Ellerde ödem

03/16/2011 11:18:00

Arkadaşlar,benim ellerimde şişmeler oluyor.Tuzu kes düzelir diyorlar,yaptım ama yine de çok şişiyor.Öyle ki yumruk yapamıyorum elimi mesela.Acıyor parmaklarım resmen.Sıkıca kavrayamıyorum  taşımam gereken birşeyi. Aranızda böyle bir sıkıntısı olan ve çözüm bulan var mı acaba?

Ynt: Ellerde ödem

03/21/2011 19:40:00

tansiyonunuza baktırdınız mı?

Ynt: Ellerde ödem

04/11/2011 11:25:00

Evet baktırdım,Bir süre çok düşüktü.Ama artık değil. Çok şişiyor elim ayağım yine de.Tuzsuz yiyince tansiyonum düşüyor ama ödem azalmıyor.Üf çok acayip birşey,sakar oldum çıktım.Halbuki tutamıyorum elime aldığım birşeyi,düşürüyorum bazen..

karpal tünel sendromuymuş, !!!

05/15/2011 08:42:00

Sevgili Dida, benim de 7. ayımda ellerimde uyuşma olmaya başladı ve haftalar ilerledikçe ellerimi yumruk yapamamaya başladım. kadın doğum uzmanı bir nöroloğa gitmemi söyledi, gittim, karpal tünel sendromu diye bir rahatsızlık olduğu sonucu çıktı, hamilelerin son aylarında olurmuş. bana bileğe takılan bir atel verdi. ve hamur yoğurmak, çamaşır sıkmak ve kavanoz açmak gibi faaliyetleri yasakladı. ellerimi sadece yıkanırken ve hafif ev işleri yaparken kullanmamı tavsiye etti. doğumdan sonra geçecek bir rahatsızlıkmış. ama yine de devam ederse fizik tedavi yada ufak bir operasyonla geçtiğini söyledi. içini ferah tut, sevgiler.


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2011 Haziran da anne olmayı bekleyenler

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...