• Karaciğer nakli bekleyen Nimet için
  27 Üye, 3 İleti
  Nimet'le tanıştık http://www.hurriyet.com.tr/ege/22076406.asp

  bir şeyler yapalım dedik ama yapmaya kalmadan http://www.hurriyet.com.tr/ege/22114144.asp haberi yapıldı

  hazırlıksız yakalandık İzmirli Anneler'den Füsun hanım, Nimet'i ilk günden beri takip eden anne olarak nurti'ye üye oldu ve organizasyon için bizi yönlendirecek http://www.nurturia.com.tr/people/fusunsayin


 • Anti-Dukancılar :)
  27 Üye, 10 İleti
  Dukan yapamayanlar, alternatif arayanlar..
  Gaza gelelim elele verip zayıflayalım diyenler..

  Buyrun bakalım..
 • ÖREN BAYAN
  27 Üye, 3 İleti

  Anneciğimin el emeği göz nuru örgülerini sizinle paylaşmak istedik.
  Sipariş alınır efendim.

 • Anaokulu Şikayet
  27 Üye, 1 İleti

  Geçen yıl kızımı Uğurböceği Şişli Anaokuluna başlattım. Kızım zaten sosyal bir çocuktu, ilk gün hemen çocukların arasına kaynaşıp oynamaya başladı, okul müdürü o alıştı, siz gidebilirsiniz deyip beni okuldan kovarcasına gönderdi, 12:30'da gelip alın dedi, 12:25'te okula vardığımda ağlıyordu. Niye ağladığını sordum, diğer veliler çocukları erken almışlar, son yarım saat yalnız kaldığı için ağlamış.


  İkinci gün gitmek istemedi ama ben yine müdürün yönlendirmesiyle zorladım, sabah 9:00'da bıraktım, 10:00'da ağlama krizine girdi, gelin alın diye aradılar ve okul konusu bundan sonra tam bir kabusa dönüştü. Bir daha asla ne o okula ne de başka bir okula gidemedik. Çocuğumda sosyal fobi ve terkedilme korkusu oluştu. Üstelik okula ödediğim 400.-TL kapora için kaporanız yandı dediler, toplasanız çocuk okulda 4 saat kalmamıştı, parayı hakem heyeti kararıyla bir yıl sonra geri alabildim.

  Geçen hafta parayı iade ettiler, artık adlarını duymak istemezken, bugün okul müdürü Ayşe Uğur aradı, para için haram zıkkım olsun, inşallah çocuğunuza hastalık parası yaparsınız dedi. Kanser manser bir sürü beddua saydı, ağzım açık kaldı.

  Elim ayağım hala titriyor, ama eğitimci kılığında bu tür yamyamlar okul açıyor ve her çocuğu sadece para olarak görüyorlar. Okul konusu artık benim için eskisinden çok daha zor ve çok daha titizlikle bakılması gereken bir konu. Düşünüyorum da gerçekten Allah korumuş bizi. 
  Başıma gelenleri burada anlatmak ve çocuklarımızı bu tacirlerden korumaya çalışmak benim boynumun borcu."

  Allah hepimizin çocuklarına sağlıklı uzun ömürler versin ve hep iyilerle karşılaştırsın.
 • Johnson's Baby
  27 Üye, 27 İleti
  Johnson's Baby Nurturia anneleriyle buluşma grubu. Johnson's Baby kullananlar, kullanmak isteyenler...

  Her bebek doğduğunda, bir de anne doğar. Annelik dünyasına hoş geldiniz. • KOCA GICIKLIKLARI
  27 Üye, 3 İleti

  Hepınızde benım gıbımısınız bılmem ama kocayla zman zamn ters duserız,gıcıklıkları vardır kımı zaman ve ben burda bunları paylasmak ıstıyorum katılırsanız baya eglencelı seyler cıkacagından emınım..Burun koca dedıkodusuna..

 • 28 Mart Pazartesi günü diyetteyiz
  27 Üye, 3 İleti
  28 Mart Pazartesi günü diyete başlamak isteyenler için oluşturulan bir gruptur. Birlikte bu süreci kolay atlatabiliriz. Haydi bakalım hayırlı olsun :)
 • Sakarya-Adapazari anneleri
  27 Üye, 4 İleti
  adapazari, sakarya, sapanca'da yasayan tüm anneleri bekliyorummm. Biz 3 arkadasiz hepimiz istanbul'dan buraya tasindik 3ümüzün de bebisleri var ve daha kalabalik oyun gruplari yaratmak istiyoruz burada oyun grubu olan kres yok ve hayat paylastikca güzel biz de bilgimizi, dertlerimizi, mutluluklarimizi paylasalim cocuklarimizi kaynastiralim, oynatalim, arkadas sahibi yapalim istiyoruz ben 3ümüzün adina yaziyorum ama olsun :) Bekliyoruz iste olur da bizim gibi arkadaslar varsa kaynasalim diye :)
 • çocuk şarkıları
  27 Üye, 1 İleti
  bulduğumuz çocuk şarkılarını buradan paylaşalım dedim.
 • Emzirme Reformu
  26 Üye, 3 İleti

  EMZİRME REFORMU HAKKINDA

  Emzirme Reformu, Blogcu Anne Elif Doğan ve  Çalışan Gebe Simge Alhan’ın  birlikte hazırladıkları Emzirme Reformu Manifestosu’nu da içeren bir harekettir.

  Hareketin amacı anne sütü ve emzirmenin önemi hakkındaki farkındalığı arttırmaktır. Çalışsın çalışmasın, bütün annelerin emzirme konusunda yeterince bilgi, donanım ve desteğe sahip olmaları için eğitimlerin arttırılması, destek gruplarının oluşturulması hareketin gayelerindendir. Çalışan annelerin, Sağlık Bakanlığı’nın “ilk 6 ay sadece anne sütü” görüşüne istinaden bebeklerine ilk 6 ay sadece anne sütü verebilmeleri için gerekli koşulların oluşturulması amacıyla doğum sonrası ücretli iznin 6 aya çıkarılması, emziren annelerin işe döndükten sonra işyerindeki koşullarının iyileştirilmesi, emzirmeye devam ettikleri müddetçe buna uygun koşulların sağlanması, emziren annelerin emzirdikleri ya da süt izinlerini kullandıkları için iş yerinde mobbing’le karşılaşmalarının önlenmesi, karşılaşmaları halinde ise destek olunması da bu hareketin amaçlarındandır.

  Blogcu Anne ve Çalışan Gebe’nin başlatmış oldukları bu hareketin arkasında başta ciddi bir anne ordusu olmak üzere babalar, anne-baba adayları, anneanneler, sağlık çalışanları, öğrenciler ve çeşitli kollardan profesyoneller bulunmaktadır. Emziren Anneler grubunun üyeleri başta olmak üzere birçok kişi gönüllü olarak bu hareket bünyesinde emek vermektedir.

  Emzirme Reformu bugüne kadar 700’e yakın bireyin yanı sıra, başta Lansinoh firması olmak üzere e-Bebek ve LeiLeo gibi firmalar, Kadir Has Üniversitesi ve birçok medya kuruluşu tarafından desteklenmiştir.

  Emzirme Reformu hakkında daha fazla bilgiyi www.emzirmereformu.com adresinden alabilirsiniz.

Grup Yarat

Grubunu kolaylıkla kurabilir, istediğin kişileri davet edebilirsin.

Yeni Grup >>

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...