• 2-3 Yaş Beylikdüzü Oyun Grubu...
  7 Üye, 1 İleti

  Beylikdüzü ve civarında oturan 2-3 yaş arası çocuklarımızın katılacağı bir oyun grubu oluşturalım.İlgilenenlerden cevap bekliyorum...

 • 1 mayıs
  7 Üye, 1 İleti
  yaşasın 1 mayıs. alanlarda buluşalım
 • beylikdüzünde oturan,çocuğuna ve kendine arkadaş arayan var mı acep?
  7 Üye, 3 İleti
  beylikdüzünde oturan,çocuğuna ve kendine arkadaş arayan var mı acep?
 • aralık 2010 doğanlar
  7 Üye, 2 İleti
  aralık bebeklerini ve annelerini bekliyorum
 • Antalyada anne çocuk oyun gruplar
  7 Üye, 1 İleti
  Antalyadaki annelerimizin ve çocuklarımızın beraber olabileceği bir oyun grubu. Işıklar Yelken yuva da hafta içi ve hafta sonu oyun gruplarımıza bekleriz
 • Ankara A.Ayrancı, Hoşderede oturan anneler
  7 Üye, 2 İleti
  Merhaba,
  Oğlum şuan 10 aylık. Biraraya gelebileceğimiz anne ve arkadaşlar arıyoruz. Oyun grubu, dert, paylaşım grubu yani :)
 • Reggio Emilia Çocukları
  7 Üye, 2 İleti

  II. Dünya savaşı sonrasında İtalya’nın kuzeyinde Reggio Emillia adı verilen 150,000 nüfuslu bir kasabada anne babaların çocuklarının eğitim alabileceği bir okul kurma girişimiyle başlayıp, bugün “Reggio Emilia” yaklaşımı adıyla tüm dünyaya yayılan bir okul sistemidir. Loris Malaguzzi bu yaklaşımın yaratıcısı ve öncüsüdür.“Eğitim her çocuğun hakkı” olduğu düşüncesiyle çocukların kaliteli bir eğitim alabilmesi için okul, aile ve toplumun işbirliği içinde çalışması gerektiği esas alınmıştır.

  Bu yaklaşıma göre çocuklar hayatın anlamıyla ilgili cevaplar aramaktadırlar. Onlara cevabı vermek için acele etmemek, onun yerine cevabı kendilerinini bulması için teşvik etmek gereklidir. Erken çocukluk eğitiminde yapılması gereken, çocuklara gelişimlerini destekleyici ve ilerlemelerini teşvik edici bir ortam yaratabilmek ve kendi fikirlerinin gelişmesine fırsat tanımaktır. Çocukların sayısız yaratıcı, entellektüel ve iletişimsel potensiyelleri vardır ve her birine saygı gösterilmelidir. Çocuklar teoriler geliştiren, bilgi üreten, gözlem yapan, aktif deneyimler edinen, sosyal, duygusal ve zihinsel yönden farklı kaynaklara sahip olan kişilerdir.

  Reggio Emilia yaklaşımında, çocuklara somut yaşantılar sunulur, bu sayede yeni deneyimler kazanmalarına yardımcı olunur. Çocuklar araştıran, üreten ve hipotezlerini test eden kişilerdir. Kendilerini ifade ederken çok farklı sembolik araçlardan yararlanabilirler. Örneğim, resim, heykel, müzik, gölge oyunları, dramatik oyun gibi. Reggio yaklaşımında buna “Çocuğun Yüz Dili” adı verilir. Çocukların düşüncelerini ve duygularını herkes tarafından görünür kılmak adına kullandıkları birçok sayıda dile sahip olduklarına inanılır. Bu diller aracılığıyla çocukların sembolik düşünmesi, yaratıcılığı ve iletişim becerileri gelişir.

 • Antalya Anneleri Buluşma Duyuruları
  6 Üye, 2 İleti
  Antalya'da yaşan annelerin buluşma duyurularını yapabileceği bir gruptur. Güzel etkinliklerde görüşmek üzere :)
 • İzmir Alsancak anneleri
  6 Üye, 1 İleti
  11aylik bir kızım var.. Ona uzun zaman devam edebileceği bir oyun grubu kurmak istiyorum. Yeterli bir sayıya ulaşırsak her hafta birimizin evinde bebekler beraber oynasın diye biraraya gelebiliriz.. Benim kızım çocuklu bir eve misafirliğe gittiğimizde o evdeki oyuncaklara hayatta dönüp bakmaz ama evin cocuklarına saldırır.. Onlara dokunmak ister oynamak ister.. Kısacası insana ac bir bebek.. Belki havalar ışınında daha acımuzda faaliyetlerine yöneliriz ne dersini?
 • bursa(nilüfer)de çalışmayan anneler(buluşalım,tanışalım,stres atalım:)
  6 Üye, 1 İleti
  çocuklarımız ve bizler için aktivite yaratalım.oyun günlerimiz,buluşma  günlerimiz olsun.sevgiler...
Grup Yarat

Grubunu kolaylıkla kurabilir, istediğin kişileri davet edebilirsin.

Yeni Grup >>

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...