Çin'e Gitti, Gelmedi. Gayrı bunda bir iş var.

<12>
02/23/2010 13:51:00

Sevgili iş nedeniyle Çin'e gitti. 2 ay dediler. Tamam dedik. Şimdi 20 gün uzattılar. Tek başına olmak zor. Tamam bazı kolaylıklarım var. Hatta çok var. Annem geldi, ama gidecek. Sadece o da değil. Özledim yahu. Çok gıcık oldum. Sürekli söylenmek istiyorum. Maaşlı bir işe dönsem de kocayı evde mi oturtsam. Kıl oldum abi.

Ynt: Çin'e Gitti, Gelmedi. Gayrı bunda bir iş var.

02/23/2010 14:42:00

Önceden belli olsaydı bu kadar koymazdı belki. Evde Ilgaz'a yalnız bakarken hatırlıyorum, bazen akşam üzeri ben artık saatime bakar vaziyetteyken arardı Gökhan, ben geç geleceğim diye. Çok hayal kırıklığına uğrardım.

Ama geçecek, bence kendini üzme. Sonuçta döndükten sonra çok fazla seyahat olmayacak değil mi?

Ynt: Çin'e Gitti, Gelmedi. Gayrı bunda bir iş var.

02/23/2010 14:50:00

İşin o tarafı da tatsız. 3 aylığına İspanya deniyor ki, Prag ihtimalini yeni bertaraf etmiştik. Dediğin çok doğru. 6 Marta fikslenmiştik. Üf. Püf.

Ynt: Çin'e Gitti, Gelmedi. Gayrı bunda bir iş var.

02/23/2010 21:22:00

Bir de iş için Riyad'a gidip gelememe durumu olmuştu ki, Ilgaz'ın ilk doğum gününü ayrı geçirmiştik.

3 haftalığına Riyad'a gitti. Dönüş tarihi tam Ilgaz'ın 1. yaş günüydü. Biz ha vardı ha varacak derken telefon geldi, ben hala Riyad'dayım diye. Meğersem Arabistan vizesi bir acayipmiş. Vize 3 aylıktı ama tek giriş çıkışlıkmış ve 7 gün içinde çıkması lazımmış. İngilizce tercümesinde de yazmıyordu böyle bir şey. Gökhan gitmiş havaalanına, müşkil demişler ve kaçak durumuna düşmüş. İşin beter tarafı, tam onların hafta sonuna denk geldiği için sonra da hemen çözülemediğinden orada bir 4-5 gün daha mahsur kalmıştı :( Vizesi de olmadığından otele kapanmıştı. Başına bir şey gelir mi, alıp nezarete falan koyarlar mı diye de korkmuştuk biraz.

Bak ama unutmuşum bile, sonradan hatırladım. Kavuşunca geçecek :)

Ynt: Çin'e Gitti, Gelmedi. Gayrı bunda bir iş var.

02/23/2010 21:24:00

Evet, evet:) Doğru hemen unutuluyor... Vize aşımına dikkat etmek lazım bak hatırlatayım onu. Onun da  3 aylık vizesi. Geçmemeleri lazım. 

Ynt: Çin'e Gitti, Gelmedi. Gayrı bunda bir iş var.

02/24/2010 06:39:00

Bizim o kadar uzun süre ayrılıklarımız olmadı ama Ada'nın babası da her hafta iş gereği en az iki günlük Ankara'ya gidip geliyor. Bu hafta hastalıkla çakışınca bu yokluk, ben de tırlattım az biraz. Ada hasta ben hasta, annaneye rica ettik, pazartesi gecesi bizimle kaldı ama ben anneme annem bana kıyamadığından ikimiz de o gece yatamadık ve Ada'nın her öksürüğünde yataktan fırladığımız için helak olduk.

Ben kendi adıma Ada'nın doğumundan sonra fazla mesailere ve iş gezilerine son verdim. Maalesef performans ve tabii doğru orantılı olarak fazla mesai odaklı bir iş yerinde çalıştığım için bu bir anlamda kariyerime de son vermek gibi oldu. Hala üzerimden çalışan anne sendromunu atabilmiş değilim. Kimi zaman "oturup evde çocuğuma baksaydım bari" diye hayıflanıyorum, kimi zaman da özellikle yalnız kaldığım dönemlerde "aman ya iş bir anlamda kurtuluş" diyorum.

Uzun süreli ayrılık zor bir tecrübe olsa gerek ozguranne, sadece anne-çocuk olayı değil, insan çok özler sevgilisini, ki sen bunu söylemişsin zaten :( Kolaylıklar diliyorum. Ama sayılı gün çabuk geçer demek lazım sanırım, iyi düşünmek lazım, negatif oldukça daha da bi o karamsar ruh halinden çıkamıyor insan.

Ynt: Çin'e Gitti, Gelmedi. Gayrı bunda bir iş var.

02/24/2010 20:08:00

Ozguranne cok haklisin dertlenmekte, ben olsam ben de eminim ayni hissederdim...ama iste ne yapacaksin boyle seyler oluyor. Biz doktora yaparken esimin hocasi baska bir universiteye gecmisti ama esim onunla calismaya devam etti ve de cok sIk sehir disina cikardi ama kisa sureligine. Ben de cok gicik olurdum...ama iste sayili gun geciyor bir sekilde ve unutuluyor. Nisanda da askere gidicek (bedelli), 1 ay yok, ama annemler burda olucak:) tek basima olsaydim baya kasilirdim eminim, bir de Derin'le cidden tek basina cok zor...insan bazen basedemiyor...

Gokhan'in vize olayi da baya bi stres yapmistir yaa, aman ben cok korkarim o islerden...benim bir arkadas da ogrenci vizesi olmasina ragmen amerikada (atlantada) 1 gece mahsur kalmisti, okuldan falan arayip hallettmislerdi.

Ynt: Çin'e Gitti, Gelmedi. Gayrı bunda bir iş var.

02/24/2010 21:04:00

İlk şok geçince biraz daha kendime gelir gibi oldum. Bir de tam kesinleşmemiş hala umut var. Sevgili bir önceki işinde çok fazla şehir dışına çıkardı ama kasıp aynı gün gider gelirdi bazen üç gün üstüste. Helak olurdu tabi. Tek başına zor. Annem geldi, o da gidiyor. Fiziksel yorgunluk, moral, keyif. Bi de asosyal oldum üstüne fena oldu. 

Teşekkürler arkadaşlar. Bazen söylemek bile iyi geliyor. Sevgiler... 

Ynt: Çin'e Gitti, Gelmedi. Gayrı bunda bir iş var.

11/30/2010 08:45:00

gitti gitti anacım gitti de sevgiliyi de alıp döndü bile. Yalnız Çin hamileler için o kadar da güzel bir yer olmayabilir. Çok kokuyor zira:)

Ynt: Çin'e Gitti, Gelmedi. Gayrı bunda bir iş var.

11/30/2010 08:52:00

Özgüranne, kolaylıkla diliyorum. bayramda eşim almanyadaydı, 9 günlük bir ayrılık oldu ki fuar olduğu için erteleyemedik de. hakkaten zor geçti. hızla geçmesini diliyorum zamanın. hemencecik kavuşun

Ynt: Çin'e Gitti, Gelmedi. Gayrı bunda bir iş var.

11/30/2010 09:01:00

eee, ben neden dikkat etmeden yazdım bunu :P

<12>

Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...