Tiny Love Klasik Dönence

01/29/2018 06:26:00

Merhaba,

Tiny love kalsik dönencemizi 8 ay kullandık. tertemiz, sorunsuz, içine yeni takılmış 2 tombik pili ile birlikte yollayacağım.   Dönence şimdi yeni eğlence arkadaşını bekliyor :)

özellikleri aşağıda. Fiyatı 80 TL. 


Tiny Love Klasik Dönence


Bebeğin gelişimini harekete geçirmek için bir müzik, doğal hareket, sesler ve ışık kutlaması.

Birden Fazla Duyu Deneyimi

Klasik Dönence görme ve işitmeyi uyarır ve geliştirir. Dört büyüleyici hareketiyle bebeğin bir cisme odaklanmasına ve onu gözleriyle takip etmesine yardımcı olur. Tekrarlanan dairesel hareket ve diğer inen, çıkan, dönen değişken cisimlerin birleşimi bebeğin dikkatini korur ve gözlemi harekete geçirir. 20 dakika kesintisiz devam eden üç değişik müzik bestesi, işitmeyi uyarır ve geliştirir, bebeği müzik dünyasına yakınlaştırır ve müzikal yeteneklerini geliştirir. Müzik ve görsel uyarıcılar, aynı zamanda bu iki duyunun koordinasyonunu da geliştirir.


7 ELEMENT SİSTEMİ ÖZELLİKLERİ

İnce Motor Becerileri
Klasik Dönence bebeğin göz kaslarının gelişimine katkıda bulunur. Küçük bebekler, zayıf göz kasları ve sınırlı görmeleri nedeniyle cisimleri izlemekte zorlanırlar. Bu nedenle, yavaş hareket eden cisimler, göz kaslarının kuvvetlendirilmesine katkıda bulunurken, bebekleri gözleriyle takip etmeye teşvik eder.

Algılama
Görsel uyarıcılar kat kat tasarlanmışlardır – hayvanların yanında bulunan şekiller, sallanan hayvanlar ve onların üzerinde siyah beyaz koniler. Bebeğin görüşü gelişirken, yanlarla birlikte yukarı ve aşağı katları keşfetmeye başlar. Bu uzaysal algılamasını ve boşlukta cisimleri algılamasını ve organize etmesini geliştirir.

Etki tepki: Müzik kutusunun üç düğmesi vardır ve bebeğinizi düğmelere basmaya teşvik ederek (etki) değişik müzikal karşılıklar (tepki) almaya yönelik bir müzik kutusu olarak kullanılabilir.

Nesne Devamlılığı
Beşinci ayından itibaren bebeğiniz, görme alanı içindeki cisimlerin kaybolup yeniden belirdiğinin farkına varacaktır. Bunun sonucunda, belirli bir sırayla ortaya çıkan, kaybolan, yeniden görünen cisimler meydana çıkma egzersizine ve keşfetmeye katkıda bulunurlar.

Duygusal Zeka EQ
Bebeğin sakinleşmesi, en azından ilk başlarda, dışarıdan bir yardıma bağlıdır. Mobil, bebeği yumuşatan bir sakinleştirici uyarıcıdır. Müzik ve hareket kombinasyonu, bebek için sabit, tanıdık ve dostça bir unsura dönüşür.

Dil ve İletişim
Müzik dinlemek bebeklerde dil gelişimine katkıda bulunur. Müzik ve dil cümleler oluşturan bir seri seslerden oluşur. İlk örnekte cümleler müzikal, ikincisinde sözellerdir. İki örnekte de beyin ses serilerini kapar, onları organize eder ve onlara anlam verir.
AYLARA GÖRE KULLANIM ÖZELLİKLERİ

0-1 ay
Klasik Dönence bebeğinizin işitme duyusunu geliştirir ve bebekler için özel seçilmiş klasik müzikle bebeğinizi sakinleştirir. İlk 3-4 ayında bebeğiniz yanlara bakar. Boyun kasları zayıf olduğu için ileriye bakamaz. Bu nedenle, bu aşamada mobilin tüm parçalarını birleştirmek gereksizdir, sadece müzik kutusunu çalmak yeterlidir. Bununla birlikte, mobilin diğer parçaları üçüncü haftadan itibaren birleştirilmelidir. Yukarısındaki hareket, bebeği, görmek için başını güçlendirmeye teşvik eder.

1-3 ay
Bebeğiniz yukarı bakar ve yukarısında hareket eden cisimlere bakmaktan ve onları gözleriyle takip etmekten keyif alır, böylece görüşünü geliştirir ve göz kaslarını güçlendirir. Gelişen görüşü mobil unsurlarının daha fazlasını keşfetmesini sağlar. Klasik müzik, dinlemesi için bebeği uyarır ve işitme duyusunu geliştirir.

3-5 ay
Klasik Dönence derin algılamayı geliştirir, bir diğer deyişle bebeğin gözleri üç boyutlu algıyı sağlayacak şekilde koordine olur ve onun çeşitli mesafeleri görmesini sağlar. Cisimlerin dikey (yukarıdan aşağıya) ve yatay (yanlarda) düzlemlerde uzaysal olarak nasıl dizildiğini görerek, düşen boncukları keşfedecek ve büyüleyici hareketleri takip edebilecektir. Gelişen hafızası değişik cisimleri tanımasına ve onlardan keyif almaya devam etmesine olanak tanır.

6+ ay
Şimdi mobili kaldırabilir, müzik kutusunu bebeğiniz için müzikal aktivite merkezi olarak kullanmak üzere bırakabilirsiniz. Bu aşamada, bebeğiniz etrafındaki dünyayı deneme yanılma yoluyla öğrenmektedir. Bebeğiniz cisimleri aktive etmenin keyfini çıkarır, hareketleri arasındaki bağı ve hareketinin neden olduğu etkiyi keşfeder. Böylece, yatağındayken veya otururken, müzik kutusunu aktive eden düğmelere basar, onu çalıştırmayı, parçaları değiştirmeyi, hatta müzik kutusunu kapatmayı öğrenirken, parmaklarının kontrolünü geliştirir. (ince hareket becerileri)ÖZELLİKLER

* 20     Dakika kesintisiz müzik ve doğal sesler: Bach, Mozart ve Tabiat
* Ses/Sessiz kontrolu
* Ayrı kullanılabilen müzik kutusu
* Hoş gece ışığı
* Hayvanları sevdirme teması
* Ayarlanabilen güvenlik kayışı bir çok çocuk karyolası raylarına uygundur

 

Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
İkinci El

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...