Diren'in durumu...

Ynt: Diren'in durumu...

05/03/2011 10:55:00

Evet onlar için zorlu bir mücadele başlıyor gerçekten bir sürü tahliller testler istemişler allahtan benim ablam Ümraniye Devlet Hastanesinde çalışıyor şimdi bebeğe 9 mayıs Pazartesi için işitme testi randevusu aldık onaylamıyor olsamda maalesef Türkiyede işler tanıdık olunca çok hızlı oluyor olmayınca ise oradan oraya sürünüyorsun devlet hastanesinde.

Ynt: Diren'in durumu...

05/06/2011 05:30:00

Diren bugün çıkacak diye sevinmiştik ama maalesef çıkamıyor tek gözünde görme problemi devam ediyormuş Pazartesi Cerrahpadaşa açık göz ameliyatı olacak , Cerrahpaşada çocuk yoğun bakımı yokmuş bu yüzden Çapaya yatacak.

Ynt: Diren'in durumu...

05/06/2011 05:33:00

Ya dün babayı görseydiniz öyle mutluyduki beşik almaya gidecekti bu sabah gidince hastanede söylemişler çıkamayacağını şimdi geldi ofise morali çok bozuk neyse dedik sonunda çıksında 1 hafta sonrada çıksa olur yeterki sağlıklı bir şekilde çıksın ...

Ynt: Diren'in durumu...

05/06/2011 05:51:00

Nihal iyi olsunda bir hafta değil bir ay sonra çıksın.Bu bünyem çağla bebekten sonra ikinci bir kötü haberi kaldıramayacak çünkü.

Ben bu hafta sonu akmerkezde olacağım prametüre kıyafet bakarım tam boyutları nasıl onlarında numaraları varmı

Ynt: Diren'in durumu...

05/06/2011 05:54:00

evet canım diğerleri bende de var zaten ama bebek 1,5 kilo :(( bizdekiler olmazki daha ileride ben ona zaten veririm ama şimdi ilk çıktığında lazım olanları bulsam daha iyi olur.

Ynt: Diren'in durumu...

05/06/2011 05:55:00

valla bende bilmiyorum ki prematüre doğum yapmış anneler var Nihan var mesela o yazar belki bu konuda bilmemiz gerekenleri.

Ynt: Diren'in durumu...

05/06/2011 06:29:00

Canım, bizde benzer bir durum yaşamıştık. İkizleri çıkaracağız diye hastaneye yatış yaptık. Eğitim vereceklerdi bakım ve beslenme ile ilgili. Perşembe normal odaya yattık yoğun bakımdan çıktı minnoşlarım güya 2 gün eğitim verecekler Cumartesi taburcu edeceklerdi bizi. Cumartesi Yiğit normal odadan tekrar yoğun bakıma girdi. Satürasyonu düşüyordu sürekli ve morarıyordu. Kısa süreli nefes alışı duruyordu. Alperi alın gidin dediler ama ne mümkün. Bir gece daha kaldık normal odada alperimle, Yiğit koridorun sonundaki yoğun bakım odasında. Bırakıp gidemedik. Ama pazar günü doktor geldi ve dedi mi Alper' i de tehlikeye atıyorsunuz neticede prematüre bunlar, burası normal oda, gelen gidene açık yoğun bakım odası gibi steril değil burası hastane, hemşireler normal odaların hepsini dolaşıyor ve belki mikrop taşıyor farkında değilsiniz eve gidin ve evde bekleyin YİĞİT'i dedi. O kadar zordu ki bırakmak, saatlerce küvezin başından ayrılamadım. Kucağımda Alper arabada eve dönerken bile mutlu olacağıma ağlıyordum. Şu anda bile bunları yazarken ağlıyorum. Neticede iki gün sonra Salı günü Yiğitimizi de aldık geldik eve ama çok zor günlerdi. Aileyi o kadar iyi anlıyorum ki. Allah sabır ve güç versin ama sonu iyi biten herşey iyidir ve ben onların hikayesinin de iyi olacağına yürekten inanıyorum. Üzülmesinler diyemeyeceğim çünkü üzülmemek elde değil ama inançlarını kaybetmesinler mutlaka yavrularıyla evlerine dönecekler biliyorum.   

Ynt: Diren'in durumu...

05/06/2011 06:40:00

Kıyafet konusuna gelince, prematüreler için kıyafet hemen her markada var. Bana da arkadaşım göndermişti işimiz bitince kendisine iade ettim. Birkaç parça daha vardı zannediyorum bende eve gidince bakayım bi kullanılabilecek gibiyse ( lekeli değilse , çıtçıt yerleri yırtık değilse vs )mutlaka gönderirim. Eve çıktıklarında bir süre steril yaşamaları gerekiyor biz 3 ay kadar misafir kabul etmemeye çalıştık zaten insanlar kendileri farkında durumun biraz büyüsünler öyle geliriz diyorlar. gelenleri de çocukların odasına almadık. El dezenfektanlarından almıştık çocuklara dokunmadan önce sürekli onlardan sıkıyorduk ellerimize. Zaten hastanede de onu elinize sıkıp kucağınıza öyle veriyorlar. Oda sıcaklığını belli bir derecede ve nemde tutmak gerekiyor küvez ortamını sağlamak açısından. Prematüreler çok üşüyorlar. Arzumun derece ve nemi aynı anda gösteren bi aleti var ondan alınabilir. Aşağıdakinden:  
http://www.arzum.com.tr/tr/products/?ID=428
Bendekini gönderirdim ama ben hala kullanıyorum.
Bez de prematüre bezi var biz molfix kullandık en küçük onunkiydi çünkü. Elimde kalmadı hiç kalsaydı ondanda gönderirdim. 

Ynt: Diren'in durumu...

05/06/2011 06:53:00

Nihan ne mutlu ki senin bebeklerin yanında şu anda yaşadıkların çok zor Allah sabrını veriyor deselerde yaşarken neler hissettiğini tahmin bile edemiyorum.

Bu izole ortam meselesi çok zor zira aynı evde  7 kişi yaşıyor çekirdek aile olarak yaşamıyorlar kayınvalide, kayınpeder babanın diğer kardeşleri vs. kısaca kendilerine ait bir evde yaşamıyorlar bu kalabalıkta nasıl izole edecekler bebeği bilemiyorum bende anlattım biraz bebeğe kimse yaklaşmasın diye umarım uygulayabilirler.

Ben bir miktar kıyafet buldum çıkınca bir süre idare eder onları daha da bulursam vereceğim zaten şu anda gözleri görmüyor kıyafet falan ama çıkınca lazım olacak diye düşündüm.

Ynt: Diren'in durumu...

05/13/2011 11:15:00

Nasıl olacak nihalim yani brileri anlatsın yoksa çocuk tehlikeye girecek.Belki kızcağızın erken doğum sebebi bile budur sıkıntı stres.Hemen müdahale etmelisin çocuğa söyle en azından başka yerde kalsınlar


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
5 aylık 630 gr.doğan, yaşamaya çalışan DİREN bebeğe yardım...

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...