Montessori Eğitim Araçları Üretimine Başladık

<123>

Ynt: Montessori Eğitim Araçları Üretimine Başladık

10/29/2010 11:50:00

fadis İyi Dilekleriniz İçin Teşekkürler

Ynt: Montessori Eğitim Araçları Üretimine Başladık

11/01/2010 10:29:00

Buradan güzel bir hediye kazanmak isterseniz buradan şansınızı deneyebilirsiniz.

Ynt: Montessori Eğitim Araçları Üretimine Başladık

11/01/2010 14:26:00


deniz21903 :

Mavi Silindirler

 

1

35.00 TL

Kırmızı Silindirler

 

1

35.00 TL

Yeşil Silindirler

 

1

35.00 TL

Sarı Silindirler

 

1

35.00 TL


Online Satışımız Henüz açılmadı. Fiyatlar yukarıdaki gibidir. Sitede yayınlanan fiyatlar hazırlanmakta olan sitemiz için deneme amaçlı koyulmuştur. İsteyen arkadaşlara ürün fiyat listemizi yollayabiliriz.

Ynt: Montessori Eğitim Araçları Üretimine Başladık

11/01/2010 20:39:00

Promete selamlar,

Ben kulplu silindirlerin yuvalarına, kulpsuz (renkli) silindirlerin sorunsuz ve tam olarak uyup uymadığını öğrenmek istiyorum.

Bir de fiyatları Nienhuis ile karşılaştırdım sormak istediğim bir soru var; kulpsuz silindir fiyatınız onlarınkine göre uygunken, kulplu silindirde çok benzer bir fiyat karşımıza çıkıyor; bu durum Nienhuis'e göre tercih edilebilirliğinizi azaltmıyor mu? Neden kulplu silindirlerde böyle bir fiyat sözkonusu? (480tl)

Size özel mesajla e-mail adresimi gönderiyorum, fiyat listenizi gönderebilirseniz çok memnun olurum.

Teşekkürler ve iyi günler/geceler.

Ynt: Montessori Eğitim Araçları Üretimine Başladık

11/02/2010 06:06:00

İstek üzerine Fiyat Listemiz Mailinize Gönderimiştir. İyi Çalışmalar

Ynt: Montessori Eğitim Araçları Üretimine Başladık

11/04/2010 07:12:00

Resim konusunda,  Web sitemiz yapılırken anlaştığımız arkadaş biraz seri davrandığı için üretim sırasında çekilen resimlerden koymak zorunda kaldık. En kısa zamanda Resim kendimizce çekilerek Sitemize koyulacaktır.

Kahverengi basamaklar ve pembe kule farklı renklerde kullanılmasının sebebi Montessori, eğitim sırasında elinde materyal ve renk olarak seçebileceği bir ortam da değildi. ama günümüz şartlarına uygun olarak hem renk seçeneği hem materyal seçeneği olarak bunu genişletmek istedik.

Ayrıca Günümüz çocukları yüzyıl önceki çoculardan farklıdır. Onları etkileyen uyarıcılar çok çeşitlidir. Biz bu uyarıcıların etkilerini de göz önünde tutmak zorundayız. Montessori Bir eğitim anlayışıdır. Bu Eğitim anlayışına giren her türlü materyal Montessori Eğitim Materyalidir. Çocukların  öğrenme kabiliyetlerini iyi gelişmesi ona göre araç kullanmakla mumkundur. Bu düşünceden yola çıkarak dünya da eğitim aracı tasarımı ve üretimi gelişebilmiştir.

Dünya da devletler tarafından Montessori eğitimi verilmez. Sadece Türkiye de 5 sınıflı Köy okullarına öğretmen olarak yetiştirilen 3 yıllık ilk öğretmen okullarında Montessori eğitimi verilmiştir. ( Ben Bu 3 yıllık İlk Öğretmen okulundan mezun olup 5 sınıflı köy okullarında öğretmenlik yaptım )

Ayırca yorumunuz için Teşekkürler. İyi Çalışmalar. ( Aklınıza Takılan soruları sormakta çekinmeyiniz. ) Açıklama yeterli değil ise Telefonla daha geniş bir bilgi isteyebilirsiniz.

Refik Marul ( Egitimci )
Promete Okulöncesi Egitim Araçlari S.Tic. Ltd. S.
Genel Müdürü.


Adres:
Promete Okul Öncesi Egitim Araçlari Sanayi Ltd. Sirketi Ivedik O. S. D. Agaç Isleri Sanayi Sitesi 599. Sokak NO : 19/2

ANKARA
Türkiye

Web sitemiz   : http://www.prometeokuloncesi.com/
Online Destek : promete06@msn.com
e-Posta:     promete@prometeokuloncesi.com
Telefon:     0312 395 05 41
Fax    :        0312 394 46 10

Ynt: Montessori Eğitim Araçları Üretimine Başladık

11/04/2010 13:52:00

Bu Sadece bizim yaptığımız bir şey değil. Avrupanın bir çok ülkesinde Montessori materyalleri bizim düşüncemize yakın şekillerde üretilmekte, satılmakta ve tanımlanmaktadır. Montessori Öğrenmek için Araç kullanmanın gerekliliğini eğitim dünyasına önermiş ve ıspatlamıştır. Eğitimciler de üreticiler de bu mantıkla öğrenilmesi istenilen konularla ilgili ürünler tasarlamakta burada da montessorinin mantığını kullanmaktadırlar. Aksi takdirde yeni ürünler üretmek ve geliştirmek mümkün olmaz. Her şeyin hızla değiştiği bir çağdayız. Değişimi göz ardı edemeyiz. Geleneksel Eğitim anlayışındaki Anlatma-Dinleme metodunun öğrenmede günümüzde geçerli olmadığını herkes görmekte ve bu duruma göre çalışmalarını sürdürmekte. Bütün eğitim anlayışları birbirlerinden etkilenirler. Herkes çocuklar için daha yararlı olanı yapmaya çalışmaktadır. Bizde aynı düşüncedeyiz ve aynı şeyi yapmaya çalışıyoruz.

Öğrenciler üzeirnde yapılan çalışmaları anlatan akademik olmayan eserler piyasada bulunmaktadır. Ben formal bir şekilde okul ortamında bunları değerlendirme imkanına sahip değilim. Ama bireysel olarak yaptığım ürünlerin yakın çevremdeki gözlemlerim araçların evrensel niteliklerini tanımlamaktadır.

İlginize Teşekkür Ederim

Ynt: Montessori Eğitim Araçları Üretimine Başladık

12/29/2012 17:04:00

Elimde pembe kuleler ve kahverengi merdiven mevcut olup satmayi dusunuyorum. İkinci el almayi dusunup de ilgilenenler mesaj atabilir.

http://www.prometeokuloncesi.com/Urun/Montessori-Araclari-Pembe-Kule-pmu34.html

http://www.prometeokuloncesi.com/Urun/Promete-Egitim-Araclari-Merdiven-pmu104.html

Ynt: Montessori Eğitim Araçları Üretimine Başladık

12/29/2012 18:40:00

Elifcim kulenin fiyati ne kadar?

Ynt: Montessori Eğitim Araçları Üretimine Başladık

02/08/2015 20:10:00

Elif hanim fiyat nedir

<123>

Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
montessori eğitimi

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...