• ATAŞEHİR İSTANBUL KİDS CLUB ÇOCUK KULÜBÜ
  3 Üye, 2 İleti
  Merhaba, Yurt dışından bu sene kesin dönüş yaptık. 2 yaşındaki kızım için İngilizce eğitim veren bir yuva ararken İstanbul Kids Club'ı öğrendim. Bu kış göndermeyi düşünüyorum. Bu kulüp hakkında bilgisi olan var mı? Bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim. Teşekkürler
 • MİNİK BİLGELER KREŞ VE GÜNDÜZ BAKIMEVİ
  3 Üye, 0 İleti

  MİNİK BİLGELER KREŞ VE GÜNDÜZ BAKIMEVİ -YAŞAMKENT ANKARA

  6 AY-5 YAŞ Dönemindeki çocuklarına ana kucağı sıcaklığında kapılarını açan butik kreş.Bahçesinde çocuk oyun alanı, mini hayvanat bahçesi,çocuklar için bostanında taptaze sebzeleri, tavuklarından taze yumurtaları, çocukların fiziksel, zihinsel, duygusal, sosyal gelişimini desteklemede rol oynayan güleryüzlü eğitimci kadrosu, çocukları bilgiyi yükleyerek değil, bilgiyi öğrenmesi için gerekli becerilerin kazandırıldığı deneyerek,eğlenerek,yaşayarak öğretildiği, yaş grubuna uygun oyunlarla öğrenmenin desteklendiği, kendini ifade eden sosyal birey olarak yetişmesini amaçlayan sıcak ve samimi ilgisiyle sahibi Filiz Hanım ( Çocukların anneannesi ) ın  hergün çocuklarına sevgiyle kapıyı açtığı az öğrencisiyle çocuklarla birebir ilgilenildiği ve  tüm şeffaflığıyla velilere her zaman kapıları açık olan ailelerinden sonraki ikinci kurumdur.

 • Ankara oyun grubu anneler bulusuyor
  3 Üye, 0 İleti

  6 ekimde baslayacagimiz 0/2 ve 2/4 yas oyun grubumuzda montessori uygulamalarininda olacagi kres oncesi cocuklarimizi fiziksel ve sosyal acidan akranlariyla oynamayi buyuk-kucuk kas gelisimlerini desteklemeyi hedefledigimiz oyun grubumuz haftanin bir gunu olacaktir ve talebe gore gun sayisi artirilacaktir.

  Facebooktan:ankara oyun grubu anneler bulusuyor'u ekleyebilir diger etkinliklerimizde haberdar olabilirsiniz

 • Helen doron Çekmeköy şiddet
  3 Üye, 0 İleti

  kızım ela 4 Yaşında Çekmeköy Helen doron ana okuluna dil eğitimi için gönderdik ancak malesef kızım ve sınıfındaki çocuklar Öğretmenin psikolojik ve fiziksel şiddetine maruz kaldı. Kurum müdürü olaylarda aciz kalmıştır. Üstelik daha Eylül Ayında Çocuklardan biri yarım saat tuvalete kiltlrnmiştir. Bu yazdıklarımın hepsi belgelidir. Bilgi için irtibat 5326941939

 • Mersin anneleri
  3 Üye, 1 İleti

  Eğlenceli,bol etkinlikli, çocukların gelişimine katkılı arkadaşlıklar paylaşımlar. ... E haydi

 • cocuk bakıcısı ve eve yardımcı mı arıyorsun
  3 Üye, 1 İleti

  Cocuk bakıcısı olanlar eve yardımcı arayanlar icin

 • İzmirde oyun grubu arıyorum
  3 Üye, 1 İleti

  17 aylık kızım çok sıkılıyor :( izmirde oyun grubu bilen var mı?

 • Genel Anestezi İle Sünnet
  3 Üye, 1 İleti

  Merhabalar ;

  Yoğun araştırmalarıma rağmen tam anlamıyla nasıl olup bittiğini hiçbir sayfada bulamadığım için yaşadığımız her anı buraya yazmak istedim. Benim gibi anneciklere umarım yardımcı olur.Bu arada oğlum 05.07.2012 doğumlu 28 aylıkken operasyonumuz Allahın izniyle hiçbir sorun yaşamadan tamamlandı.

  Oğlumun pipisindeki enfeksiyon sonrası sünnet yaptıralımmı , yaptırmayalımmı düşüncelerimiz başladı. Ben daha doğduğu gün yaptırma kararındayken babamız ne yazık ki razı olmadı. Geçen aylarda yaşadığımız bir enfeksiyon sonrası oğlum anneannedeyken devlet hastanesinde herhangi bir doktora muyane oluyor ve ilaçları (antibiyotik) bittikten sonra gelin sünnet edelim diyorlar. İlacı kullandığı sürede oğlumu alıp İstanbula getirdim ve kendi doktorumuza götürdüm aciliyeti yok olabilir böyle enfeksiyon dedi doktorumuz ilaçları bitsin sorun devam ederse (çiş yaparken acıma gibi..) gelin tekrar konuşalım dedi.

  Veee bu olaydan sonra oğlumu sünnet ettirme kararı aldım ve bu süreçte babayı da ikna ettik. Asıl sorun şimdi başlıyor. Oğlum doktora muayene olurken bile ortalığı ayağa kaldırırken lokal anestezi ile sünnet olması mümkün değildi. Doktorumuz da bunu dile getirdi ve genel anestezi ile sünnet olabileceğini söyledi .Bu süreçte baba ile tekrar tartışmalarımız başladı genel anestezi ile olamaz diye. Neyse doktorumuza bir kez daha gittik ve herşeyi ayrıntısı ile anlatmasını rica ettik. Genel anestezi normal bir ameliyat anestezisi olmadığını 15 dk lık bir operasyon için kısa süreli uyutulacağını söyledi ve babamız biraz da olsa ikna oldu. Benim bu kadar sünnet olmasını istememdeki ısrar oğluma büyüdüğü zaman o korkuyu yaşatmamak için. Çevremdeki arkadaşlarımın çocuklarından gözlemlediğim kadarı ile sünnet konusu açıldığında çocukları annelerinin ağızlarını kapatıyor o derece :)

  Yaşadığımız süreçlere gelince ;

  Operasyondan bir kaç gün önce parmaktan alınan kan testi ve anestezi muayenesi. Kan testi normal bildiğimiz bir test . Anestezi muayenesi de normal bir doktor muayenesi sırt ve göğüs dinlemeleri ve bir kaç soru ( önemli bir hastalığı var mı ? / Herhangi bir alerjisi var mı ? / Sürekli ya da şu sıralar kullandığı bir ilaç var mı ?.. gibi)

  Sünnet günümüz ; gece 24:00 ten sonra hiç bir şey yemeyecek su içmeyecek. Sabah hastaneye yatışımız yapıldı. Sakinleştirici şurup verildi .( Bizimki tam aksine kudurdu) Sonrasında bone ve ameliyat önlüğü giydirildi. İçeride yaşananları anestezi uzmanının anlatımıyla şöyle açıklayabilirim. Maske ile uyutma sonrasında damar yolu açılması ve damar yolundan verilen ilaç ile tamamen uyutma. 10:15 te ameliyathaneye girdi ve tam 11:00 de çıktı. Anestezinin etkisiyle 15-20 dakikalık çok ciddi bir ağlama krizi ( Ödümü kopadı ve bir anlık ben neyaptım dememe sebep oldu ) Neyseki damar yolundan yapılan farklı bir iğneyle saat 13:00 e kadar uyudu. 13:00 te birşeyler yemesi için uyandırdık. Biraz gülümsedi ve bir kaç kaşık çorba ve yoğurt yiyebildi ve tekrar uyudu. Eve gldiğimizde ağrı kesici şurubunu verdimve saat 16:30 a kadar tekrar uyudu.Uyandığında herşey normaldi hiçbir acı ya da ağrı yaşamadı.Sadece anestezi aldığı için kustu. O gece ateşlenir diye sabaha kadar uyumadım. Fakat mışıl mışıl uyudu bebeğim. Bugün 3. günümüz ve ben bebeğimi anneanneye emanet ederek iş başı yaptım. Hatta dün bile iş başı yapabilirdim ama oğlumla beraber bir gün daha geçirmek mükemmel.

  Sorularınız olursa seve seve cevaplayabilirim.

  Teşekkürler

   

   

 • Yaratıcı Çocuklar & Kindermusik
  3 Üye, 2 İleti
  Kindermusik Bursa/Nilufer :

  Çocukların,beyin, vucut, kalp ve ruh gelişimini sağlamak için, Yaratıcı Çocuklar Ebeveyn ve Çocuk Kulubü 0-5 yaş arası erken gelişim programı olan Kindermusik'i sunar.

  Kindermusik sınıflarımızda yaratıcı oyunlar, hikayeler, hareketler ve çocuklar için özel dizayn edilmiş enstrümanlarla ritm duygusunun kazandırılması yoluyla çocuğun gelişimi sağlanır. Bu tür bir eğitimden geçen çocukların zekalarının artacağı, daha yaratıcı olacakları, kendilerini daha iyi ifade edip mantıklı düşünecekleri, daha sosyal olabilecekleri ve takım çalışmasına yatkınlıklarının gelişeceği, bilim adamları tarafından ispatlanmıştır.

  Bütün çocuklar Kindermusikle buyusun !

  KINDERMUSIK şimdi BURSA - Nilufer de !

  Gelin eğlencemize siz de katılın.

  Bizimle irtibata geçin 0543 4794724
  bilgi@yaraticicocuklar.com


 • Sosyalleşelim - İstanbul Avr.Yakası
  3 Üye, 1 İleti
  Bazı anneler yalnızdır, dolayısıyla bebekleri de yalnız kalabiliyor ve fazla sosyalleşemiyorlar. Birbirine yakın olan anne-bebeklerin her anlamda birbirilerini tanıyıp, sosyalleşebilecekleri bir platform gerek
Grup Yarat

Grubunu kolaylıkla kurabilir, istediğin kişileri davet edebilirsin.

Yeni Grup >>

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...