• AileKoclugu.com
  182 Üye, 9 İleti
  Anne baba olmak bir anda oluverir. Aileye katılan bir bebek karı kocayı bir anda anne baba yapar. Bu öylesine büyük bir değişikliktir ki, kolay kolay kimse yeterince “hazır” olamaz buna… Heyecan, heves, endişe, mutluluk birbirine karışır bir anda. Kadınla erkek, anne baba olmaya çalışır hem de “çok iyi” bir anne baba olmaya.

  Aile Koçluğu olarak misyonumuz daha mutlu ve ebeveyn olmaktan daha keyif alan anne babalar olmanıza destek olmaktır. Gelin çocuklarımızı anlama, tanıma, destekleme ve keyfini sürme yolculuğuna birlikte çıkalım…

  http://www.ailekoclugu.com
 • ssvd
  180 Üye, 25 İleti
  ben ssvd yapan bir anneyim, tecrübemi burda paylaşmak istedim, benim gibi ssvd hikayesini anlatmak isteyenler, ya da ssvd yapmak isteyenler bu grupta güzel paylaşımlarda bulunabilir diye düşünüyorum...
 • HAND MADE
  173 Üye, 43 İleti

  Grubun amacı: 

  Emeğe, üretene, tüketene saygımızdan yola çıkarak, bunu ilke haline getirmiş kişiler olarak ''emeksiz yemek olmaz'' diyerek bu grubu açmanın, hem Nurturia çatısı altında bulunan annelere faydası dokunacağı düşüncesiyle ''hem üretici - hem tüketici'' açısından, evde yaptıkları el emekleri-göz nurları ürünlerini,  topraktan gelen doğal ürünlerini, başka anne ve bebeklere faydası dokunması amacıyla kurmaya karar verdik.

  Üreten her anneyi ''hand made'' adlı grubumuzda görmekten, onları bu grup altında toplamaktan büyük mutluluk duyacağız.

  Grup kuralları:.

  1. Satıcı olarak üye olan kişilerin.İsim,telefon ve açık adres bilgilerini, grup yöneticelerine iletme  zorunluluğu vardır. Bilindiği gibi ,internet ortamında yaşanan tatsız olaylar genel bir tedirginlik  ve ön yargı yaratmaktadır.Grubumuzda bu ön yargıları en aza indirmek için ,kendimizi bu önlemi  almakla yükümlü hissetmekteyiz.

  2. Bu grupta el emeği olan her şeyi satışa çıkarabilirsiniz.

  Evde el emeği yapanlar :Dikiş,örgü,nakış,keçe, takı tasarım vb..

  Doğal gıda (reçel, salça, ev makarnası- tarhana vb.)

  Parti süsleri ( pasta-kurabiye-doğum günü süslemeleri vb.)

  Bahçe ürünleri ( Organik ürün adı altın da değil, doğal ürün adı altın da paylaşmak isteyen üreticiler, zeytin-zeytinyağı vb.)

  3.Ticari markalar bu grupta satış yapamazlar. 

  Örnek:Sanayi üretimi herhangi bir ürünün satışını yapıyorsanız bunun için pazaryerini kullanmalısınız

  4.Üyeler; ürünlerinin sadece orjinal fotoğraflarını ve yapım aşamalarını ekleyebilir.Model olarak internetten toplanmış fotoğraflar silinir.Ancak, renk seçeneği belirtmek için orjinal fotoğrafın yanında model fotoğrafı koyulabilir.Fotoğraflarda kendinize ait logo,isim v.b ibareler koymanız önemlidir.

  5.Satıcı; sattığı ürün için kapora istemekte özgürdür.El emeği ürünler olduğu için hem kendini teminat altına almış olur hemde ürününü üretebilmek için malzeme temininde sıkıntı çekmemiş olur.Satın almayı düşünen arkadaşlarımızdan da bu konuda anlayış göstermelerini rica ederiz.

  6.Satıcı; Ürünü,kullanılan malzeme,ödeme şekli,kargo konuları  ile ilgili geniş bilgi vermek zorundadır.

  7.Satıcı;Sorulan cevaplara özenle cevap vermek zorundadır.

  Yöneticilerin Görevi:Biz grup kurallarını oluştururken,alıcı ve satıcıyı maximum güvenlikte tutacak kuralları tespit etmeye çalıştık.Bu doğrultuda ,sizlerden gelecek fikir,öneri ve eleştiriler son derece önemlidir.Grubumuzun bu geribildirimlerle daha çok gelişeceğine inanmaktayız.
  Bunun dışında,
  Grup içindeki konuları incelikle kontrol edip ,yine sizlerden gelecek geribildirimlerle ,elimizden geldiğince, satıcı ve alıcı profilleri oluşturarak istediğiniz anda sizlere yardımcı olmayı hedefliyoruz. 

  Üyelik İptali:

  *Satış sonrası,alıcının  yaptığı negatif geri bildirimleri önemsemeyen ve gereğini yapmayan satıcıların üyelikleri iptal edilir.

  *Grup içerisinde herhangi bir nedenle, saygı çerçevesi dışına çıkılan anlarda üyeler ihtar alır ve bu ihtara rağmen bir kez daha kural dışı hareket görüldüğü takdirde üyeliği iptal edilir ve eğer satıcı ise açmış olduğu konu kapatılır.


  İyi alış-verişler..

 • SORULAR (çocuklarımız dışı sorularımız)
  169 Üye, 5 İleti
  bebeklerimiz ve çocuklarımız ile ilgisi olmayan soruları  (örneğin; hangi elektrik süpürgesini kullanıyorsunuz yada tatil için nereyi tavsiye edersiniz) burda sorabiliriz..
 • 2010 Ekim anneleri hadi burada toplanalım.
  164 Üye, 58 İleti
  Merhaba arkadaşlar 25 Ekim doğumlu dünyalar güzeli bir oğlum var.Her çeşit sorunlarımızı, bebeklerimizin büyüdüklerini ve ileride ayaklanmaya başladıklarında oyun gurubu kurmak ve uzun süreli dostlukların başlangıcı için burada buluşmaya nedersiniz.

  Biz daha önce 2008 Kasım anneleri ile bu paylaşımı yaşadık ve hala devam ediyoruz.İnanın bunun çok yararları olacak bebeişlerimize şimdiden uzun aralıklı başlayacak dostluklarımızın başlangıcının iyi olması dileğiyle
 • Blog Sahibesi Nurturia Anneleri
  164 Üye, 64 İleti
  Anne ve meleklerini hem  Nurturia'dan hem de bloglarından  takip etmek amacıyla oluşturuldu.
  Benim bloglarım Seyyar Dünyam ve Küçük Prens ve Annesi.
 • Dukan Diyeti
  164 Üye, 23 İleti
  Dukan Diyeti yapanlar, başlamak isteyenler..deneyim ve tecrübelerini paylaşmak isteyenler için.


 • İştahsız bebekler için yemek önerileri
  155 Üye, 14 İleti
  İştahsız çocuk-bebek anneleri bu grupta önerilerimizi fikirlerimizi paylaşalım,birbirimize destek olalım...
 • 6-12 ay bebeği olanlar
  153 Üye, 4 İleti
  Tan daha 5 aylık ama büyüklerimizden öğreneceklerimiz var :)
Grup Yarat

Grubunu kolaylıkla kurabilir, istediğin kişileri davet edebilirsin.

Yeni Grup >>

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...