Çocuk Kitaplarını ne süreyle okutuyorsunuz?

11/26/2010 13:27:00

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Ynt: Çocuk Kitaplarını ne süreyle okutuyorsunuz?

11/26/2010 13:30:00

Genelde kargoyu birlikte heyecanla açıyoruz ve dilimiz yapışana kadar okuyoruz :)

Ynt: Çocuk Kitaplarını ne süreyle okutuyorsunuz?

11/26/2010 13:31:00

Kitapları Güneş seçiyo o hangisini okumak isterse
hiç beğenmediğini düşündüğüm kitapları bile bir bakıyorum eline almış hatta kitabın ismini söylerek bunu okuyalım diyor hemen okuyoruz
bazen sen bunu bana oku bende sana bunu okim diyor o zaman bende bitiyorum :)

Ynt: Çocuk Kitaplarını ne süreyle okutuyorsunuz?

11/26/2010 13:36:00

Ben topluca çıkarmıyorum.Birkaç günde bir çıkartıyorum.Bazı çıkardıklarımı beğenmiyor mesela.Ertesi gün diğerini çıkarıyorum.Beğenmediklerini de haftalar sonra tekrar çıkardığımda beğeniyor.Bazen çok beğenir dediğimi beğenmiyor ya da hiç beğenmez dediğimi çok seviyor.Akşam yatmadan önce okuyoruz.Genelde aynı kitapları okumak istiyor.Bir ara masal okuyorduk.şimdi masal istemiyor mesela.

Ynt: Çocuk Kitaplarını ne süreyle okutuyorsunuz?

11/26/2010 13:38:00

Tamamen ona bırakıyorum ben. Bazen aynı kitabı (Ağabeyim Boris, Ayıcık ve Ben, Koala'lar ve Küçük Prenses'lerde öyle oldu) gün içinde üstüste okuttuğu bile oldu (sonunda baştan sona ezberlemiş oluyor).

Şimdilerde ise şöyle bir gösterdiğim ve onun görmek bile istemediği kitapları (Tostoraman gibi, ürktü biraz, kaldırmıştım ben de) ortalarda olmadığı halde kendisi isteyebiliyor.

Ara ara da daha önce okuduğumuz ama artık sıkıldıklarına tekrar dönüp bakıyor (dün gece Korsan Gemisi'ni istedi onca aradan sonra).

Odasında, salonda, yatak odamızda ulaşabileceği yerlerde tutuyorum kitapları.

Ynt: Çocuk Kitaplarını ne süreyle okutuyorsunuz?

11/26/2010 13:40:00

Hepsini toplu olarak açıp, tek tek kapaklarını inceleyip, akşama içinden birini seçip okuyoruz. Seçim işlemi ilk aldığımız kitaplar için bana ait, sonrasında o gidip okumak istediği kitabı seçiyor. Bazen günlerce aynı kitabı okuyabiliyoruz. Diğer kitapları da okumak için biraz ikna çabalarım sonucunda farklı bir kitaba geçiş yapıyoruz.

Ynt: Çocuk Kitaplarını ne süreyle okutuyorsunuz?

11/26/2010 13:44:00

Ben topluca en fazla 6 kitap alıyorum :) hepsine birlikte bakıyoruz,
kitaplığımız olmadığı için hepsini kitap çekmecesine kaldırıyoruz
ama açıkta duran bir broşürlük 6 kitap alıyor (3 kitabın ön yüzüde görünüyor) ben  dönüşümlü değiştiriyorum, akşamları git istediğin bir kitabını getir okuyalım diyorum, hep iki tanesi ile geliyor yanıma, tekrar tekrar okuyoruz.

Ynt: Çocuk Kitaplarını ne süreyle okutuyorsunuz?

11/26/2010 13:45:00

Yeni aldığım kitapları topluca çıkarmıyorum. Haftada bir iki akşam "sürpriz kitap" anlarımız var bizim. Bazen bir bazen iki-üç kitap çıkıyor. O ara ne kadar yeni kitaba başladığımıza bağlı olarak değişiyor. Ancak ortaya bir kez çıkan bir kitap Ada'nın kütüphanesine giriyor ve kitap okuma devir daim'imiz içinde yerini alıyor.

Ada'nın kitap beğenileri dönemsel olarak çok değişiyor. Genelde aylık periodlarla tutkun olduğu sürekli okutmak istediği kitapları var. Onun isteğine göre yönleniyoruz biz de. Kitaplarının büyük çoğunluğu ulaşabileceği yerde.

Ynt: Çocuk Kitaplarını ne süreyle okutuyorsunuz?

11/26/2010 14:14:00

Bir ara çıkartmalı kitaplara çok meraklıyken birini bitirmeden yenisini vermemeye çalışıyorduk. Bir de sıkışık anlar için taze çıkartmalı kitap saklıyorduk.

Bizim kitaplar kontrolden çıktı. Zaten okuldan kalan vakitte hepsini okumak mümkün değil, bir kitap ararken hepsini saçıyor. Dökülünce toplanamaz hale geliyor. Bazen üstlerine basıp düşüyoruz. Kimi kitaplar da harap oldu zaten. En son seçtik, çok az kitap bıraktık. Bir koliye doldurduk küçükleri seçip büyükleri rotasyona sokmak için ama kaldılar öyle. Şimdi de koliden döküp okutuyor, öyle duran kitaplar kıymete bindi.


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Kitap Kurdu

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...