Bebek hazırlıkları

<12>
09/29/2011 19:54:00

Bebek hazırlıklarına başladınız mı? Ne zaman tamamlamayı düşünüyorsunuz?

Ynt: Bebek hazırlıkları

09/30/2011 04:40:00

ben başladım. son derece hevesle alıyorum bir şeyler. hem de bütçesel olarak son dakikaya bırakırsak altından kalkmak zor olur. her ay bir şeylerini almaya çalışıyorum. 0-3 ay, 3-6 ay, 6-9 aylık birkaç kıyafet aldık, indirimde buldukça bazı şeylerde almaya çalışıyoruz. chicco nun bebek bakımürünleri ve çantası uygundu onu aldık falan..siz hangi şehirdesiniz?

Ynt: Bebek hazırlıkları

09/30/2011 12:47:00

Ben şu anda Amerika'dayım (Washington DC'de) Evlenir evlenmez buraya taşındık eşimin işi sebebiyle.. İstanbul Kozyatağı'ndaydım daha öncesinde. 


Ben daha kişisel olarak hazırlıklara başlamadım. Ama abimle ablamın bebekleri 2,5 ve 3,5 yaşında olduğu için buraya taşıyabildiğimiz eşyaları taşıdık. Bebek arabası ve kıyafetleri hep onlardan aldım.. 

Asıl hazırlıklara başlayamadım henüz, yakın zamanda başlamam gerekiyor. O kadar çok şey var ki hangisi gerekli hangisi gereksiz insanın kafası çok karışıyor. Açıkçası gereksiz şeyleri de almak istemiyorum. Hem maddi olarak yük hem de evde yer kaplayacaklar.. 

Ynt: Bebek hazırlıkları

09/30/2011 13:13:00

evet burada bebekler için neler alınmalı neler alınmasına gerek yok gibi listeler var görmüşsündür. Ben onlara bayıldım bir kaç soru cevap okuyunca insan baya anlıyor:)
oyuncakları bile buradaki arkadaşların yorumlarına göre alıyorum, malum deneyim herşeydir:)

yatağını kraftın bir modelini aldık, çok şirin. park yatak olduğu için şimdilik kaldırdık ama çok kurup bakasım var:)

Dün buradan bir arkadaştan playskoolun egzersiz arkadaşım oyuncağını aldım eve götürüm yarım saate yakın eşimle birlikte oynadık.

Bebek için hazırlık yapmak ne keyifli şey, sanki oyuncak bebek verecekler bana bak bu senin bebeğin olsun bi ad ver giydir yedir oyna sev diyecekler gibi geliyor:)

Ynt: Bebek hazırlıkları

10/01/2011 03:00:00

2-3 akşamda bir bebek eşyalarını çekmeden çıkarıp mıncıklayıp tekrar yerine koyuyorum.. :) İnsanın sürekli oynayası geliyor. Dediğin gibi bebek oyuncak gibi olacak:) Halen anne olacağıma inanamıyorum. Galiba bebeği kucağıma verdikleri ana kadar anlamayacağım.


Yatak olarak ben direk bebek karyolası almayı düşünüyorum. Arkadaşlarımızda da beşik varmış onu verecekler. İlk 4 ay onu kullanacağız. Park-yatak almayı düşünmüyorum çünkü şu anda stüdyo dairede kalıyoruz. Ev 55m2. O kadar çok şeyi aynı anda koyacak yer yok. Bebek karyolasını bile beşikle işimiz bitmeye yakın alayım diyorum..

Sünnet işini düşündünüz mü? Ben doğar doğmaz yaptırmak istiyorum. Sonrasında yaptıramazmışım, kıyamazmışım gibi geliyor.. Bakalım bu gittiğimde doktorla konuşacağım.. 

Ynt: Bebek hazırlıkları

10/03/2011 07:11:00

ya sünneti ben daha sonra yaptırmak istiyorum, sünnet düğünü falan çocuk anlasın. İlla biraz korkar ama şimdi öyle güzel yöntemlerle yapıyorlarmış ki playstation oynarken falan cocuk farketmiyormuş bile.. o yüzden o sonraki planlar arasında 5-6 yaş diye düşünüyorum.

Ynt: Bebek hazırlıkları

10/03/2011 14:07:00

E, o da iyi.. En azından çocuğa daha alışmamışken, bir de onun pansumanı ile uğraşmayacaksın tabi.. Bir de tabi artık eskisi gibi çocuklar bağırttıra bağırttıra yapılmıyorlar. Dediğin gibi hissetmiyorlar bile.. 


Ben bakalım burada yaptırmayı deneyeceğim, olmadı 5-6 aylıkken Türkiye'ye geleceğim o zaman yaptıracağım.. 

Bu hafta aldık çocuğun yatağını da, gelecek hafta içi onu kuracağız.. Az kaldı:) 

Ynt: Bebek hazırlıkları

10/04/2011 11:31:00

ay ne güzel, biz yatağı bir kurduk baktık parçası falan tam mı diye kaldırdık ama aklımda kaldı valla. arabasını amcası almıştı dün o geldi ama kurulumu öyle zor ki o açıkta kaldı:)

Ynt: Bebek hazırlıkları

10/04/2011 14:50:00

Biz kurup bırakacağız walla.. Benim onunla gelip gidip oynamam lazım:) 


Araba ne güzel önceden gelmiş.. Bizim sadece anakucağı var şimdilik, bebek arabasını eşimin annesi ile babası doğuma gelirken getirecekler.. 


Ya bu aralar kendimi durduramıyorum. Her kıyafeti tam olduğu halde halen kıyafet bakıyorum:) İleriki döneme de alamıyorum çocuk iri mi olacak ufak tefek mi olacak bilemediğim için.. 

Bu arada senin de 3. trimester'e az kalmış, hadi hayırlısı.. 

Ynt: Bebek hazırlıkları

10/04/2011 14:53:00

ben bir iki hafta sonra yavaş yavaş yıkamaya da başlayacağım eşyaları, yavaş yavaş hazır olsun.. 

Ynt: Bebek hazırlıkları

10/04/2011 15:48:00

Merhabalar ben de eşimin ablası ve kuzeninden gelen eşyaları aldım odasını aldık kıyafetlerini tamamladım yıkadım bir tek ütülenmesi kaldı bizim de bebek eşyaları tamam eksiğimiz ev ile ilgili tadilatlar kapıları değiştireceğiz bu ara ve bebek odasının perdesi değişecek inşallah onlarda ben ağrlaşmadan biter eşim biraz rahattırda bu konularda...:)


<12>

Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2011 Aralık-2012 Ocak anneleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...