun idareci, öğretmen ve çalışanları vizyon sahibi, sevgi dolu ve enerjik.

3) Ekipmanları, mobilyaları, mutfakları, oyuncakları yeni, temiz ve kaliteli.

4) Binaları yeni, geniş ve aydınlık. Çok sayıda sınıfları mevcut.

5) Montessori ağırlıklı ama başka ekollere de referans yapan karma bir eğitim modeli uyguluyorlar.

6) Ücretleri mâkûl.

Okul müdiresi Gülşah hanım veli girişimimizi koordine edecek. Girişimimizle ilgilenenler 25 Ocak 2018 Cuma tarihine dek kendisindeki listeye adlarını yazdırabilirler. Daha sonra, Şubat ayından önce, Gülşah hanımın başkanlığında listedekilerle bir toplantı yapacak ve öğrenci adedini de dikkate alarak kurulacak programı birlikte konuşacağız. Programı ikinci sömestrin başında uygulamaya sokacağız. Bizim programımız, şu anda okulda verilmekte olan programın Fransızca’lı versiyonu olacak. Yani eğitim Fransızca ve Türkçe verilecek. Küçük ölçekte İngilizce de öğretilecek. Bu programımızda 3-4 yaş grubu için bir sınıf ve 5-6 yaş grubu için bir başka sınıf olacak. Asgari 5 öğrenci adedine ulaşıldığında programımız başlayacak.

Bilgi almak ve listeye kaydolmak için, müdire Gülşah hanım ile 05360355831 veya 08503029999’dan irtibata geçebilirsiniz.
Katılmak için Kaydol ya da Giriş yap

Konular

Bu grupta henüz hiç konu açılmamış.
Fransızca Anaokulu İçin Veli İnisiyatifimize Katılımcı Arıyoruz

Grup Yöneticileri