• 2015 MAYIS BEBEKLERİ
  9 Üye, 2 İleti
  Geçtiğimiz bir kaç hafta önce anne olacağımız haberini öğrendik :) Hepimiz bebeğimizin cinsiyetini, sağlıklı olup olmayacağını ve kendimizle ilgili değişiklikleri merak ediyoruz. Peki bu süreci beraber geçirmeye ne dersiniz?
 • 2014 dogum çocuklular buraya
  8 Üye, 1 İleti
  Ortak konular ortak orunlar ortak çozumler olan bir olmasi dilegiyle... 
 • Invidyo Bebek/Bakıcı İzleme Hizmeti
  8 Üye, 1 İleti
  Merhabalar,

  Biz Invidyo bebek/bakıcı izleme hizmetini geliştiriyoruz. Invidyo kolay kullanılabilen, gelişmiş kamerası ve akıllı görüntü özetleme özellikleri sayesinde evinizden ve bebeğinizden uzaktayken içinizin rahat etmesini sağlamayı hedefleyen bir hizmet. 

  Biliyoruz ki önemli olan geliştirilen sistemlerin teknik özellikleri değil kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılaması ve problemlerini çözmesidir. O yüzden Invidyo'nun yeni versiyonunu Nurturia ailesi ile birlikte geliştirelim istiyoruz.  

  Amacımız anne ve babaların çocuklarının yanında olamadıklarında, iş yerinde veya herhangi bir sebeple evden uzaktayken, çocuklarının yanındaymış gibi hissedebilemleri.

  Yazılım ve donanım ODTÜ Teknokent'te yer alan ekibimiz tarafından geliştirildiği için sisteme istediğimiz özellikleri ekleyebiliyoruz. Sadece hayal gücümüzle ve teknolojinin limitleri ile sınırlıyız.

  Bizim en keyif alarak geliştirdiğimiz özelliğimiz sistemin videoları otomatik olarak analiz edip, gün içindeki önemli anlardan bir özet oluşturması. Invidyo bebeğin ağladığı anları, görüntüde hareket olan anları, bebeğin yüzünün kamerada gözüktüğü anları otomatik olarak tespit ediyor. Gün içinde önemli olayları veya hoşunuza gidebilecek anları içeren 2 dakikalık bir video özeti hazırlıyor. Siz de günün sonunda eve döndüğünüzde bunu izleyerek, gün içinde ne olmuş ne bitmiş hemen görebiliyorsunuz.

  Bunun dışında aşağıdaki özellikleri geliştiriyoruz. Bu özellikleri www.invidyo.com/YanindaOl web sitemizden de inceleyebilirsiniz.

  - Invidyo çok kolay kuruluyor. Herhangi bir teknik bilgi gerektirmeden iki dakika içerisinde kurulum tamamlanıyor.
  - Görüntüler web sitemizden ve mobil cihazlarımızdan izlenebiliyor. 
  - İsteyen kullanıcılarımız aylık kayıt paketi alarak görüntülerini buluta kayıt edebiliyor.
  - Invidyo kamerasında iki saat yetecek kadar pilimiz var. Internet ve elektrik kesilse bile kamera görüntü alıp kayıt edebiliyor sonra internet geri gelince görüntüleri tekrar İnvidyo bulutuna yükleyebiliyor.
  - Invidyo kamerası içinde sıcaklık, nem ve hava kalitesi sensörleri var. Bu sayede bebeğinizin bulunduğu odanın sıcaklığı uygun değerlerde mi, nem seviyesi yeterli mi, oda sağlıklı bir şekilde havalandırılmış durumda mı tüm bunları Invidyo üzerinden takip edebiliyorsunuz. 
  Buradan takip ettiğiniz değerler önceden belirlediğiniz sınırların dışına çıkarsa sistemin cep telefonunuza alarm göndermesini sağlayabiliyor, geçmişteki kayıt edilen değerleri grafik arayüz üzerinden görebiliyorsunuz. 
  - Ürünümüz çift yönlü konuşmayı da destekliyor. Mobil uygularımıza konuştuğunuzda sesiniz kameradan duyulabiliyor. Örnek olarak anne evden uzaktayken bebek evde bakıcının yanında ağlıyorsa anne mobil uygulamamız üzerinden bebeğe sesini duyurup onu sakinleştirebiliyor. Eğer isterse kendi sesi yerine kayıtlı ninni veya diğer melodileri de bebeğe dinletebiliyor.
  - Gece görüş, WIFI veya kablolu çalışma özellikleri var.


  Invidyo'nun yeni versiyonunun üretimine Mayıs ayı sonunda başlamayı planlıyoruz. Bu ortak çabaya katılarak ürünümüzün geliştirilmesine katkı sağlayacak anne babalardan 10 tanesine ürünümüzü hediye edeceğiz.  

  Sizden istediğimiz bebeğinizden uzaktayken en çok neyi merak ediyorsunuz, bebeğin en çok hangi anlarını görmek hoşunuza gidiyor, böyle bir bebek/bakıcı izleme hizmetinde ne gibi özellikler olmasını istersiniz, tüm bunları bizimle paylaşın. Hem fikirlerinizle ve ihtiyaçlarınızla ürünümüzü şekillendirmede rol alın, hem de kendi şekillendirdiğiniz üründen kazanma şansını yakalayın.
 • 2016 Ocak/Şubat/Mart Bebelerinin Ek Gıda Serüvenleri
  8 Üye, 2 İleti
  Nasıl başkadık? Ne verdik? Neyi nasıl verdik? Yeni tarifler/ uygulamalar? Herseyi paylaşabiliriz. Sağlık ve iştah dolu bir macera olsun bizler için 😊
 • bebişlerimiz için tarifler
  8 Üye, 2 İleti
  arkadaşlar bebişlerimiz için tarifler paylaşalım istedimm herkes bi tarif yazarsa sevinirimm şimdiden tsk ederimm :))
 • kasım 2011 anneleri
  8 Üye, 2 İleti
  kasım 2011'i bekleyen taze anneler, bilgi paylaşımı için buraya bekliyoruz.. :)
 • gıdıkla beni şakir
  8 Üye, 1 İleti
   çok komik şeeler oluyor içerde!
 • SAMSUNDA YASAYAN ANNELER
  8 Üye, 3 İleti
  oyun grubu kuralım, doktor muayenelrını tartısalım , bebkle gıdılecek yerlerı anlatalım
 • Kedi ve bebek
  8 Üye, 1 İleti

  Evdeki kedimiz ve yeni gelecek olan ya da gelen bebeğimizin yaşadıkları, sorunlar ve öneriler hakkında tüm deneyimlerimiz..

 • Neşe Erberk Anaokulu (Joyfull Yetenek Geliştirme Merkezi) Anneleri
  8 Üye, 2 İleti

  Joyfull Yetenek Geliştirme Merkezi'nin tüm şubelerinde yetişen tüm çocukların annelerini bu gruba bekliyoruz...
  Böylece deneyimlerimiz birlikte paylaşıp, diğer alternatif eğitim imkanlarını
  uygulama konusunda adım atılması, çocuklarının eğitimi için ortak istek ve
  heyecanları olan kişilerin bir araya gelmesi.

Grup Yarat

Grubunu kolaylıkla kurabilir, istediğin kişileri davet edebilirsin.

Yeni Grup >>

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...