• Hamilelik duygusallıklıkları ve yalnızlığı göğüsleme
  1 Üye, 0 İleti

  Bu yazıyı iki gündür ağlamam ve hala yaşlarımın süzülüyor olması neticesinde yazıyorum. Hamileliğimde 17 haftamı doldurmak üzereyim ve hiç de hayal ettiğim gibi bir hamilelik geçirmiyorum. Çocuğu benden çok isteyen eşim akşam 8lerde eve geliyor, elinde telefonu önünde televizyonu uyuyakalıyor. Ve sabahtan beri kimseyle diyalog kurmayan ben "hadi yatağına" demekten öteye geçemiyorum. Hal böyle olunca dışarı çıkasım gelmiyor, çıksam ne olacak yine yalnızım, başka bir şey yapasım gelmiyor. Bu dönemde müzik dinlemek bebek için faydalıymış, onu yapmak bile bana baş ağrıtıcı bir gürültü gibi geliyor. Evdeyim... konuşmadan, bir paylaşımda bulunmadan dört duvar arasındayım. Dün televizyona odaklanan eşimin bu haline dayanamayıp yine ağlama krizine girdim ve eşim sadece sarıldı o da gözü televizyonda.onun o halini görünce daha beter oluyordum tabi. Bu ruhsal durumumla başetmek için sürekli kitaplar okuyorum ama her birinde eşin desteğinin mutlaka olması gerektiğinden bahsediyor. Bu ise beni daha çıkmaza sürüklüyor. Yine sabaha karşı bu nasihat dolu kitaplardan birini okurken dayanamayıp ağlamaya başladım ve eşim bir süre sonra uyandı, kolunu attı ve uyumaya devam etti. Susmam gerektiğini bildiğim halde durduramıyordum kendini. Her samimiyetsiz hareketi beni daha çok dibe çekiyordu. Ağlamalarıma hıçkırıklara karıştı, kasıklarım ağrımaya başladı. Eşim kalktı ve gözyaşlarımı silerken bir yandan da "ne hirpaladın kendini be kedin mi öldü köpeğin mi öldü" diyip duruyordu...kurduğu cümlenin anlamsızlığına mı yanayım, benim bu halimi bilip de anlamazlıktan gelmesine mi kahrolayım bilemedim.anlamazlıktan geldiğine eminim çünkü daha önceden defalarca konuştum, ilgilenmesinin ne kadar öenmli olduğunu, bana ve bebeğe ne kadar iyi geleceğini. Ama sonuç yok. Bakış açısı tarlada ahırda kadınlar doğuruyor da onlar ilgiyle mi yoğruluyor. O eşek gibi çalışıyor daha ne yapsın...bunlar benim şomarıklıklarım. İşin en acı yanı ne biliyor musunuz, ben bu adamın bana olan ilgisine hayrandım...evlendikten sonra azalan ilgi alaka, hamile olmamla sıfıra indi.Çok üzülüyorum çok... anlatacak kimsem yok...hala ağlıyorum. Ve daha çok üzülüyorum,çünkü biliyorum durduramadığım bu gözyaşlarım bebeğimi de olumsuz etkiliyor...

 • Bebek Sağlığı
  1 Üye, 3 İleti
  Bebek sağlığı ve çocuk sağlığı konularında paylaşımların yapıldığı grubumuz aileleri bilgilendirme amaçlıdır.
  Web sitemiz: Bebeğim Büyürken
 • Konuşamayan çocuk aileleri
  1 Üye, 0 İleti

  İşitme problemi olmayan 36 ayı doldurmuş ve 20-25 kelime arası konuşan cümle kuramayan cocuk ailelerinin birbiriyle iletişim kurması , destek olmaları eğitim yöntemleri psikiyatri deneyimlerini paylaşmaları icin buyrun gruba

 • Gebze oyun grubu
  1 Üye, 0 İleti

  Merhaba

  2 yaşında oğlum var evde ya da disarda farketmez bi oyun grubu arıyorum ilgilenenler yazarsa çok sevinirim

 • İstanbul,Bahçelievler 27 ay üstü oyun grupları
  1 Üye, 1 İleti
  Sevgili Anneler,

  28 aylık oğlum var, aşırı hareketli ve oldukça sosyal.. Sizler bu durumla nasıl başa çıkıyorsunuz? Çalışan anneler özellikle hafta sonları çocuğunuzun gelişimini nasıl destekliyorsunuz?
  Bildiğiniz oyun grupları veya tavsiye edeceğiniz kreşler var mı?
  Oğlum çok yalnız kaldı..sizlerin bir buluşma etkinliğiniz var mı?


 • konya anneleri buraya....
  1 Üye, 0 İleti

  Konyadaki anneler 2_3 yaş arası çocuklarımızı bulsuturalm mi....

  Ne dersiniz

 • Atölye, oyun grubu, yaz okulu
  1 Üye, 0 İleti

  Çocuklarınızın yazın verimli vakit geçirmesini sağlayan etkinlikler, atölyeler, oyun grupları Empatika Çocuk Atölyesi'nde sizleri bekliyor.

  Kurtköy de böyle bir çocuk merkezi arayanlara duyurmak istedim.

  Ayrıca Aile ve Çocuk Psikoloğumuz da her türlü soru ve sorunlarınızda size yardımcı olacaktır.

  Tel: 02164827838 - 05332080081

  Empatika Çocuk Doğa, Sanat, Bilim ve Felsefe Atölyesi

 • Dil ve Konuşma Bozukluğu
  1 Üye, 0 İleti
  Çocuğunuzda dil ve konuşma bozukluğu ile ilgili sorunlar varsa örneğin gecikmiş konuşma, bazı harfleri çıkaramama, kekemelik.. bunlar hakkında birbirimizi bilgilendirebileceğimiz yardım alacağımız bir gruptur. Bu konuyla alakalı her türlü soruyu elimden geldiğince cevaplamaya size yardımcı olmaya çalışacağım. 
 • YAPA BOSTANCI OYUN GRUBU
  1 Üye, 1 İleti

  Yapa bostancı çocuk kulübünün kurucu müdürüyüm.1-2 yaş anneli bebek grubumuz, salı-perşembe 10:00-11:00 arası, 2+ yaş (24-36 ay) oyun grubumuz:pazartesi-çarş.-cuma 10:00-13:00 arası, 3+ yaş (36-48 ay) beceri geliştirme gurubumuz Pazartesi-Salı-Perşembe 12:00-16:00 arası devam ediyor.

 • Lezzet Tramvayi
  1 Üye, 1 İleti


   

Grup Yarat

Grubunu kolaylıkla kurabilir, istediğin kişileri davet edebilirsin.

Yeni Grup >>

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...