Çocuklar için Teknoloji Rehberi - Onlineanne

11/02/2012 07:02:00

, çocuklarının gelişiminde teknoloji kullanımı konusunda temkinli ama teknolojiden uzak kalma istemeyen, teknolojiyi çocuklarının gelişimi için verimli kullanabilmek amacında olan bizim gibi ailelerin araştırmalarına yardımcı olmak için kurulmuştur.Onlineanne


Biz, çocuklarının yaşları 2 ile 7 arasında değişen 3 anne olarak, bu siteyi, çocuklar ve teknoloji konusunda kendi çocuklarımız için edindiğimiz bilgileri, ve yaşadığımız tecrübeleri anne/babalarla paylaşmak, bir bilgi ve tecrübe alışverişi platformu yaratarak eğitim ve teknoloji konusunda bilgi birikimimizi arttırmak ve karşılaştığımız sıkıntıları beraberce atlatabilmek için kurduk.

Bu siteyi kurarken üçümüzün de üzerinde birleştiği noktalar şunlardı:

1. Teknolojiyi ailemiz için en verimli biçimde kullanmak istememiz:Çocuklarımızın er ya da geç, arkadaşları ya da okul ihtiyaçları aracılığıyla teknolojiyle tanışacaklarını biliyoruz. Biz, çocuklarımızın kullandığı teknolojiden kopuk ebeveynler olmak istemiyoruz. Onlara mümkün olan en kaliteli teknolojik olanakları sunmak ve güvenliklerini sağlamak amacıyla teknolojinin hızlı gelişimine ayak uydurmamız gerektiğini düşünüyoruz. Bu nedenle cihazların ayarlarını bilmek, piyasada ne tür uygulamalar olduğunu takip etmek gibi konuları kendimize görev edinmiş durumdayız.

2. Teknolojik oyunların ebeveyn ilgisinin yerini tutmaması gerektiğine dair inancımız: Çocuklar evin içinde her depar atmaya başladıklarında veya mızmızlandıklarında, kısacası bizim ilgimizi istedikleri zamanlarda, ellerine telefonu tutuşturup “Hadi sen bununla biraz oyna” demek istemiyoruz. Mecbur kaldığımız durumlarda ise teknoloji kullanarak geçirdikleri zamanların gelişimlerine katkısı olmasını hedefliyoruz. Teknolojinin, çocuk gelişiminde anne/baba ve arkadaşın yerini tutamayacağını, ancak onların gelişimini desteklemek için kontrollü olarak kullanılması gerektiğini düşünüyoruz.

3. Çocuklarımız için mümkün olan en kaliteli uygulamalara ulaşma gerekliliği:Bizler yurtdışında yaşadığımız için çocuklarımızın türkçe öğrenmesini çok önemsiyoruz. Etrafımızda bu konuda bize yardımcı olabilecek büyükanne/büyükbaba veya bir başka akraba/arkadaş olmadığı bu süreçte teknolojinin çok büyük katkısı olabileceğini düşünüyoruz. Ancak çocuklarımız için kaliteli türkçe uygulamalara ihtiyacımız var. Dolayısıyla, bu platformun uygulama geliştirenlerle kullanıcılar arasında bir köprü oluşturabileceğini ve bu iletişimin daha iyi bir noktaya taşınabileceğini umuyoruz.

Sizlerin de bu konuda soruları, paylaşmak istedikleri varsa bekliyoruz. :-)


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
BLOG SAHİBİ NURTURİA ÜYELERİ

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...