yanitlar buraya!

Ynt: yanitlar buraya!

02/22/2011 13:26:00

yasemin, simden sagolun!

yasemin telefonla konusan doktoru ben de gordum, inanilmaz rahatsiz edici, tunc bronsiolit olunca uzman doktor diye gittik oneri uzerine ama telefonu zirt pirt caliyor ve hepsine de yanit veriyordu... 20 dakikanin 15 dakikasi doktoru beklemekle gecti... bir daha da gitmedik..

Ynt: yanitlar buraya!

02/22/2011 19:44:00

Baba Şahin'den inciler:

-HEm anneye hem çocuğa yaklaşımı,
-Sağlıklı futbol muhabbeti,
-Sıkıntılı anlarda annenin içini rahatlatması, güven vermesi,
-Acil durumlarda kolay ulaşılabilme. Bizim doktorumuzun yanında hasta varken telefonu asistanı açıyor ama hasta çıkınca diğer hasta girene kadar acil arayanlara dönüş yapıyor. Acil olmayanlara muayeneleri bitince dönüyor.
-Anlatma istediklerini sade bir dille anlatması,
-Kendi benimsediği doğruların nedenlerini ve sonuçlarını anlatması.
 
Mesela ben çocuk doktorunun çocuğu olmalı fikrindeyim, hatta baba olması fikrindeyim. Çünkü ebeveyn olmak farklı birşey, ebeveyn ebeveyni anlar. Eşimin bu konudaki yorumuna çok güldüm :) "Çocuk doğurmamışa kendini doğurtuyorsun da, çocuğu olmayana neden çocuğunu götürmüyorsun?" Cevabım "Çocuğu olmayan beni anlamaz ki!"

Diğer tüm arkadaşlara da katıldığımı belirtmek isterim.

Ynt: yanitlar buraya!

02/22/2011 20:28:00


sağlıklı futbol muhabbeti derken:),

ben baba şahine katılıyorum ama en olmazsa olmaz şartım hızlı bir biçimde doğru teşhiş,doğru tedavi ve 7-24 ulaşabilme

önce sağlık,sonra diğerleri

Ynt: yanitlar buraya!

02/22/2011 20:34:00

Eda doktorumuz GS'li, babamız da :) Arda'nın rutin muayeneleri bittikten sonra son 5 dakika futbol keyifleri oluyor :) O kadar içten ve samimi sohbet dönüyor ki bende gülüyorum hallerine.

Bir de şimdi aklıma geldi. Arda bir ara çok ama çok zor uykuya dalıyordu. Eşim soralım dedi, ben de onun uzmanlık alanı değil ama belki fikir verir dedim. Muayenede son soru olarak bunu söyledim ve ne yapabiliriz diye sordum. Cevabı, bu sorunun kendi uzmanlık alanında olmadığı, pedagojik değerlendirme yapamayacağı oldu. Ama kızlarından örnek vererek baba açıklaması yaptı. Bu doğru doktur dediğim anlardan biriydi :)


Ynt: yanitlar buraya!

02/22/2011 20:39:00

Baba Sahin'e tesekkurler!

bence cok onemli bir konuya parmak basmis, gunluk hayatta paylasabilecegimiz, icimizi azicik isitacak ve bizi gulumsetecek sohbetlere, birkac soze de ihtiyacimiz var.. boyle olursa daha samimi olur sanirim..

siz sanslisiniz, doktorunuzu bulmussunuz :)

Ynt: yanitlar buraya!

02/22/2011 20:43:00

Bir de bence doktorların mümkünse hastalarını ve ailelerini tanımaları ve takip etmeleri gerekiyor. Muayeneye gidildiği zaman arada sıkıntı yaşandıysa, bu konuda telefon veya mail trafiği olduysa konuyu hatırlamalı ve gelişmeleri sormalı. Yani hastalarına sadece para makinesi olarak bakmamalı, değer vermeli.

Ailemizden bir örnek daha; Arda 5,5 aylıkkken bir ameliyat oldu. Ameliyatı doktorumuzun çalışmadığı bir hastanede, onun önerdiği bir çocuk cerrahı yaptı. (+)
Ameliyat gününü günler önce kendisine söylemiştik. Ameliyattan sonra hiç beklemediğimiz anda eşimi aradı ve ameliyatın nasıl geçtiğini, Arda'nın nasıl olduğunu sordu. (+) O zor anda o kadar iyi gelmişti ki bu telefon bize.

Yazdıklarımı okuyorum da sanırım ben doktorumuzu çok seviyor ve çok güveniyorum. Allah utandırmasın :) Bursa'da doktor ihtiyacı olana zevkle öneririm.

Ynt: yanitlar buraya!

02/22/2011 21:12:00

burçak doktor arayışında olan bi anne olarak imrendim valla,

çok doktor değiştirdim,bitsin artık bu çile diyorum

Ynt: yanitlar buraya!

02/22/2011 21:15:00

Eda ben de senin için dua eder, amin derim :)

Ynt: yanitlar buraya!

02/22/2011 21:30:00

Teşekkürler Yasemin :) Tülin güzel paylaşım sorun için de sana teşekkür ederim :)

Ynt: yanitlar buraya!

02/22/2011 22:30:00

okuyamadim, muhtemelen yazilmistir, eger benim bir tercih sansim olsaydi, anne ya da baba olan bir doktor olsun isterdim.

sansima :) su an ki doktorum 4 cocuklu bir hatun :)


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
pediatristlerden beklentiler

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...