Hastalik & Agrilarin Gercek Nedenleri

11/24/2010 19:10:00

Gecen gun blog'umda ayni baslik altinda bir post yayinlamistim (http://ruhsalyolculuklar.blogspot.com/2010/11/hastalik-agrilarin-gercek-nedenleri.html)

Sonra dikkatimi cekti; bircok anne ozellikle astim ve benzeri sorunlardan sikayet ediyor son zamanlarda.
Bazisina ozelden yazdim ama herkesle paylasmak daha faydali diye dusundum sonra.

Astim konusu kuantum dusunce teknigine gore soyle ele alinir;

Hayati haketmedigini dusunmek. Sucluluk duygusu icinde olmak. Nefes gibi hayati bir fonksiyondan kendini mahrum ederek sucluluk duygusunu bastirmak.

Burada beliren ilk dusunce; "ama bunlar daha cocuk, neyi haketmedigini dusunuyor olabilir ki?". Fakat eger her insanin bir ruhu oldugunu kabul ediyorsak ve bu ruh bir cok hayat yasayarak tekamul etmek icin bazi yasam dersleri alir diyorsak cocuk olmasi maalesef birsey degistirmiyor. Bilincaltinda bu temel duyguya sahip olarak dogan cocuk biraz buyudugu zaman almak istedigi dersler ve yasam misyonu dogrultusunda astim gibi rahatsizliklari cekebiliyor kendine. (Biliyorum, bir cocugun boyle bir hastaligi bilincaltinda olsa bile kendine bizzat cekiyor olma dusuncesi kolay kabul edilebilir birsey degil...)

Yetiskinler icin cekirdek inanci degistirmeye yonelik bazi olumlamalar var, cocuklara uyarlayarak bir kac tanesini listelemek istiyorum. Oyun oynar gibi tekrarlatabilirsiniz belki boyle bir rahatsizlik mevcutsa. Sonucta bir zarari yok...belki faydasi olur ;)

"Ben mutlu olmayi hakediyorum."
"Hayati solumayi hakediyorum."
"Her turlu iyiligi ve basariyi hakediyorum."
"Hayati hakettigime inaniyorum."

Diger rahatsizliklarla ilgili sorulariniz olursa bana yazabilirsiniz.

(Kaynak: Kuantum Sicrama; R. Sanal)

Ynt: Hastalik & Agrilarin Gercek Nedenleri

02/04/2011 13:54:00

selam,
danışmak istediğim bir konu var rüzgarla ilgili 18 aylık oğluşum bugün doktora götürdüğümüzde doktora geldiği için devamlı ağlıyordu aşırı bir stresi vardı nitekim muayene sırasında üstünü çıkardığımızda kurdeşen olduğunu farkettik ve şok geçirdim doktorumuz fındık fıstık veya çikoladan olabileceğini söyledi ama 2 gündür hasta olduğu için birşey yemiyordu benim düşüncem stresten olduğu ama vücudumuz bu kadar kısa sürede bu kadar şiddetli bir tepki verebilir mi?

Ynt: Hastalik & Agrilarin Gercek Nedenleri

02/04/2011 14:05:00

kesinlikle verebilir diye dusunuyorum, kuantumsal acidan alerjiler zaten vucudun ruhsal olarak rahatsiz olunan durum ve kisilerin varligina verdigi fiziksel tepkidir... sonra gecti mi peki? devam ediyor mu hala?

Ynt: Hastalik & Agrilarin Gercek Nedenleri

02/04/2011 20:11:00

Igneyi yedikten sonra gecti ama hala mizmiz bir sikintisi oldugu kesin :|

Ynt: Hastalik & Agrilarin Gercek Nedenleri

02/05/2011 04:59:00

Disler tamamlanip dertlerini anlatacak duruma gelene kadar rahat yok bize sanirim bu mizmiz hallerden :)))


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Cocuklar ve Kuantum

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...