• Nurturia 2 Yaşına Girdi! Kutlu Olsun
  35 Üye, 8 İleti
  Bugün Nurturia 2 yaşını devirdi. Yazmak istediğim çok şey var elbet. Bu iki sene de Nurturia bana can dost oldu.. Can arkadaşlar buldu.. Sorularıma cevap, sorunlarıma çözüm buldu.. Nurturiayı çok seviyorum ben! Sendromsuz bir 2 yaş diliyorum sana Nurturia Ailesi..

  Öyle ya koca bir sülale olduk burada.. Ne mutlu bize!

  Doğum günün kutlu olsun Nurturia! Seni oluşturan o güzel 2 yüreğe ve sebep olan o minik koca yüreğe de selam olsun! Selam olsun!

  Sevgiler

  Yesilanne
 • 2011 Aralık-2012 Ocak anneleri
  35 Üye, 9 İleti
  Arkadaşlar merhaba,
  Aramızda 2011 Aralığını yada 2012 Ocağını bekleyen anneler varsa deneyimlerimizi, sorularımızı, son durumları burada paylaşalım mı?
 • Bu Yaşımdan Sonra...
  35 Üye, 2 İleti
  * Bu yaşımdan sonra hayatımın seyrini değiştirebilir miyim "acaba" diyenlerden misiniz?
  * Ya da ben "değiştirdim", bakın size neler öneririm diyenlerden mi?
  * Mühendislik okuyup da aklı Güzel Sanatlarda kalanlardan mısınız?
  * İşyerinde çalışırken bilinçaltınızın derinliklerinden aslında ben "şu" işi yapsaydım ne iyi olurdu diyenlerden mi?
  *Keşke işim aynı zamanda hobim olsaydı diyenlerden misiniz?
  *Hiçbiri, ama yine de bu yaştan sonra farklı birşeyler yapmak istiyorum, biraz desteğe, paylaşıma ihtiyacım var mı diyorsunuz?

  Buyuralım o zaman...Fikirlerimizi ve yaşanmış örnekleri paylaşalım, birbirimizi destekleyip somut sonuçlarını da  alalım ümidiyle...
 • ESKİŞEHİRLİ KIPIR NURTURİA AİLESİ
  35 Üye, 13 İleti
  Eskişehirli canım arkadaşlarım grup yöneticisi biliyorsunuz pek girmiyor konuları felan kontrol edemiyoruz o yüzden ben yeni grup kurayım dedim hoş geldiniz 
 • 21 Mart - 20 Nisan Koç Burcu Bebekleri
  35 Üye, 1 İleti

  Koç burcu çocuğu dünyaya gelir gelmez çığlığı basar. Böylece daha doğduğu andan itibaren ilgiyi üstüne çeker. O daha ilk andan itibaren evin hakimi olduğunu anlatmaya çalışmaktadır. Çocuk, biraz büyüyüp mama yiyecek çağa geldiği zaman da idareyi tamamiyle ele almaya kalkar. Onu kısa süre yanlız bırakacak olursanız avaz avaz haykırır. Daha o çağda zevklerini de kesinlikle belirtir. Aceleci, sabırsız Mars'ın etkisindeki çocuk çok erken çağda ayağa kalkar ve yürür. Onda her şeyi kendi başına yapma yapma arzusu vardır. Sanki hayatta geç kalmış gibi çabucak yürümesi de bundandır. Bir an önce harekete geçerek bildiklerini yapmalıdır.

  Biraz büyüyünce derin sevgisini ortaya koyacaktır. Gelip size sıkı sıkı sarılacak ve bırakmak istemeyecektir. Mars'ın etkisindeki küçük, sevme ve sevilme arzusunu böylece ortaya koyacaktır. Bu sevgiyle birlikte müthiş bir inat da ortaya çıkacaktır. Koç burcunun çocuğunun inadını geçirmek hemen hemen imkansız gibidir. Ona ceza da verilmemelidir. Çünkü ceza, ne kadar hafif olursa olsun o kişilik sahibi küçüğe indirilen ağır bir darbe sayılacaktır. En iyisi yumuşaklıkla ve tatlı sözlerle onu yola getirmektir.

  Koç burcunda doğan çocuk öfkelenip bağırır ve yüzü bir anda mosmor kesilebilir. Kısa süre sonra sakinleşecek ve eskisi gibi melek yüzlü olacaktır. Ancak, onun epey muzip, hareketli, gürültücü bir melek olduğu da unutulmamalıdır. Çok erken çağda okuma ve yazma ya merak duymaya da başlayacaktır. Dahi çocukların en fazla bu burçtan çıktıkları söylenebilir. Cazibeli, çok gururlu, inatçı, cesur, atılgan ve hayalperesttir.

 • Ailemizden aldıgımız iyi huylar, alıskanlıklar
  35 Üye, 14 İleti
  Ailemizde gorup kendı hayatımıza yansıtmamaya ozwen gosterdıklerımızın dısında, ailemizin ileriki yıllarımızı sekıllendırecek bır takım doktrınleri, alıskanlık ve egılımlerı de olsa gerek.

  Uzerımızde olumlu etkı eden, bızı bız yapan, aileden gelme vazgecemedıklerımız hk. konusmak ıcın...
 • 16 aylik cocuklarla ilgili hersey
  35 Üye, 1 İleti
  beslenme.. uyku.. oyun.. yaramzlik.. vs.. ve bir cok konuyu paylasalim..
 • 2010 antalya bebekleri olanlar buraya
  34 Üye, 4 İleti
  2010 yılında dogum yapmış anneler
 • çOCUK bÜYÜTEN bABALAR
  34 Üye, 9 İleti
  Nurturia gibi forumlarda hep anneler ve çocukları ile ilgili bilgiler yer alır doğal olarak. Ben bir babayım ve 28 aylık oğluma da 6 aydır ben bakıyorum.

  Çocuk bakmak çok zor malumunuz ama bir o kadar da güzel. Verdiğiniz yemeği ağzının içinde çevire çevire yediğini görmek bile çok mutlu ediyor insanı.

  Konuşmuyor henüz, konuşmaya başlasın...

 • Çocukken utandıklarımız,sıkıldıklarımız,hoşlanmadıklarımız..
  34 Üye, 11 İleti
  Annemizin,anneannemizin,babannemizin velhasıl büyüklerin çocukken hoşlanmadığımız,sıkıldığımız davranışlarını,yemek taktiklerini paylaşalım...
Grup Yarat

Grubunu kolaylıkla kurabilir, istediğin kişileri davet edebilirsin.

Yeni Grup >>

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...