• 2007 dogumlu
  48 Üye, 4 İleti
  2007 dogumlu cocukları olan arkadaslar
 • Hakkari'de ilkokula yardım kampanyası
  48 Üye, 6 İleti

  Merhaba,

  çalıştığım okul, Hakkari'nin dış mahallesinde, buna bağlı öğrencilerinin ailesinin çoğunun maddi durumu oldukça kötü. Bazı öğrenciler okula terlikle geliyor, kışın sert geçtiği bir yer olarak ayakkabıya ihtiyacımız var. Bu çocuklar için yardım topluyorum. . Eğer bir şeyler yapma imkanınız varsa sevinirim.

  ihtiyaçlarımız :

  -kırtasiye yardımı; kalem, silgi,kalemtraş defter, kalem kutusu v.b

  -okuldaki anaokulu için eğitici oyuncaklar ( 4-5yaş grubu)

  -1. 2. 3. 4. sınıf düzeyinde hikaye kitapları

  - kışlık ayakkabı (27-32no arası)

  -kışlık giysi

  yardım etmek isteyenler benimle irtibata geçebilir.

  teşekkür ederim şimdiden...

 • GELENEKSEL NURTİ-LÖSEV YILBAŞI ÇEKİLİŞİ
  48 Üye, 4 İleti


                  

  Sevgili nurturia anneleri bu sene çocuklarımız için bir yılbaşı çekilişi yapalım, tüm hediyelerimizi de LÖSEV’den alalım diyorum, ne dersiniz? Bu yıla hep birlikte, tüm çocuklarımızı mutlu etmeye çalışarak başlayalım mı ?

  10 Aralıga kadar isimlerini aşağıdaki listeye yazabilirler, sevgiler  Katılmak isteyenler  Hediye tutarımız 25-50 TL arası. :)

 • 0-6 YAŞ İNGİLİZCE OYUN GRUBU
  47 Üye, 1 İleti
  kul öncesi dönem, araştırmacılar için çocuğun yüksek öğrenme potansiyeline sahip olduğu bir dönem olarak görülmektedir. M. Montessori’ye göre 0-3 yaş arası ‘bilinçsiz emici zihin’ yani çocuklar etrafında gördükleri herşeyi bilinçsizce kaydederken, 3-6 yaş arası ‘bilinçli emici zihin’ zamanıdır. Çocuğun zihin yapısı hala aynıyken, yetişkinden etkilenmeye başladı Ucretsiz deneme dersimiz ve detaylar icin Tel: 0537 812 74 50 - 0537 784 18 14
  •Çocuklarınız HARVEY Early English System sayesinde özel olarak hazırlanmış ingilizce eğitimin yanında farklı ülkelerden yabancı misafirlerin katılımı ile birebir pratik yapma avantajı da bulacaklar ve dersle bağlantılı eğitim ve öğretim sistemimizi destekleyici DVD vb. dökümanlar da kendilerine teslim edilecektir.
  Harvey Early English System (Eğlen, Öğren, Konuş) ile özel olarak hazırlanmış derslerimiz, ve deneyimli yurtdışından gelmiş öğretmenimiz ve yabancı misafirlerimiz sayesinde çocuklarınız ingilizceyi günlük hayatlarında oynayarak ve eğlenerek farkında olmadan öğreneceklerdir. Sıradan ingilizce derslerindeki öğretim anlayışından çok farklı hazırlanan ders işleyişi ve anlatımı sayesinde ve pratik konuşma imkanı ile öğrencilerimiz yaşıtlarından çok daha ileri seviyede ingilizce konuşma yetisine sahip olacaklardır.
  Oyunlarla, şarkılarla ve interaktif drama ile birlikte verdiğimiz bu özel eğitim, öncelikle; çocuğun, başka dil ve kültürlerin varlığının farkına varmasını sağlayacaktır. 
  ğı ve karakterinin şekillenmeye başladığı dönemdir. 6 yaşından sonrası ise ‘bilinçli zihinsel yetenek’ diye adlandırılır. Çocukta dilin gelişmesi 0-6 yaş döneminde başlar. Doğumdan itibaren 6 yaşına kadar çocuk duyduğu her kelimeyi otomatik olarak bir kasete kaydedercesine beynine kaydetmektedir. 6 yaşından sonra bu mekanizma özelliğini kaybetmekte ve kayıt özelliğini yitirmektedir. Dile hâkim olabilmek kalıtımsal bir olay değildir; ama çocuğun işitme ve konuşma potansiyeline bağlıdır. Montessori bu konuda bilinçaltında dili öğrenebilmenin ‘emici zihnin’ bir sonucu olduğunu düşünmüştür. Yabancı dil öğrenme sürecini bu erken dönemde başlatmak, hem çocuğun o yabancı dili kalıcı şekilde öğrenmesini, hem de tamamen yabancı olduğu bir ikinci dili yetişkinlerin çabasından ve 6 yaş sonrasındaki çocuklardan çok daha kolay öğrenmesini sağlıyor. 6 yaşından sonra öğrenme 0-6 yaşa göre çok daha yavaş olmaktadır.
 • 2012 bebeklerimiz ilkleri
  47 Üye, 19 İleti

  Bir yili daha devirdik.kizimin ilk adimlarini ilk kelimelerine tanik oldugum sevgili sene 2012 unutulmayacaksin elbet kisisel tarihimde.hadi yazin unutmadiklarinizi ilklerinizi ozneniz bebeleriniz unutmayin...kokulu optum hepinizi;)

 • Ekim-Kasim-Aralik 2009 Dogumlu Yavrular ve Anneleri
  47 Üye, 5 İleti
  kiprasalim; guzelleselim...
 • 2011 şubat anneleri
  47 Üye, 11 İleti
  şubatta doğum yapmış annneler burda buluşalım
 • Yavru insanların üstün başarıları
  47 Üye, 4 İleti
  Hani, "yuh yavrum, bunu da yaptın yani" dedirtecek cinsten olanları yazıyoruz, gülüyoruz.
 • Babalar,çocuklar ve sınırlar!
  47 Üye, 2 İleti
  Efendim çocuğunuza sınır koyma kitabından bahseden Şenay kısa da olsa kitabın bir özetini mailledi bana sağolsun.En kısa sürede o kitabı edineceğim.Çünkü sınırları olan ve sınır koyan bir anneyim.

  Fekat sevgili eşim,oğlumun babası sınır koyma konusunda çok başarısız daha doğrusu çok isteksiz.Ben azıcık yüksek sesle ''Batuhan hayır''desem şş annesi korkutma çocuğu gibi bir tepki veriyor.Gerçekten çok çok ilgili bir baba.Tek başına tüm günn boyunca bakar,akşamları saatlerce oynar.Çok iyi anlaşırlar fakat son zamanlarda farkettim ki oğlum akşam üzeri babası geldikten sonra daha bi huysuzlaşıyor,ne yapacağını şaşırıyor,sürekli ağlıyor.Ben de bunun sınır koymadığı için olduğunu düşünüyorum fakat bunu ona anlatamıyorum.

  Sizlerde durumlar nasıl?Ne gibi çözüm yolları bulabiliriz?Konuşalım istedim.

  Sevgiler!
 • 2009 Aralık Anneleri...:)
  47 Üye, 4 İleti
  2009 aralık anneleri burda..
Grup Yarat

Grubunu kolaylıkla kurabilir, istediğin kişileri davet edebilirsin.

Yeni Grup >>

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...