Anaokulu-Kreş Deneyimlerimizi Paylaşalım mı?

Ynt: Anaokulu-Kreş Deneyimlerimizi Paylaşalım mı?

05/22/2016 15:24:00

Merhaba Kasım ayında 3 yaşında olacak kızım.ev hanimiyim ve yarım gün krese gitsin hem sosyallessin hem kaliteli zaman gecirsin istiyorum.forumu da okudum.tavsiye edilen kresleri listeledim ama mesela besyildiz Anaokulunda 3 yaş grubu yarım gün yokmuş. Sizin çocuklarınızın gittiği bölgemizde 3 yaş- yarım gün kabul eden kresler varmı acaba.haziran ayında görüşmelere başlamak istiyorum

05/22/2016 17:38:00

Besyildiz'da 3 yas yarim gun var, kizim o grupta ve yarim gun gidiyor.

5 yarim gun ya da 3 tam gun secenekleri vardi 3 yas grubu icin.

05/22/2016 20:09:00

Tesekkurler İkilem,

Kızın hangi ay dogumlu.benimki 2013 Kasımli. Geçen hafta arkadaşım gitti görüşmeye oğlu ekim 2013 lu tam gün demisler.besyildiz a gönderen komşularım var çok memnunlar.fiyatlar epey yüksek ama sanırım bu bölge de böyle hep.

05/23/2016 07:21:00

Kizim Nisan 2013 dogumlu. anladigim kadariyla dogdugu yila gore siniflar yapiyorlar. gelecek yil icin gorustuyseniz sizi de 4 yas grubuna alacaklardir ve 4 yasta yarim gun yokmus evet.

05/23/2016 07:26:00

Evet sanırım oyleymis eylülde benimki daha 34 aylık olacak. 4 yaş diye geçiyor ama 3 yaşında olacak daha.o da tuhaf geldi.neredeyse arada 1 yas olacak çocukların. En azından yılın aylarına göre birkaç sınıf olsaydı. Malum bir iki ay bile gelişimlerine çok fark ediyor şu an.

05/23/2016 08:39:00

Merhaba.

Öncelikle kolaylık dilerim. Ben de geçtiğimiz aylarda civardaki okulları taramıştım. Yaş grubuna ilişkin olarak bilgi paylaşmak isterim. Bilim çocukta hatırladığım kadarı ile altı ay altı ay ayrıydı sınıfları. Bilginize. Sevgiler.

05/23/2016 08:41:00

besyildizda aya gore 2ye boluyorlar siniflari, yuzyuze konustugunuzda bahsederler kesinlikle.

gelisimleri gercekten farkediyor cunku.

05/23/2016 08:52:00

bence siz kendiniz arauip görüşün okullar ile mutlaka daha net bilgi alacaksiniz cevrenizdekiler farkli anlatabilir kulaktan kulaga yanlis aktarim oluyor olabilir. bizler sadec kendi sorduklarimizin cevabini biliyoruz. oglumun okulunda 3 yas tek sinifti mesela aklima gelnedi benim aylara gore ayirip ayirmadiklarini sormak. 4 yasa gctiginde ilk 6 ay son 6 ay diye ayıracaklarini soylemislerdi ama bi sefer de çocuklar bir yil bouinca alisriklari arkasaslarindan ve ogretmenlerinden ayrilmis olacakti. oyle yapilmadi sanirim ki aslan gcen yilkinogretmeni ve arkadaslariyla devam ediypr. yeni kayit yaptiranlar ueni nir sinif oldular. gerci cogu etkinlim bir aeada anladigim kadariyla fotograflardan😊 yardimci olmak isterdim ama 10 kadar okul gezmistim cogunda yarim gun vardi.

05/23/2016 15:29:00

scorpions

acelyaer haklı sizin sormanız daha doğru, bizim okulumuzda bildiğim kadarı ile 3 yaş için 3 sınıf var ve genelde 4 aylıklar bir arada , ama diğer yaşlarda 2-3 sınıf var bunlarda bazıları 4 er aylık bazıları 6 şar aylık. Galiba çocuk sayısına göre bunu böle biliyorlar.

05/23/2016 18:01:00

Herkese çok teşekkürler. İki hafta sonra tatile çıkıyoruz dönüşte görüşmeler yapacağım. Sormam gereken soruları not edip gideyim malum çocukla gidince insan ne konuşacağıni bile unutuyor

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Bahçeşehir ve komşu semtlerde oturanlar

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...