diyetle gelen mucize...

12/21/2010 14:23:00

Kızımın 45 günlükken başlayan alerjisi ki dışkıda kan şeklinde trajik bir halde ortaya çıktı...
Emiyordu ve sütümden geçen, başta süt onun dışında da pek çok proteine alerjisi vardı.
Hikayeyi merak edenler yazıyı burdan da okuyabilirler..
http://www.hamilelerkulubu.com/index.php?option=com_content&view=article&id=319:bebeim-ve-alerji&catid=69:ozlem-erdemci-alerji-ve-bebek&Itemid=115

Ynt: diyetle gelen mucize...

02/03/2011 14:20:00

Yazdıklarınızı okudum ve inanın size ne kadar teşekkür etsem azdır. çünkü ben de aynı durumdayım dışkısı sümüklü yeşil kanlıydı ve bazen yeşil köpük çıkıyordu. ilk olarak enfeksiyon dedi dok. antibiyotikler kullandık geçmedi tabi başka dok. götürdük kolonozkopi yapıldı besin alerjisi olduğu anlaşıldı.şuan süt süt ürünleri ve yumurta diyeti yapıyorum yaklaşık 3 aydan bu yana ilk başlarda çok özenli yapamıyordum çünkü ne olduğunu bilmiyordum ilk defa böyle bir şey duyuyordum.çevremdekilerin deikleriylede hep kafam karıştı. ama sonraları dışkısında tekrar  kanı görünce çok üzüldüm şimdi tam uyguluyorum kan yok şimdi ama rengi hala yeşil ek gıdalara daha geçmedik sadece emziriyorumçok kilolu bir bebek değil ama dr. iyi diyor.Hayatı boyunca bunu yaşıyacak diye korkum vardı ama sizden geçtiğini duyunca çok sevindim darısı bizim başımıza teşekkür ederim.

Ynt: diyetle gelen mucize...

02/04/2011 11:54:00


Kısa zamanda doğru teşhis en önemli kısmı işin bence.Onu atlatmışsınız.
İkincisi de emzirebildiğiniz kadar emzirin.
Ben 9 ay yapabildim.Karşılıklı sessiz bir anlaşma oldu aramızda O da emmek istemedi pek..Ben de pek vermek istemedim artık çok yorulmuştum.
Evet çok zor biliyorum.Ben çok katı diyet yaptım.Öz disiplini yüksek biriyimdir.Gerçekten ağzıma hiçbirşey sürmüyordum.Paketlerin arkasını okumaktan gına gelmişti ama bunu yapmayıp gevşek davranan "arada sırada canım ne olacak" diyen arkadaşlarım da oldu.Çocukların alerjileri geçmedi.
Diyeti yaparken çok ama çok zorlandım.Çok kilo verdim ve o dönem hiç bitmiyecekmiş gibi gelirdi.
Kızımın doktoru " insan hayatında oldukça kısa bir dönem.Yapıcaksın bu diyeti " dediğinde de çok öfkelenmiştim ama şimdi söylediklerinin çok doğru olduğunu, gerçekten kısa bir dönem olduğunu ve neredeyse- en güzel kısmı bu- hatırlamakta bile güçlük çektiğimi rahatlıkla söyleyebilirim.
Şu an 2.5 yaşında ve alerji testinde hiçbir gıdaya alerjisi çıkmadı.
Katı gıda desteğine geçtiğinizde de mutlaka organik beslemeye çalışmanızı öneririm.Çok faydasını gördük.
Tam olarak geçmemiş olması bende sadece süt ve yumurta dışında da alerjenlere duyarlı olduğunu düşündürttü.Yediklerinize dikkat ederseniz neyin yaptığını bulursunuz.Kırmızı et, balık,kereviz,mısır,domates,katkılı tüm ürünler potansiyeli yüksek ürünlerdir.Bir dikkat edin derim..
Geçmiş olsun diyorum, çünkü geçicek...Kilosunu önemsemeyin..Önemli olan hayat boyu alerjiyle uğraşmaması..Kapatıveriyorlar açığı hemen..
Deneyimimin işe yaramış olmasına çok sevindim.Tekrar geçmişler olsun ve öpün bebeşinizi benim yerime..
sevgiler.

Ynt: diyetle gelen mucize...

02/04/2011 15:14:00

   yediğimiz besinler ne kadar süreyle süte karışır biliyormusunuz. ben bilmediğim için çok kestiremiyorum.her gün farklı şeyler yiyorum ama kakanın rengi hiç değişmedi balık kereviz mısır yemiyoruz hiç. balığı en son iki ay önce yemiştik. Makarna, tel, arpa şehriyeyi yemiyordum bir gün arkasını okudum bir şey yazmıyordu bunda yoktur deyip ve bunlara süt yumurta koymazlar sadece ev makarnasında koyarlar düşüncesiyle yemeye başladım sonra yine kan gördüm dr. ondan olabilir dedi bıraktım kan da görmedim artık. unonun ekmeğini yiyordum içindekilere baktım bitkisel margarin diyordu ilk başta bitkiseldir deyip yedim ama sonra yani 2 ay sonra birden margarin yazısı takıldı gözüme şimdi normal fırından beyaz ekmeğe döndüm onu yiyorum.diyete başladığımdan bu yana huzurlu gayet bir şeyi yok sancısı falan.ama gazlı bir bebek demişti dr. hala gaz ilacı , rezene kullanıyorum bırakayım dedim iki gün vermedim  feleket olmuştu dr ilaçları verin dedi. zararı yok bitkiseldir dedi. önceden hiç aklıma bile gelmeyen sütlü  tatlılar kekler  şimdi hiç aklımdan çıkmıyor.bende sütsüz yumurtasız yapıyorum içi hamur gibi oluyor ama tatlı ihtiyacımı karşılıyor benim dışımda kimse yemiyor onları birde üzerine şerbet döküyorum harika :)))o nedenle hiç kilo vermedim koruyorum kilomu.
    bir ay sonra ek gıdalara geçecez o zaman ne yapacam bilmiyorum umarım o zamana geçer yoksa süt peynir yoğurt vemessem ne yedirecem ki :(
   siz ne kadar süre diyeti  uyguladıktan sonra geçti. alerji testi ne zaman yapılabiliyor. ve nasıl yapılıyorki ?
   yardımlarınız için teşekkür ederim . bu arada sizde kızınızı benim yerime öpün büyütmüşsünüz siz  bende bir an önce büyüyp benimle konuşmasını istiyorum
 sevgilerle ...

Ynt: diyetle gelen mucize...

02/05/2011 15:50:00

Doktorunuz daha iyi bilir tabiiki ama mamaya geçiceksiniz.(Zeynep ilk yoğurdu yediğinde 15 aylık falandı .:)
Bu da muhtemelen ya Neocate ya da keçi sütü esaslı Golden Goat gibi bir mama olacak.
Golden Goat lif miktarı düşük olduğu için kabız yapar dikkat edin.
Neocate ide  tadı iğrenç beğenmez yemez..Israrcı olun  Neocate de derim ben.
1 yaşından sonra da AptamilHA biraz daha azkırılmış mamaya geçersiniz belki.
Bunlar çocuğunuzun gösterdiği gelişmelere bağlı.Ben bizimkini söylüyorum ama bu her çocukta farklı.
Sebze meyve dışında bir şeye ihtiyacınız yok aslında emziririken..2 saat içinde süte karıştığını biliyorum.Yedikten sonra 4 saat içinde emzirmişsem anında görüntü olurdu Zeynepde.
1 yaşında ilk testi yapılacak.O zaman daha net anlarsınız neye alrjisi var ve ne boyutta.
sevgiler.


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Alerji

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...