Nimet ve ailesi hakkında

12/13/2012 05:58:00

Füsun Sayın İzmirli Anneler grubundan Mart ayından bu yana Nimet'i takip eden bir anne, bizlerin organize olabilmesi adına nurti'ye de üye oldu, onun güncelinden alıntı:

bızler ızmırlı anneler olarak Mart ayında tanıstık Nımet ıle. Babası ege unıv tedavı olan bır arkadasımız hastanede gorup tanısmıs ve durumu bıze aktardı. yardım organızasyonun duzenlemek ıcın ben gonullu oldum. 

mart ayından berı bızler gonulluluk esasıyla ayda mınımum 20 tl olmak uzere rutın aylık yardım topluyoruz. oncelerı bu para ıle market alısverısını yapıp kalanını kıra destegı olarak verıyorduk.

bırka aydır paranın tamamını verıp kıra alısverıs ve hastane ulasımı olarak kullanıyorlar. aylık 600 ıle 700 tl arası topluyorz ortalama olarak. kımılerımız kıyafet yardımındada bulundu. ben her defasında kıtap goturuyorum
nımet 8 yasında ama hastalıgı sebebıyle gelısım gerılıgı var ve 5 yasında gorunuyor. medıne 7 sıdıka 4 ırem 1 yasında toplam 4 kız cocugu.
medıne 1. sınıfda. nımete eve ogretmen gonderıyor mıllı egıtım bakanlıgı aslında ıyılestıgı yıl 1. sınıfı okumus memlekette ama tabıı ustune hastalık gelınce unutmus.
ama cok zekı bır kız evde ogretmenınde okuma yazmayı ogrenıyor tekrar. harıka yazısı var. 
 sızlerde dılersenız aylık rutın yardım seklıne donusturebılırsınız. yada mesela su anda aılenın camasır makınası bozuk. ıkıncı elde olsa bır makınaya ıhtıyacları var topluca onu temın edebılırsınız.
 nımetın ıyılesmesı ıcın gereken karacıger kanunlar geregı 1. derece yakından alınıyor ama hurrıyette haberımızı yapan burcu hanım baska ımkan var mı arastırıyor.
cunku bır gonullu cıktı akrabası olmayan ama nımete karacıgerınını parcasını vermek ısteyen. 
yanı olay gamze annedekı kadar kolay degıl bu kez. cunku bu bır amelıyat ve belırlı rısklerı var ama yınede 50 yaslarında bır teyze tum rısklerı kabul edıyorum ben vermek ıstıyorum dıyor ama bakalım.
 bızler saglık olarak bırebır destek olamasakda hıc degılse aıleye yasam kosullarını ıyılestırme anlamında destek verıyoruz.
 ben sık sık nımetı zıyaret edıyorum. bu onu nasıl mutlu edıyor ınanamazsınız. aynı zamanda ılgıyede ac bır cocuk. aılesı cok ılgılı .kesınlıkle taktır edıyorum ama bızım ılgımız onun ıcın cok degerlı ve guc verıcı.
15 kasım Nımetın dogum gunu. bızler bır grup gonullu arkadas 22. aralıkta bornovada bır arkadasımızın bızlere kapısını actıgı kafesınde Nımet'e hayatı boyunca yasamadıgı kadar guzel bır dogum gunu partısı organıze edecegız. 
ıkramları hepımız evden bır seyler yaparak halledecegız ama pastası ıcın aranızda pastacılar varsa ve gonullu olurlarsa cok mutlu oluruz.

Ynt: Nimet ve ailesi hakkında

12/13/2012 06:02:00

Eline emeğine sağlık kuzenim kuzi:)

Ynt: Nimet ve ailesi hakkında

12/13/2012 06:09:00

teşekkürlerr


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Karaciğer nakli bekleyen Nimet için

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...