annem :(

Ynt: annem :(

03/06/2013 11:55:00

Bence de..

Ynt: annem :(

03/06/2013 15:16:00

@asse nasıl olursa olsun Allah kimsenin annesini başından eksik etmesin ,uzun ömürleri olsun inşallah.

Bir anne ya da baba elbette 10 çocuk büyütür,kalbine sığdırır çünkü bir bebeğin / çocuğun o masumiyeti o kadar güzel ki..dökmesini,saçmasını,saçmalamasını görmezden gelebiliyorsun o süreçte.Benim annem aklı başında ,hastalığı ya da  herhangi bir acizliği olmayan yetişkin bir insan sonuçta.Bakıma muhtaç birinden bahsetmiyoruz ki..yatalak,çok yaşlı bir bakım hastası olsa elbette döker de dağıtır da..kaldı ki çocuğum olana kadar ben zaten ondan bişey beklemedim ama şimdi gerçek manada manevi desteğe ve yardıma ihtiyacım var..
@özgüranne klasik anne olmasını ,35 yaşındaki kızının / oğlunun arkasını toplamasını beklemiyorum.Benim arzum ne biliyor musun? Annem yanımdayken güvende hissetmek,başımın sıkışmayacağından emin olmak..oysa benim hissettiğim genelde öfke,acizlik ve kırgınlık..

Ynt: annem :(

03/06/2013 17:54:00

seni cok iyi anliyorum, bende sendenim annemle sohbet edemiyoruz cunku hep gecmisten bahseder amca kaynana bitmedi senelerce, temizdir ama daginiktir her gittigimde evini toparlrim bide esyalarin yeri degisiyor diye bena soylenir, bana gelir kardeslerimi anlatir. kardeslerime gider beni keser, ev ici islerimize cok karisir yok cok para harciyormusuz cok deterjan kullaniyormusuz, musrifmisiz , vs vs vs .... anlatilmaz yasanir sadece hep onun dedigi dogrudur ,

Ynt: annem :(

03/06/2013 18:16:00

aynen ben de sohbet edeemiyorum çünkü bir saniye bile yalnız kalsak babannemi, amcamı , ayrıldığı babamı kötüler durur hem de 25 senedir.Onlara düşman olmuyorum diye bana düşman olur. Ben sadece kafa sallarım ve hiç bişey demem.Çünkü ona katılsam onlara düşman olmam gerekir, karşı çıksam çıldırır onları mı koruyosun der.25 senedir binlerce kere anlattığı olayları anlatır durur, hiç konuşamayız.Eşim bile huyunu bildiğinden bizi yalnız bırakmamaya çalışır.Çok üzülürüm bu duruma.Ama napsam değişmiyo.

Ynt: annem :(

03/06/2013 18:48:00

Annelerimizin de insan oldugunu unutmamak gerek. Benimkinin de bir cok yönü bana uymaz ama annemdir. Yardimci degildir, telefonda bile benden sıkildigini hissederim ama ben olumlu yaklasmaktan yanayim. Icinizdeki ofke, acizlik ve kirginlik icin bence bir psikolog veya psikaytrdan yardim alin, bu durumla barisip mutlu olmaniza yardimci olabilir.

Ynt: annem :(

03/06/2013 19:22:00

ben ünv.de  öğrenci iken annem beyin kanaması geçirmiş sınav dönemim olduğu için bana söylememişlerdi. 45 yaşında,çalışan bir anne bırakmıştım ama eve döndüğümde kısmi felçlik geçirmiş ismimizi söyleyene kadar 10 tane isim sayan, çorbasını içemeyen üzerine döken, aldığı eşyayı çok alakasız yerlere koyan, ağrılı sızılı birini bulmuştum. kardeşlerim durumu tolere edebiliyorlardı çünkü hastanedeki halini görmüşlerdi bugününe şükrediyorlardı. sağlık çalışanı olmama rağmen ben durumunu kabullenemedim anneme yakıştıramadım, birlikte dışarı çıkamadım evdeyken sürekli dır dır ettim kadına. nörolojik ve psikiyatrik tedaviyle yavaş yavaş toparlandı annem ama hala bişeyleri unutur, sohbet sırasında gafları olur evet bazen ne giydiğine dikkat etmez, masada oturduğu yere kırıntı dökerr ama alıştım ben bu haline de çünkü başka annem yok benim.. bu haliyle ablamın oğlunu da büyüttü benim kızımı da büyütüyor ((: önceleri bize geldiğinde kv ile karşılaştırırdım ne kadar saçmalamışım meğer ): inanın çok sabır gerekiyor ama onun sıcaklığı herşeye değiyor. hatta onun dağınık olması kızım için daha iyi oluyor diyebilirim çünkü sürekli evi toplamak, ağzını yüzünü silmek, dokunma, elleme, yapma gibi talimatlar duymak kızımı agresifleştiriyor.

Tıbbi destek alarak başlayabilir ve annenizi olduğu gibi kabul etmenizi öneririm size, allah başınızdan eksik etmesin onları..

Ynt: annem :(

03/06/2013 20:09:00

Annem ... Annem çok iyidir onu çok severim başım sıkıştığında geleceğini bilirim öteş türlü gelmez nedeni eşim rahat edemez diye aynı şehirde fakat 1 saat uzaklıkta oturuyoruz annemin okuma yazması yok bildiğiniz cahil ama üniversite bitirmişlere taş çıkartır zeki kadındır ona danışırım içinden çıkamadığım işlerde ya ölürde ben telefonun ucunda onun sesini duymazsam diye aklıma gelir bazen ürperirim hayattayken kıymetini bilelim pasaklı is ne giydiğini bilmez olsada ki öyle değil olsa bile utanmazdım yaşımızı aldık dünkü çocuk değiliz anneler kıymetlidir hiç birşey yapmamış olsalar bile bize büyütmeleri yeter her kahrımızı çekmeleri yeter değil mi?

Ynt: annem :(

03/07/2013 04:34:00

aslında soruda söylenmek istenen anneden yakınmak değil bence. ben kendi adıma annem ne kadar gelir çekip çevirir diyemesem de nerde ve nasılsa olsun okuması bile olmasa da gelir ve beni yalnız koymaz. ama anneler her zaman bizi hep çocuk görür ya biz de şefkat istiyrz. büyüdkçe bu şefkat daha farklı bi hale dönüşüyor. bunu arıyr arkadaş. ben düğünümde mecburen yalnız kaldım. doğumda annem geldi ama sıkıldı alışık değil kadın apartmana. ben daha çok dertlendim ne yedirsem ne içirsem diye. bi ay sonra ev taşımak zorundayım. annem gelecek ama bu sefer annem bana yardımcı olacak eminim çünkü annemi tanıyorum. o bu tarz işlerden anlar ve yapar. annelerimiz ve babalarımız bizim için nimet ;)

Ynt: annem :(

03/07/2013 09:24:00

Merak ettim bebeğiniz merak duygusundan ötürü etrafı karıştırırken ona yapma diyor musunuz? Uzmanlar özgüven açısından hayati tehlike olmadığı müddetçe hayır dememe taraftarıdır. Bebeklerimize bu sabrı gösterirken bize yıllarca (bebeklik-ergenlik) sabretmiş insanlara neden bu sabırsızlık anlamıyorum.

Ynt: annem :(

03/07/2013 09:49:00

Ben anne - baba kısaca aile konusunda çok fazla hassasım, anneden utanmak heleki başkaları için çok saçma asıl bu durum utanç verici... sizin çocuğunuzda sizin için ilerde böyle düşünebilir düşünsenize o zaman yaşadığınız acıyı, bence hayatta ve sağlığı yerindeyken annenize sıkıca tutunuz sonra çok geç olabilir..
(anneniz çok düzenli temiz yemekler yapan biri olup siz tam tersi olsaydınız emin olun anneniz bunları hiç görmezdi ve önünüze tepsiyle yemeğinizi getirir, temizliğinizi yapardı..kendiniz söylüyorsunuz temiz değil fakat alıngan değil anlayışlı diye bu özelliklerde çoğu insanda yok değilmi...)
ki senede 15 gün katlanamıyorum demek gerçekten çok üzücü ve acı...


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...