çok kusan ve gece hiiiç uyumayan bebeği olan varmıı benm gibi?

12/28/2011 14:58:00

2 aylık kızım.. fakat gece hiiiiç uyumuyo. sütüm yetmwdiği için ek olarak bebek sütü de veriyorm.. bu hafta her karnını doyumamdan sonra geri çıkarıyor. yarın kontlmz var bakalım kg alımı nasıl:( aynı sorunları yaşayan varmı?

Ynt: çok kusan ve gece hiiiç uyumayan bebeği olan varmıı benm gibi?

01/07/2012 11:50:00

merhaba asiiprenses, benim kızım da gündüzleri aynı şikayet var ama ben sütümün yettiğinden eminim, çünkü memeyi emip bıraktıktan sonra, hani insanın çok yiyince midesinden ağzına gelir ya yedikleri, aynen öle oluyor. Bazen de kusuyor emmeyi abartınca. kusmasından korkma bence fazlasını kusuyordur. mamada verme bence çünkü eminim sütün yetiyordur yeteri kadar sıvı alıyorsan sütün yetmemesi gibi bir durum olamaz. Ben sorunun emme isteği olduğunu düşünüyorm. çünkü memem boşken emiyor uyuyor yatırıyorum yarım saat veya daha kısa bir zaman sonra uyanıyor gidiyorum ki elleri ağzında gözleri kapalı. Emziğe alıştıramadım bir türlü ve parmağını da bulup emmesin diye şimdilik kendi küçük parmağımı veriyorum. onu emiyor memeden sonra. ama farklı emzikler deneyerek devam edicem zira kendi parmağını emmesini istemiyorum. seninki de muhtemelen emme isteği yüzünden uyanıyor sende meme veriyorsan hemen tok olduğu için kusuyor. kontrolü nasıl geçti? kilo alımı nasılmış?


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
ekim 2011 anneleri ....

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...