Milliyet Gazetesi Fatoş Karahasan yazısı:Türkiye’yi bu babalar kurtaracak

05/18/2010 06:21:00

“Türkiye’yi bu babalar kurtaracak


17 Mayıs 2010


3’üncü Blog Ödülleri’nin Vestel Aile Portalları bölümünde, birincilik ödülü babaolmak.com’un yaratıcısı Özgür Poyrazoğlu’na, üçüncülükse biradambirbebek.com için Cesur Doruk’a gitti. Sitelerinde çocuklarıyla ilgili deneyimlerini paylaşan bu iki babayı yakından tanımanızı öneririm.
Dünyanın en genç nüfuslarından birisi olmakla övünüyoruz. Ancak, çocuklarımıza sahip çıkamıyoruz. Devletin sağladığı imkânlar kısıtlı. Bölgeler arasında uçurumlar var. Aileler çeşitli sosyal ve kültürel sorunlarla boğuşur, yaşam mücadelesi verirken, çocukların mutluluğunu düşünmeye fırsat bulamıyorlar. Tüm sosyal sınıflarda, çocuklarla anneler ilgileniyor, babalar mümkün olduğunca işin dışında kalıyorlar. Anneye destek veren olmayınca, çocukların aldığı ilgi de ister istemez azalıyor. Sevgili babalar ve baba adayları, Poyrazoğlu ve Doruk’un yazdıklarını okuyalım, okutalım, paylaşalım. Sağlıklı nesiller için onlar gibi babaların sayısının artması gerek, destek olalım.

Nazlı Bebek erken gelince babası da yazar olmuş
Biradambirbebek.com’un yaratıcısı Cesur Doruk’un eşi hamileliğinin 6’ncı ayında hastaneye yatar. Eşiyle birlikte 35 gün aynı odayı paylaşan Doruk, bebek bakımı konusunda yeterli kaynak olmadığını görünce biradambirbebek.com’u açmaya karar verir. 6 hafta erken doğan Nazlı Bebek’le birlikte babasının yazarlık kariyeri de başlar. Cesur, blogunun bir günlükten ziyade çok fazla doğru bilgi de içermesine çalışıyor. Babalara şu cümlelerle sesleniyor: “Hislerimizi ve bilgilerimizi paylaşalım. Her şey anneler için etrafta, burası sadece babalar için. Dedik ya burası baba blog.”

yazının tamamına burayı tıklayarak ulaşabilirsiniz


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
BLOG SAHİBİ NURTURİA ÜYELERİ

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...