trt 1-süper dadı

<123>
03/26/2012 18:37:00

http://tvarsivi.com/?q=s%FCper+dad%FD

tüm videolar burada hafta sonları 17:40 ta yayınlanıyor. bu hafta bir bölümünü izleyebildim. izlerseniz faydalı bulacağınızı düşünüyorum

Ynt: trt 1-süper dadı

03/26/2012 18:40:00

teşekkürler izleyeceğim

Ynt: trt 1-süper dadı

03/29/2012 12:29:00

haklısınız eğitim tarzı bizim kültürümüzden ziyade batılı yöntemlere benziyor lakin. bizim toplumumuzda sıkça görülen yanlışları nasıl düzeltebileceğimizi gösteriyor bence.

biz çocuklarımıza aşırı sevgi ve merhametle yaklaşabiliyoruz bir süre sonra çocuklarımızın hükmü altına giriyoruz ağlayarak bize her istediklerini yaptırıyorlar. çocuklarımıza her ne kadar sevgi ve merhametle yaklaşsak da onları eğitebilmek için kurallar koymak ve onları uygulamak şart.

Ynt: trt 1-süper dadı

04/14/2012 21:08:00

bence sert falan değil o çocukların cogu seçilmiş ve gerçekten ne yazıkki sorunlu çocuklar..annelerine tekme tokat vuran vede küfür eden cocuklar ne yapsaydı kadın ..o kadın aynı zamnda yılarca bunun eğitimini almış kafasından uydurdugunu düşünmüyorum..

Ynt: trt 1-süper dadı

04/14/2012 22:00:00

ben 1 bölümün tamamını izledim ve hayretler içerisinde kaldım .. kesinlikle ve kesinlikle katılmıyorum..

çok ama çok yanlış bir yol izleniyor.. çocuklara çok acımasız davranıldığını düşünüyorum..

özellikle düşünme köşesi olayını hiç beyenmedim..

çocuklar içine sindirilip, sinir harbi yaşatılıyor .. o şekilde çocuk eğitilmez, çocuklarımız bize itaat edecek kölelerimiz değiller.. hiç beyenmedim arada tabıkı olumlu değişik uygulamalar oldu fakat genel olarak benım annelik anlayışıma ters.. ben cezalandırmaya karşıyım .. çocuklarımızla iyi iletişimimiz olduğu sürece cezaya gerek kalmadan orta yolu bulabileceğimize inanıyorum ..

Ynt: trt 1-süper dadı

04/15/2012 00:55:00

Programi izlemedim ama orjinali "supernanny" ismiyle amerikan yapimi. 3-5 bolum izleyip bayilmistim. Oradan ogrendiklerim; ses tonu ayarlama ve goz hizasina inmeyi cok kullaniyorum. Molayi henuz denemedim :)

Ynt: trt 1-süper dadı

04/15/2012 09:45:00

Elizabethin kitabindan okuyup uyguladigini dusunuyorum bu avrupai cocuk yetistirme tarzi bizim kulturumuze uygun degil, kiyamiyoruz, kiziyoruz o sebeple ancak okuyup, izleyip en azindan bilmek ve cocuguna ve kendine uygun olanlarini secmek ise yariyor bence. Okudugun kitaplarin tamami icin ayni seyi soyledim, bunlari cocuguma yapmam mumku degil ama icleriden ise yarar bir suru sey de ogrendim, aldim, uyguladim.

Ynt: trt 1-süper dadı

04/15/2012 09:56:00

çok faydalı buluyorum, okuduğum kitaplarda da bu yöntemlerden bahsediliyor.

Uygulanan tutumların katı olduğunu hiç düşünmüyorum.Kararlı olmak; katı olmak ve sevgisizlik olarak anlaşılmamalı.
 Programa katılan aileler, çocuklarına karşı kararlı bir tutum sergilemedikleri halde -çoğunlukla kıyamadıklarından ve merhametlerinden- aniden öfke patlaması yaşayıp, çocuğa bağırma ve onu hırpalama şeklinde daha acımasız yöntemlere başvuruyorlar.Bu çok daha tehlikeli ve yıpratıcı bir durum.

Ynt: trt 1-süper dadı

04/23/2012 22:25:00

bu programı tartışmaya ne dersiniz kimimz çok yararlı buluyor kimimiz çok sert.

faydalı evet çocuklarda ciddi davranış değişikleri görülebiliyor, bizim Türk milletinin çocuklarıyla yaşdığı klasik sorunlara çözümler sunuyor ve başarılı oluyor.

yöntemler biraz sert gibi lakin bu konuda da şunu düşünüyorum.baştan kuralsız düzensiz belirsiz bir ortamda büyüyen bir çocuğa kuralları öğretmk ve ipleri elinden almak kolay olmasa gerek. tutumlar sert gibi görünse de pozitif disiplinden bahsediliyor. günün programlanması, davranış tabloları rozetler güzel uygulamalar bence.

bu programda çocuk nasıl eğitilir kısmından ziyade yanlış tutumlarla kontrolden çıkan çocuk nasıl hizaya getiriliri gösteriyor. (anlatabilmişimdir umarım).

eleştiren arkadaşlar hangi tutumu eleştiriyo mesela. orada gösterilen yöntem yerine kendi benimsediği ya da uyguladığı yöntemi yazsın. bizlere de belki fikir olur.

 

 

 

Ynt: trt 1-süper dadı

04/25/2012 08:54:00

ÇOK TEHLİKELİ VE ACIMASIZ BİR PROGRAM NE YAPIYORUZ İNŞAATA TAŞ MI YETİŞTİRİYORUZ KENDİSİNİ İFADE EDEN BİREY OLAN VARLIKLAR MI? KUTSAL EMANETLERE İHANET GİBİ GELİYOR BU DADI. AMAN BİZİM EVE GELMESİN MÜMKÜNSE...

Ynt: trt 1-süper dadı

04/25/2012 09:39:00

ben hiç izlemedim.fragmanlarını görüyorum ama merak ettim

<123>

Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Anne ve Babaya İnternet Linkleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...