Bodrum'da çocuk bakıcısı

11/02/2012 14:22:00

Merhabalar,

Bodrum merkezde oturuyoruz ve 2,5 yaşındaki oğlumuz için gündüzlü çocuk bakıcısı (dadı) arıyoruz. Temelde sadece çocukla ilgilenecek, mümkünse onun için yemek yapacak, ve evi derleyip toparlayacak. Kesinlikle temizlik, ütü vs yapmasını istemiyoruz, zaten ayrı temizlikçi var. Ben yoğun çalıştığım için sabah 8'de gelip akşam 7'ye kadar kalabilmesi gerek. Cts günleri nispeten erken çıkacak, pazar günleri de izinli olacak. Önerebileceğiniz düzgün insanlar var mıdır? Referans verebilmesi çok önemli, bir de kesinlikle sigara içmeyecek.
Yardımlarınızı bekliyorum, sevgiler..

Ynt: Bodrum'da çocuk bakıcısı

05/19/2013 08:23:00

merhaba,

bodrum turgutreis e yeni taşındım.

ben de 18 aylık oğlum için yatılı bakıcı arıyorum. siz bulabildiniz mi?

yoğun tempoda çalıştığım için yatılı olması gerekiyor bizim için.

geri dönüş yaparsanız çok sevinirim.

tşkler

 

Ynt: Bodrum'da çocuk bakıcısı

05/20/2013 07:55:00

Merhaba,


Ben eş-dost yardımıyla bulamadım, bir ay oğlumu İstanbul'a annemin yanına bıraktım ve o sırada Hürriyet ege'nin insan kaynakları gazetesine ve internetine ilan verdim, ilanda tam olarak neler istediğimi söylememe rağmen birçok özellikli/özelliksiz insan aradı. Öncelikle telefonda soracağım soruları ilste yaptım ve bir deftere her arayanı yaprak yaprak yazdım, içlerinden tüm sorularıma olumlu cevap verenleri evime çağırdım, yolu ulaşımı ve evi görsünler diye. Onların içinden de bir tane içime sinen oldu, önce referanslarını aradım olumlu olunca onun evini ziyaret ettim, bütün sorularıma evet dediğini tekrar belirtmek isterim, kriterlerden eksik kalan olursa mutlaka arıza çıkıyor sonunda. oğlum ve bakıcıyla bir hafta evde oturdum ve oğlum alışınca işe haftada 3-4 gün gittim. Şimdi sabah 8 akşam 8 gönül rahatlığı ile beraberler.

Neler sordun derseniz, kaç yaşında, evli mi, çocuğu var mı, daha önce para ile çocuk bakmış mı, sigara içiyor mu, yemek yapıyor mu, bir de bizim için evde neler yapabilirsin demiştim, bazıları hiçbirşey yapamam dedi, bazıları herşeyi yaparım dedi, makul bir cevap vermesi gerekiyor çünkü çocuk çok zaman alıyor normalde. çok az sigara içiyorum diyenleri de elemiştim bilginize. evde iki tane kamera var onları izleyeceğimi bununla ilgili bir problemi olup olmadığını da sordum. Kamera koymakta fayda olduğunu düşünüyorum, sonuçta sizin çocuğunuz ve onunla düzgün ilgilenen birinin bununla problemi olmamalı, kompleksli ise sıkıntı yaratır.

Toplamda yaklaşık 70 telefon görüşmesi yaptım, 12 kişi ile evde görüştüm, birinin de evine gittim tekrardan, ailesini vs gördüm akşam gitmiştim iş sebebiyle. daha sonradan da arayanlar oldu sanırım gazete bitince ilan bitti olmuyor, internette ilan asılı kalıyor uzun bir süre.

size tavsiyem bu iş için ne kadar zor olursa olsun çok zaman ayırın, gerekirse çocuğunuzu yakınınıza bırakıp bu işe konsanstre olun. çünkü insanlar yanıltıcı oluyorlar, tanıdıklardan gelenlerin standartları çok farklı çıkabiliyor. Bir de ben mülakat yaparken oğlum evde yoktu çocukla ilişkisini görememiştim, ama bebeği hemen kucaklamak isteyenler ellerini yıkamayanlar vs de tehlikeli diye okumuştum. evde kaldığım bir hafta oğlumla ilişkisini de gözlemledim ve ikinci hafta yalnız bırakabildim.

Ynt: Bodrum'da çocuk bakıcısı

05/21/2013 10:06:00

çok teşekkür ederim.

bende bakıcı ajanslarla görüşmeyi planlıyorum. yoksa bulmak çok zor olucak sanırım.

benim de oğlum şimdilik izmirde annemin yanında.

umarım en kısa sürede bulabilirim.görüşmek üzere :)


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Gündüzlü ve Yatılı Bakıcı, Dadı, Oyun Ablası İlanları

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...