• çocuk şarkıları
  27 Üye, 1 İleti
  bulduğumuz çocuk şarkılarını buradan paylaşalım dedim.
 • Emzirme Reformu
  26 Üye, 3 İleti

  EMZİRME REFORMU HAKKINDA

  Emzirme Reformu, Blogcu Anne Elif Doğan ve  Çalışan Gebe Simge Alhan’ın  birlikte hazırladıkları Emzirme Reformu Manifestosu’nu da içeren bir harekettir.

  Hareketin amacı anne sütü ve emzirmenin önemi hakkındaki farkındalığı arttırmaktır. Çalışsın çalışmasın, bütün annelerin emzirme konusunda yeterince bilgi, donanım ve desteğe sahip olmaları için eğitimlerin arttırılması, destek gruplarının oluşturulması hareketin gayelerindendir. Çalışan annelerin, Sağlık Bakanlığı’nın “ilk 6 ay sadece anne sütü” görüşüne istinaden bebeklerine ilk 6 ay sadece anne sütü verebilmeleri için gerekli koşulların oluşturulması amacıyla doğum sonrası ücretli iznin 6 aya çıkarılması, emziren annelerin işe döndükten sonra işyerindeki koşullarının iyileştirilmesi, emzirmeye devam ettikleri müddetçe buna uygun koşulların sağlanması, emziren annelerin emzirdikleri ya da süt izinlerini kullandıkları için iş yerinde mobbing’le karşılaşmalarının önlenmesi, karşılaşmaları halinde ise destek olunması da bu hareketin amaçlarındandır.

  Blogcu Anne ve Çalışan Gebe’nin başlatmış oldukları bu hareketin arkasında başta ciddi bir anne ordusu olmak üzere babalar, anne-baba adayları, anneanneler, sağlık çalışanları, öğrenciler ve çeşitli kollardan profesyoneller bulunmaktadır. Emziren Anneler grubunun üyeleri başta olmak üzere birçok kişi gönüllü olarak bu hareket bünyesinde emek vermektedir.

  Emzirme Reformu bugüne kadar 700’e yakın bireyin yanı sıra, başta Lansinoh firması olmak üzere e-Bebek ve LeiLeo gibi firmalar, Kadir Has Üniversitesi ve birçok medya kuruluşu tarafından desteklenmiştir.

  Emzirme Reformu hakkında daha fazla bilgiyi www.emzirmereformu.com adresinden alabilirsiniz.

 • 2010 ARALIK ANNELERİ
  26 Üye, 2 İleti
  2010 aralık anneleri elleri görelimm:)
 • Gelişime katkıda bulunacak aktiviteler..
  26 Üye, 426 İleti
  Çocuğunuzla ne oyunlar oynuyorsunuz?
  Haftasonu beraber neler yapıyorsunuz?
  Önerilerinizi paylaşır mısınız?
 • Gamze için istanbul da ilik için kan örneği verecekler
  26 Üye, 3 İleti


  Arkadaşlar kemik iliği nakli için kan örneği alma İSTANBUL TIP FAKÜLTESİ KEMİK İLİĞİ BANKASI yapıyor.
  Yalnız kişiye özel numune alınmıyor.Yani iliğin uyup uymadığını anlamak için vereceğimiz kan örnekleri kemik iliği bankasının ihtiyaç listesine eklenecek ve ihtiyacı olan herkes için taranacak.Listede Gamze'ninde adı olduğu için onun içinde taranacak.
  İstanbul oraganizasyonu ile ilgili bilgileri buradan paylaşacağım..Tel,05058575421
 • Antep de yaşayan anneler ve bebekleri
  26 Üye, 37 İleti
  burada bebeklerimizin gelişimleri ile ilgili bilgileri paylaşmaya ne dersiniz? belki zamanla yaş gruplarına göre oyun grupları da kurabiliriz. bebeklerimizin gelişimi için çok faydalı olacağını düşünüyorum.

 • Çocuklar İçin Film Önerileri
  26 Üye, 2 İleti
  Çocuklar için çizgi film, animasyon, film önerileri için kurulmuştur.
 • 2013 ANNELERİ
  25 Üye, 3 İleti
  YENI DOGMUŞ BEBEKLERI BERABER BÜYÜTELİM
 • Taze ve Aday Anne - Baba'lara Tavsiyeler Dizisi
  25 Üye, 2 İleti

  Haydi gelin,

  Bu muhteşem duyguyu ilk kez yaşayacak olan anne-baba adaylarına ve henüz işin başında,panik halinde,hayıflanmaktan ve heyecandan kendini alamayan yeni anne-babalara,

  olumlu/olumsuz, fiziksel/ruhsal tecrübelerimizi aktaralım.

 • Kazalar
  25 Üye, 2 İleti
  Merhaba. İlk kazamızı az önce yaşadık. Maalesef benim bir anlık dikkatsizliğim sonucu Alp mama sandalyesinden seramik zemine düştü. Kucağıma almak için emniyet kemerini çözdüm. O sırada elinde mamalar olduğunu görüp arkamdaki kağıt peçeteyi almak için (kendi eksenimde sadece) döndüm. 2 sn bile sürmedi tekrar Alp'e dönmem ve öne doğru düşmekte olduğunu gördüm. Önünde cam masa vardı. Sanıyorum önce yanağını oraya çarptı çünkü kızarmış. Tutamadan sağ yanağı üzerine yere kapaklandı. Alnının sağ tarafı hemen kızardı morardı buz koymamıza rağmen. Çok moralim bozuldu ve kendimi çok kötü hissediyorum şu anda. Hastaneye götürmeyi düşündüm o an ama eşim gereksiz olduğunu söyledi. Film filan çekilecek bir de radyasyon alacak diye vazgeçtim ben de. Annemi aradım hemen ona sordum. O da bizi nasıl düşürdüğünü filan anlattı biraz daha iyi hissettim kendimi. Sonra doktorunu aradım acaba uyutmasam izlesem mi diye. Uyut ama normal saatinde uyansın, bir de kusma filan olursa ciddiye al dedi. Zaten yorgunluktan hemen uyudu. Umarım birşey olmamıştır. Off Allah beterinden saklasın, her an çok dikkatli olmak lazım, çook.. :(((
  Sizler ne tür kazalar atlattınız, merak ettim. Ve de hangi durumda ne yapmak lazım. Gerçi bununla ilgili pek çok yazı bulunabilir internetten ama tecrübeler daha akılda kalıcı oluyor bence.
Grup Yarat

Grubunu kolaylıkla kurabilir, istediğin kişileri davet edebilirsin.

Yeni Grup >>

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...