• Agustos 2013 anneleri :)
  4 Üye, 1 İleti
  Kendimi bildim bileli daha ufacık bir çocukken bile çocukları çokk severdim. Yengeç burcunun anaç genleri de eklenince çocukları ekstra sevdim. Bu gün hiç beklemediğim zaman da hamile olduğumu öğrendim. İsterim ki benimle birlikte aynı aylarda doğum yapacak annelerle geçirelim bu güzel zamanı. Tahmini doğum tarihim 9 Ağusto 2013.
 • Manisa' lı Anneler Burada Toplanıyor :)
  4 Üye, 1 İleti
  Bakıyorum da hemen hemen her ilden anneler toplanmış, sanırım Manisa azınlıkta. Olsun bizde tanışıp kaynaşalım, sorunlarımızı tecrübelerimizi paylaşalım istedim :)

  şimdiden hoşgeldinizzz ;)
 • 2 bucuk yaşında bebeklerinizin dişleri ne durumda paylaşırmısınız
  4 Üye, 2 İleti
  ben kızıma 25aylık olana kadar kesinlikle ıvır zıvır çikolata vermedim dişlerini fırçalamama rağmen küçük kızımın küçük dişlerinde erime ve buda yetmez gibi dişlerin ortasında 2 siyah nokta farkettim.çok canım sıkıldı bu duruma ama şunuda öğrendimki gece emerek uyuması buna sebebmiş sakın sizde benim yaptığım hatayı yapmayın gece emzirsenizde temiz bir tülbentle silin bebişinizin dişlerini.üşenmeyin.ben ıvır zıvır yerine havuç verirdin salatalık ama akşam sabah fırçalamama rağmen dişlerine olan oldu akşam gözleme yapmıştım ısırık alırken ağladı sonra devam etti yemeye çok üzüldüm .
 • Çocuk Gelişiminde Teknoloji Kullanımı
  4 Üye, 3 İleti
  Çocuklarınızın gelişiminde teknoloji kullanımına kuşkuyla mı bakıyorsunuz? Veya iPad/iPhone ve Android tabanlı cihazlarda çocuklarınız için eğitici oyun ve interaktif kitap mı arıyorsunuz?
  Doğru yerdesiniz!

  Biz, yurt dışında yaşayan, çocuklarının türkçe öğrenmesini dert edinmiş üç anneyiz. Bu grubu, çocukların gelişiminde teknoloji kullanımı konusunda temkinli olan ama teknolojiden uzak kalmak istemeyen bizim gibi ailelerin araştırmalarına yardımcı olmak için kurduk.

  Bu konudaki son gelişmeleri burada paylaşacağız. Sizler de bu konuyu www.onlineanne.com adresinden takip edebilirsiniz.
 • 2008li oğlu,2012 li kızı olan anneler grubu
  4 Üye, 1 İleti
  selamlar arkadaş olalım,birbirimize yardım ve destek olalım fikir aıp verelim.amaç belli:))
 • bebeği için kariyerinden vazgeçenler var mı???
  4 Üye, 0 İleti
  Selam,
  ben bir bankada genel müdürlüğünde iyi bir noktadayken bebeğime bakmak için işten ayrıldım. 7 aydır evdeyiz bebişimle... aslında kimi zaman keşke çalışsaydım desem de çoğu zaman da uykusuzluk, yorgunluk başıma vurdukça bu vaziyette çalışsamda oğluma zaman ayıramazdım onsuz da olmazdı diyorum.hele de hastalandığı zaman iyi ki yanındayım diyorum, işten şimdi izin alamazdım diyorum kendi kendime... ama bu konuşmaları ne yazık ki hep kendi kendime yapıyorum, çünkü arkadaşlarım hep çalışıyorlar. artık kimse ile görüşmem mümkün olmuyor. bu sanal ortamlarda olmasa :) iyice tarzana döneceğim :) benim gibi olanlar var mı merak ettim...
 • 40 YAŞ VE ÜSTÜ ANNELER TANIŞALIM MI ?
  4 Üye, 1 İleti
  MRB.BEN NERDEYSE 40 YAŞLARINDAYIM.ÇOCUGUMLA ZAMAN GECİRMEYİ ÇOK SEVİYORUM LAKİN ÇABUK YORULUYOR YADA SIKILIYORUM VE BUNU YAŞIMA BAĞLIYORUM.ÇEVREMDEKİ İNSANLARDA TABİ GEÇ DOĞURUNCA ENERJİNDE AZ OLUYOR DIYORLAR ÜZÜLÜYORUM.SİZ VE ÇOCUKLARINIZ ARASINDA BÖYLE SORUNLAR YADA YAŞA BAGLI OLDUĞUNU DÜŞÜNDÜĞÜNÜZ BAŞKA KONULAR YAŞIYORMUSUNUZ.DERTLEŞMEK İSTERİM.
 • 2016 Doğumlu Bebekler ve Anneleri
  4 Üye, 0 İleti

  Selamlar, temmuzda bir oğlumuz oldu ve bizimle benzer Zaman'larda bebeği olmuş annelerle bir grup kurup iletişim kuralım istedim. Ne de olsa ortak/ benzer sorular- sorunlarımız olacaktır, fikri paylaşımında bulunsak fena mı olur?! ;) haydi anneler- hiç erken değil anne adayları buralardaysanız toplaşalım.

 • evliliğim yerle bir.. üstelik öyle yabancılaştık ki..
  4 Üye, 0 İleti

  evliliğimizle ilgili tecrübe, bilgi ve sıkıntılarımızı paylaşmak için...

 • Eylül 2012 Anneleri
  4 Üye, 0 İleti

  Merhaba. Eylül 2012 doğumlu çok güzel bir kızım var. Çok aktif, çok sosyal bir çocuk. Özgüveni tam. Geçen gün bana parktayken, gidelim dediğimde; "anne sen git" dedi mesela :)) 20 aylık kendisi. Çevremizde akranları da var, ailemiz de kalabalık çok şükür. Ama ben, yaşıtlarıyla büyümesini, oynamasını, okula gitmesini, yaşıtlarının çoğunlukta olduğu doğum günlerini istiyorum. Yaşıtlarının ailelerini tanımak istiyorum. Oyun grupları kurulmasından bahsediliyor. Zannedersem şu Amerikalılar'ın banliyödeki sistemi. Hergün bir ebeveynin evinde çocuklar toplanıyor, ev sahibi gözetiminde çocuklar oynuyor, yiyor içiyor, akşam da anneleri gelip alıyor. Ben de aynısını istiyorum ama anneleriyle birlikte. Çocuklar oynarken anneleriyle çay kahve içip sohbet edebilirim :)) Amerikalı değilim. :)) sizi bilmem ama ben hergünü güllük gülüstanlık geçirmedim. Ilk çocuğum olduğundan mı bilmiyorum ama şimdi dönüp baktığımda "farklı yapardım" dediğim şeyler çok. Eğitim hiç bitmiyor. Benim için de kızım için de. Biraz İngilizce biliyorum, bildiğimi öğretmeye çalışıyorum. Nasıl kaptığına inanamazsınız. Roket bilimini anlatsam onu da anlar mı acaba diyorum bazen. O noktada yetersiz mi kalıyorum acaba endişesi doğuyor. Boş sayfa gibi. Ne yazarsan kalıyor. Iz birakıyor. Iyisi de kötüsü de. Ama şundan eminim yanlız olmadığınızda hata şansınız daha az oluyor. Bir yerde bunalsanız bile kendinizi dışarı atıp çocuğunuza biraz zaman geçirebileceğiniz bir yer varsa ( ki burası kurmak istediğim 2012 anneleri grubu oluyor :)) ) derin nefes alıp tekrar başlamak gibi birşey o. Katılın. Deneyelim. Hayalimdeki Türk banliyösünü kurabiliyor muyuz deneyelim bakalım. Sevgiler...

Grup Yarat

Grubunu kolaylıkla kurabilir, istediğin kişileri davet edebilirsin.

Yeni Grup >>

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...