• 5 aylık 630 gr.doğan, yaşamaya çalışan DİREN bebeğe yardım...
  37 Üye, 2 İleti
  Merhaba Arkadaşlar,

  İşyerimizin (www.eds.com.tr) üretim bölümünde çalışan arkadaşımız Salman Çetin'in ilk bebeği 5 aylık 630 gr.olarak doğdu 2 aydır Ümraniye Atlas Hastanesinde küvözde yatıyor. Bebeğin organları çalışmadığı gibi pek çok komplikasyon geçiriyor en son gözlerini kaybetme riski olduğundan dün Cerrahpaşa hastanesinde tek gözünden ameliyat oldu 10 gün sonra diğer gözünden olacak.
  Devlet erken doğan bebeklerin küvöz masrafını karşılıyor fakat bebeğe sürekli olarak özel ilaçlar veriliyor. Beyindeki kılcal damarlarda sürekli kanama oluyor, böbrekleri çalışmıyor her gün ayrı bir sorunla karşılaşılıyor. Arkadaşımız 680 TL maaşla çalışıyor ve bir ambulans için 500 tl vermesi gerekmiş dün.
  Arkadaşımıza destek olmak için aramızda para topluyoruz yardım etmek isteyen bana özelden mesaj atabilirmi lütfen?
  Teşekkürler,
  Nihal
 • 2009 eylül doğumlular
  37 Üye, 4 İleti
  Vento 2009 eylülün ilk günü ani bir kararla dünyaya geldi. 
 • 2009 NİSAN ANNELERİ BURAYA
  36 Üye, 2 İleti
  BURADA SORUNLARIMIZI, ÖNERİLERİMİZİ VE ETKİNLİKLERİMİZİ PAYLAŞALIM MI?
 • Feminist Anneler
  36 Üye, 10 İleti
  Cinsiyetçilikten uzak çocuk yetiştirmek,
  Toplumsal cinsiyet ve annelik konusunda kafa yormak isteyenler...


 • 3 yaşında çocuğu olanlar Ankara'da buluşalım ya da oyun grubu kuralım..
  36 Üye, 3 İleti
  3yaş civarı,altı ya da üstü çocuğu olanlar sizde evde sıkılıyor ve ona yetemiyorsanız buluşalım derim:)
 • Yeni annelerin /anne olacakların işine yarayacak öneriler...
  36 Üye, 2 İleti
  Yeni anne olmuş tüm annelere yardımcı olalım,hayatımızı kolaylaştıran önemli püf noktalarını paylaşalım onlara fikir verelim,yenidoğan bakımı,katı gıda süreci,uyku vs aklımıza gelebilicek her konuda bildiklerimizi paylaşalım...hamılelere alışveriş listelerin de yardımcı olabiliriz neler gerekli neler diil tek çatı altında toplayabiliriz....aklınıza gelebilicek her türlü konuyu hayatınızı kolaylaştıran ''ben bunu yaptım çok faydası oldu diyebiliceğiniz herşeyi yazın..
 • Öksürüğün tek bir nedeni olamaz/Broşiolit deyipte hemen ilaca başlamayın.
  36 Üye, 3 İleti
  Dün oğlumda ciddi öksürük atakları meydana geldi.Aile hekimine götürdüm  .Bronşiolit gibi dedi.Hemen kendi çocuk doktorumuzu aradım ve gittik.Muayene sonunda bronşiolit olabilir ama kesin tanı için RSv ye bakmalı boşuna ilaç kullanmayalım dedi.Burnuna bir sıvı verildi ve o sıvı geri çekilerek rsv virüsü arandı sonuç Negatif çıkınce bronşiolit ihtimali ortadan kalkmış oldu.şimdilik rahatlatıcı bir sprey kullanıyoruz.ataklar azalmaya başladı ama öküsürüğün nedeni araştırılacak.Gelişmeleri paylaşıcam sizlerle.
 • 4yaş anneleri
  36 Üye, 4 İleti

  Artık bebeklikten çıktılar ve okul hayatları başladı,elbise seçmeler,istedikleri ayakkabıyı giyinmeler kendi iradeleriyle yetişkin olma yolunda ilerlemeye başladılar artık sorumluluk almaya başladılar hatta kardeşleri olanlar annelerine yardım bile etmeye başlamışlardır:)neler yapıyorlar nasıl oyalanıyorlar nerelere gitmeyi seviyorlar ne yiyorlar ne içiyorlar hadi paylaşalım hoşgeldiniz:)))4yaş anneleri!!!

 • Iki çocuklu hayat :)
  36 Üye, 4 İleti
  Iki çocuklu anneler, yasadigimiz sorunlari paylasalim, birbirimizi avutup destek olalim :)
 • Otizmli cocuklarin egitim hakki
  35 Üye, 6 İleti

  Bir kose yazisi uzerine dusunduk, konustuk burada. Turkiye'de Otizmli cocuklarin egitim hakki veya olanaklari nasildir, iyilestirme icin biz kalabalik ve duyarli bir anneler grubu olarak ne yapabiliriz?

  Konu hakkinda hukukcu, egitimci, anne vb tum bakis acilarina ve bilgilere ihtiyaci var. Ozellikle sosyal medyayi kullanarak bir ses cikarabilir ve okullari ozel destege ihtiyaci olan cocuklari, onlar icin de en iyi kosullari saglayacak sekilde kabul etmek ve gerekli alt yapiyi hazirlamak konusunda tesvik edebiliriz. Kanunlarda pozitif ayrimcilik icin drgisiklik yapilmasini talep edebilirz.

  Mevcut durum nedir?

  İdeal durum nedir?

  İdeal duruma yaklasimi hizlandirmak icin biz ne yapabiliriz?

  Bu 3 basligi burada genisletelim ve tartisalim...

Grup Yarat

Grubunu kolaylıkla kurabilir, istediğin kişileri davet edebilirsin.

Yeni Grup >>

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...