ikinciye hamile kalınca neler hissettiniz

<12>

Ynt: ikinciye hamile kalınca neler hissettiniz

05/27/2010 07:59:00

adetim bir gün gecikmişti. akşamüstü midem bulanmaya başladı.imkansız!!! evde değildik. yolda eşime hemen bir nöbetçi eczane bulmamız gerektiğini söyledim anlamadı çünkü dedim ya imkansızdı!!! eve gelip testi yaptık neeee iki çizgi yan yana duruyor!!!! tanrım!!!! şaka bu şaka olmalı!!! ikinciyi de yaptık yine pozitif..

"yanlışlık vardır.yarın kan tahlili yaptırayım"...kan verdim.eşim akşam sonucu alıp geldi: pozitif..yok dedim yine boş gebelik filandır belki doktora gidip kalp atışlarını duyana kadar inanmııcam.ertesi hafta ultrasonda kalp atışlarını da duyduk. 3 ay belki düşer diye bekledim.valla yalan yok.kızım çoooookkk ama çok zor bir bebekti ve henüz 13 aylıktı...ikinciyi asla düşünmüodum.eşim de hazır değildi.bağlanmak da istemedim.hevesli bir hamile değildim.berbat bir hamilelik geçirdim:))) ama şimdi alişim e bakıp şükürler ediyorum.dünyanın en güzel meyveleri onlar.iyi ki de doğmuş

Ynt: ikinciye hamile kalınca neler hissettiniz

05/27/2010 12:20:00

Biz istiyorduk ama beklenti içinde değildim... Malum oğlana 25 ayın sonunda hamile kalmıştım. Oğlumdaki gibi büyük şok yaşadım. Halbuki bulantılarım falan olmuştu ama aklımın ucundan bile geçmemişti. Oğlum henüz çok ufak, nasıl olacak vs. çok istediğim halde gerçekleşince kafam çok karıştı, hem çok mutlu oldum, hem de endişelendim. Şimdiyse dört gözle bekliyorum kızımı. Ben de diğer arkadaşlar gibi Allah'ım sana şükürler olsun diyorum, fazlasını isteyene ver, bana iki tane evlat yeter. :) Bu doğumumdan sonra çok dikkatli korunmamız gerekiyor, ilk hamileliğim öncesi 2 yıl korunmasız ilişki mazim var ama olacaksa pat diye de oluyormuş işte.

Ynt: ikinciye hamile kalınca neler hissettiniz

05/28/2010 05:27:00

Benimde 4 yıl sonunda aşılamayla oldu oğlum ve eşim fmf hastası kullandığı bir ilaç var spermlerin yapısını bozuyormuş. İki tane doktor senin bu ilaçları kullanırken çocuğun olmaz dedi. Ama rabbim dilesin yeterki. Ol Der Olur.

Ynt: ikinciye hamile kalınca neler hissettiniz

07/19/2010 11:49:00

kızım 18 aylıktı 2 aylık hamile olduğumu öğrendiğimde.başımdan kaynar sular dökülmüştü.ağlamıştım.ama içten içe sevinmiştimde.şimdi oğlumun doğmasına 2 ay kaldı.kara kara nasıl idare edeceğim diye düşünüyorum.

Ynt: ikinciye hamile kalınca neler hissettiniz

07/19/2010 14:38:00

Hamile kalan arkadaşlara bir sorum olacak. Korunmanıza rağmen mi ? hamile kaldınız. Yoksa korunmuyormuydunuz ?

Spiral kullanıyorum.aranızda spirale rağmen rağmen hamile kalan var mı merak ettim.

Ynt: ikinciye hamile kalınca neler hissettiniz

08/21/2010 21:36:00

bittim ben dedim. 15 aylıktı daha ali. aldırmayı düşünmedim hiç. ertesi gün hapı kullanmadığım günü saygıyla andım:)

Ynt: ikinciye hamile kalınca neler hissettiniz

08/22/2010 10:59:00

beklenen bi hamilelikti ama eşim ve kızım tarafından. ben çok korktum elim ayağım kesildi hamile olduğumu görünce test çubuğunda. ne yapacağımı şaşırdım çok ağladım demekki daha hazır değilmişim.
şimdi oğlum 24 günlük. zor bir hamilelik ve doğum geçirdim ama ona bakınca bütün acılarım geçiyor.
çok şükür yavrularımı veren rabbime.
allah isteyen herkese versin.

Ynt: ikinciye hamile kalınca neler hissettiniz

03/04/2011 11:37:00

dün gece rüyamda test yapıyorum uyku sersemi pozitif çıkıyor. çok seviniyorum. bidaha bakayımdiyorum bi süre sonra çizgi falan yok :(   hala etkisindeyim öyle bi beklentim ve amacımda yok ama :( üzüldüm yaa rüyada olsa...

<12>

Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
 Aralarında yaş farkı az olan kardeş bebeklerin dünyası

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...