• ARALIK AYI ANNELERİ
  2 Üye, 0 İleti

  Merhabalar,

  Aralık ayı doğumlu çocuklar için nasıl bir eğitim yaşı düşünüyorsunuz. Doğduğu yıldaki arkadaşlarıyla mı yoksa bir sonraki yıl a mı? Bilgi ve tecrübelerinizi paylaşırsanız seviniriz. 

 • 2-3 yaş ümitköy oyun arkadaşı grubu
  2 Üye, 0 İleti

  2 yasinda oğlum var. Ümitköyde oturuyoruz. Bu civarda oturan anneler çocuklarımızı tanistirabiliriz. Onların yeni ortamlara katılmasına birbirlerini tanimalarina deatek olalım

 • 2. sınıfa giden çocuk anneleri
  2 Üye, 0 İleti

  Çocuğu 2. Sınıfa giden anneler burada buluşalım paylaşalım...

 • Çatı Merdiveni
  2 Üye, 0 İleti
  Çatı katı için çatı merdiveni önerisi olan?
 • bakıcı ya yeni yasaya göre calisma izni
  2 Üye, 0 İleti

  Arkadaslar bakicima yeni yasaya gore calisma izni yaptiracagimsadece memleketine gidip bir numara almasi gerektigini ve bu numara ile çalışma bakanligina basvuru yapacagimi biliyorum. Bakicima guderken hangi evraklari vwrecegim konusunda daha once bu iskemi yaoan var ise yardimci olabilirmisiniz. Teşekkürlee

 • VELİYSEM BAŞARIRIM/BAŞARIYORUM - VELİ GELİŞİM GRUBU
  2 Üye, 0 İleti

  Dünyaya bir insan getirmek büyük cesaret. İnsan olarak gösterilebilecek belki de en büyük cesaretlerden biri. Hayatın tekerine çomak sokup bu mucizeyi gerçekleştiren cesurlar olarak takdiri hak ediyoruz. Bu cesaret için gerekli olan güçlü niyetse başka bir takdir ve hayret konusu.

  Ben bir sosyal pedagog ve aynı zamanda veli koçuyum. Buradan annelere "anne olmak sizin için ne ifade ediyor?" sorusuna aldığım güçlü ve derin yanıtlar hem annelerin hem de babaların neleri göze alarak ve bilerek dünsizleştiğini sıklıkla gördüm. Aynı şevkatsiz tavrı nurturia paylaşımlarında gerek soru gerek yanıtlarda görüyorum.

  Bu grup, kendi iç eleştirmenlerin izin ve dışımızdaki eleştirmenlerin söylediklerine inat, her daim kendi motivasyonumuzu tekrardan dirilten öleceğim bir ortam yaratmak için kuruldu. Başardıklarımızın değeri ve ailenin motivasyonu, kendine dair özbilinci çocuk ve toplum için hayati önem taşıyor. Bu grupla birbirimize ayna tutmak istiyoruz.

  Neyi başaramıyorum? Neden çocuğum için vazgeçmeye hazır değilim? İyi bir anne/baba mıyım? Çocuğum beni neden anlamıyor? Neden olmuyor? Sorun bende mi? Neden başaramıyorum?

  Uzman olarak benim Söyleyeceklerim olacaktır ancak amaç hepimizin birbirimizden bir şeyler öğrenebilmesidir. 11 aylık bir baba olarak eminim öğrenecek bir şeylerim vardır.

  Faydalı olması dileğiyle

 • MONTESSORİ YÖNTEMİ
  2 Üye, 0 İleti
  Montessori eğitimi nedir? 
  Çocuklara sağlanan olanaklar sayesinde, kendi seçimlerinin eğitimcinin onları isteklendirmesinin yerine geçtiği, kendi eylemleri sonucu hataların denetlenebildiği bir eğitim sistemidir. Montessori eğitimi, temelde kişiliğin oluşumu üzerinde durur. 

  Her çocuğun özel ve farklı oluşundan yola çıkar. Çocuk özgürdür, kendi bireysel öğrenme hızına göre ilerleyebilir. Özellikle çocuk gelişiminde en önemli dönem olan 0-6 yaş arası çocukların, soyut kavramları öğrenebilmesi için somut materyalleri kullanılmasına dayanır. Çocuklar ellerini kullanarak, materyaller sayesinde öğrenirler. 
 • Batıkent nerdesiniz bakalım
  1 Üye, 0 İleti

  Batıkent te oturan anneler buraya gelirmisiniz👍

 • Bursa' da tavsiye etmediğiniz firmalar.
  1 Üye, 1 İleti
  Bursa' da tavsiye etmediğiniz ürün ve hizmet sektöründeki firmalar.
 • Ecereyizz
  1 Üye, 0 İleti
  MERHABA KOCAELİ ANNELERİ BURALARDAMII..?? 
Grup Yarat

Grubunu kolaylıkla kurabilir, istediğin kişileri davet edebilirsin.

Yeni Grup >>

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...