• Adeno virüsü ve öksürük-kusma-ateş-ishal
  6 Üye, 1 İleti
  Yüksek ateş öksürük ve az da olsa burun akıntısıyla başlayan bir süreç:Ateşi 39 lara kadar yükseldi;öksürük atakları fenaydı gerçekten.Ateşi 39 lardan yukarı dönmeye başladığı zamanlarda iki farklı ateş düşürücüyü dönüşümlü kullandım.

  Can ın dr u buralarda olmayınca onu bekleyelim derken korkmaya başladım artık ve bir özel hastanenin çocuk servisine Can ı götürdük.Malum antibiyotik yazdı.Boğaz kültürü yapın lütfen dediğimde gerek yok ve geç kalmayın ilaç kullanmakta gibi ifadeleri kullandı.ısrarlarım üzerine boğaz kültürü ve hemogram bakıldı.3 günden önce çıkmaz denilen sonuç diğer sabaha çıktı.Kültür 24 saatte sonuç veriyor aslında.Sonuçta boğazda doğal flora dışında üreme yoktu gereksiz bir ilaç kullanımının köşesinden dönmüş olduk.

  O akşam Can a 1 doz ventolin verdim ;öksürük atakları azalmaya başladı.Ateş te 3 günden sonra çıkmadı artık 

  TAm iyileşti derken 4.gün ishal ve kusma başladı.yeniden aynı dr a gittim.Geita testi yapıldı ve her sahada 4 tane lokosit tespit edildi.Malum antibiyotik yazdı yine hemen ;geita da kültür baksak dedim .Sizin antibiyotikten kaçışınız yok demesin mi ???olsun siz yazar mısınız kültür dedim ve malum kültürde bakteri üremedi yine bir gereksiz ilaç kullanımının köşesinden dönmüş olduk ama ishal devam ediyordu hala.

  Nihayet Can ın dr dönünce hemen akşam üzeri gittik Detaylı muayene sonunda Adeno virüsü belirtileri bunlar iyi ki antibiyotik kullanmamışsınız,Bakterileri öldürür meydanı daha bir virüslere bırakırdınız dedi.

  Virüslerin tedavisini bilirsiniz dimi ;Onlar çeşitli yollarla vücudunuza girer;gezer tozar,hasarını yapar ve işi bitince çıkar gider.

  İşi bitti çıktı ve gitti kaybedilen 1,5 kilo yok olan iştah ve yediğini kusacağını düşünen bir beybi var şu an elimde:/


 • anne sütü bıraktırmak
  6 Üye, 1 İleti
  arkadaslar anne sütünü nasıl bıraktırdınız tecrübelerinizi burda dinlemek istiyorum.Kızım 13 bucuk aylık memeye cok duskun dogru duzgun mama yemiyor ama nasıl bıraktırıcam dayanamam gibi geliyor.yardımlarınızı bekliyorum
 • Egeli Anneler ve Anne Adayları...
  6 Üye, 1 İleti
  Haydi egeli anneler bu grupta toplanalım hamilelikte neler yaşadınız? Hamile olduğunuzu ilk öğrendiğinizde neler hissettiniz? Bu süreçte başınıza gelen ilginç olayları, duygularınızı, hepbirlikte paylaşalım.
 • DOĞRU KİŞİYE DOĞRU YARDIM PROJESİ ..
  6 Üye, 1 İleti

    Bu gurubu açma sebebimin ; Nurturia'da aylar önce metrocity alt geçitteki bebekli kadın için yadım toplanması konusudur bugün farkettim böyle bir konu açıldığını ve gerçekten çok üzüldüm !
   biz türk milleti olarak sonderece duygulu merhametli insanlarız, bizim milletimizden olan bazı insan sıfatını yakıştıramadığım fakat başka bir şey söylemeye de dilimin varmadığı şahıslar,bizim bu duygularımızı istismar edip bizden faydalanmaya çalışıyorlar ve hatta bunu artık iş haline getirip kendılerine arabalar evler alıp lüks içinde yaşıyorlar. Tabi ki biz onların gerçek te paraya ihtiyaçları olmadıklarını,aslında çok büyük bir çete olduklarını bilmediğimiz için dayanamayıp veriyoruz .. LÜTFEN DİLENCİLERE PARA VERMEYELİM!!!..
   
      Gelelim metrocity de ki bebekli kadına ;

      Ben bebeğin o kadına ait olduğunu düşünmüyorum, hiç bir anne çocuğunu sokağa yatırmaz, soğukta üzerini açmaz öyle değil mi ? hoş günümüzde artık öyle şeyler görüyoruz ki, çocuğuna işkence eden anneler bile mevcut , o yüzden olabilitesi demümkün tabi .. hadi kendi çocuğu diyelim bu nasıl bir insan ki kendi çocuğu üzerinden kendini rahat ettirmeye çalışıyor,çocuğunu aç susuz soğuklarda sefil bir hayata maruz bırakıyor, bu çocuk istismarından başka bir şey değildir ! lütfen anneler gözümüzü dört açalım böyle dilencilere pirim vermeyelim.. biz o çocuğa kıyafet versek o kadın giydiricek mi sanıyorsunuz tabiki hayır o çocuk o giysileri giyerse nasıl acitasyon yapacak,nasıl para topluycak insanlardan ..
    Eğer birilerine yardım etmek istiyorsanız ben size söyliyeyim ; Kadiköy'de Osman ağa cami önünde gözleri görmeyen boynuna astığı minik tezgahının içinde selpak,yara bandı vb. şeyler satan bir kadın var.. kocasıda caminin diyer kapısında onunda gözleri görmüyor, oda aynı şekilde aynı şeyler satarak geçimini sağlıyor.. sabah etkenden geliyorlar işlerinin başına,bütün gün bir kaç parça bişey satabilmek için ayakta bekliyorlar dilenmiyorlar, alınlarının teriyle para kazanıyorlar ve üstelik gözleri görmüyor.. akşam da karı koca birlikte evlerine dönüyorlar .. kadıköyde çalıştığım dönemde çok kez aynı otobüse bindik o kadar tatlılar ki başları önde genelde, yüzlerinde o kadar masum o kadar tatlı bir ifade var ki inanın bu sevginin ifadesi.. onlarda gözlerinin görmemesini kullanıp insanlara acitasyon yapıp kolay yoldan para kazanabilirlerdi ama o insanlar '' İNSANLAR ''...
   
   Yardımda bulunmak isteyen yardımsever arkadaşlara sesleniyorum ! lütfen ettiğimiz yardımın nereye gittiğinden emin olalım.. çocuk esirgeme kurumlarına gidelim, huzur evlerine gidelim,belediyelerin sosyal sorumluluk projelerini inceleyelim yardıma muhtaç insanların adreslerini alıp kendimiz gidelim ziyaret edelim gözlerimizle görelim nelere ihtiyaçları var kendimiz görelim belirleyelim, ondan sonra elele verip birlik olalım kanımızın son damlasına kadar yardım edelim , işte buna varım eğer sizde varım diyorsanız birlik olalım yardıma muhtaç insalara kayıtsız kalmıyalım .. buluşalım toplaşalım  yardım edelim ..

    Bu konuyla ilgili düşünceleriniz, fikirleriniz, yardım projeleriniz, yardıma muhtaç olan insanlar hakkında fikirlerimizin buluştuğu bir yer olsun burası .
    
   

 • ANKARA KEÇİÖRENDE OTURAN ANNELER...
  6 Üye, 1 İleti
  ARKADAŞ OLABİLİRİZ
 • Cuma kıpraşması!
  6 Üye, 1 İleti

  Evet kızlar Elif'in isyanını duydum ve haydi yer zaman alternatifleri?

 • 2 yaş konyaaltı grubu
  6 Üye, 1 İleti
  2 yaşında çocuğu olan konyaaltında bulunan annelerin ortak noktası olabilir:)
 • Defne Anneleri
  6 Üye, 1 İleti
  Tüm Defne Anneleri buraya buyurunuz. bakalım  nurtide kaç Defne anası var? :)
 • Ataşehir Yapa Çocuk Kulübü
  6 Üye, 2 İleti
  Cumartesi akşamları 4 saatlik bir programımız var . 
  Siz dışarıda iken çocuklarınız da keyifli zaman geçirsin.
  Program ; önce yemek sonra oyun ...
  Yer ; Ataşehir Yapa Çocuk Kulübü.
 • Alisveris merkezi oyun alanlarindan sikildik diyorsaniz
  6 Üye, 1 İleti

  Ankarali anneler

  Biz bir kac anne cok sikildik oyun alanlarindan ev ortaminda 50 m2 lik oyun odasinda Talha'nin cocuklarimiza ingilizce, turkce oyun gruplari olusturduk. Sizinde onerileriniz olursa degerlendirelim 2013 kisini cocuklarimiza daha eglenceli hale getirelim

  Onerilerinizi bekliyoruz

Grup Yarat

Grubunu kolaylıkla kurabilir, istediğin kişileri davet edebilirsin.

Yeni Grup >>

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...