• Nazilli anneleri
  1 Üye, 0 İleti
  Nazilli merkezde 1 yaşından küçük bebeği olan annelerin buluşma yeri
 • prematüre ihtiyaçları
  1 Üye, 0 İleti

  Ikinci el eşyalar ve temin edebilecegimiz yerler

 • bursalı anneler buluşma
  1 Üye, 0 İleti
  bursalı anneler bir gün ve yer belirleyip bir buluşma planlayalım mı ne dersiniz?
 • REGGİO EMİLİA EĞİTİM MODELİ
  1 Üye, 0 İleti

   

  Reggio Emilia Yaklaşımı

   

  II. Dünya savaşı sonrasında İtalya’nın kuzeyinde Reggio Emillia adı verilen 150,000 nüfuslu bir kasabada anne babaların çocuklarının eğitim alabileceği bir okul kurma girişimiyle başlayıp, bugün “Reggio Emilia” yaklaşımı adıyla tüm dünyaya yayılan bir okul sistemidir. Loris Malaguzzi bu yaklaşımın yaratıcısı ve öncüsüdür.“Eğitim her çocuğun hakkı” olduğu düşüncesiyle çocukların kaliteli bir eğitim alabilmesi için okul, aile ve toplumun işbirliği içinde çalışması gerektiği esas alınmıştır.


  Bu yaklaşıma göre çocuklar hayatın anlamıyla ilgili cevaplar aramaktadırlar. Onlara cevabı vermek için acele etmemek, onun yerine cevabı kendilerinini bulması için teşvik etmek gereklidir. Erken çocukluk eğitiminde yapılması gereken, çocuklara gelişimlerini destekleyici ve ilerlemelerini teşvik edici bir ortam yaratabilmek ve kendi fikirlerinin gelişmesine fırsat tanımaktır. Çocukların sayısız yaratıcı, entellektüel ve iletişimsel potensiyelleri vardır ve her birine saygı gösterilmelidir. Çocuklar teoriler geliştiren, bilgi üreten, gözlem yapan, aktif deneyimler edinen, sosyal, duygusal ve zihinsel yönden farklı kaynaklara sahip olan kişilerdir.


  Reggio Emilia yaklaşımında, çocuklara somut yaşantılar sunulur, bu sayede yeni deneyimler kazanmalarına yardımcı olunur. Çocuklar araştıran, üreten ve hipotezlerini test eden kişilerdir. Kendilerini ifade ederken çok farklı sembolik araçlardan yararlanabilirler. Örneğim, resim, heykel, müzik, gölge oyunları, dramatik oyun gibi. Reggio yaklaşımında buna “Çocuğun Yüz Dili” adı verilir. Çocukların düşüncelerini ve duygularını herkes tarafından görünür kılmak adına kullandıkları birçok sayıda dile sahip olduklarına inanılır. Bu diller aracılığıyla çocukların sembolik düşünmesi, yaratıcılığı ve iletişim becerileri gelişir.

   

   


 • YATILI YARDIMCI
  1 Üye, 0 İleti
  Merhaba arkadaşlar, Ankara da ikamet etmekteyim.Danışmanlık şirketim var.Personellerim güvenilir, temiz, titiz, ev işlerinden anlayan, bebek ve çocuk bakımında deneyimliler.İstenildiğinde referans verebilirim.05534125998
 • neonatale hemokromatoze
  1 Üye, 0 İleti
  neonatale hemokromatoze, de nedir diye soranlar icin; bu benim hayatimin taa ortasinda kocaman bir yer mesgul eden bir hastalik adidir.bu hastalik yüzünden iki sene üst üste 2 tane bebegimi kaybettim.bu hastalik kisaca vücudun gereginden misli misli fazla demir depolamasidir,bu depolama nedeniylede bebeklerim hamilelik bpyunca defalarca beyin kanamasi gecirip cok az bir beyinle doguyorlar ve 2.haftasina varmadan karaciger iflasi nedeniyle ölüyorlar.
  bu gruba katilimlarinizi bekliyorum ki,acaba etrafinizda sahit oldugunuz böyle bir durum varmi,yani biz 3.kez denemk istiyoruz ve doktorlar tedavi sansinin yüksek oldugunu söylüyorlar,yasayip görenlerden tecrübelerini anlatmamlrini istiyorum lütfen,2 kez aciyi yasadik,bir ücüncüyü kaldirabilirmiyiz bilmiyorum...
 • süt ve süt ürünleri alerjisi olan bebek anneleri
  1 Üye, 0 İleti

  Süt ve Süt Ürünleri dışında alerjisi olan bebekleriniz nasıl besleniyor ...

 • konya anne-çocuk
  1 Üye, 0 İleti
   nurturianın konyada ki güncel aktif anneleri bekliyorumm gruba
 • ikinci el eğitici oyuncak
  1 Üye, 0 İleti
  merhaba anneler, bebeğim için eğitici oyuncaklar arıyorum ,elinde olan satmayı düşünen var mı ? 
Grup Yarat

Grubunu kolaylıkla kurabilir, istediğin kişileri davet edebilirsin.

Yeni Grup >>

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...