Bitkisel yağlar ve faydaları -- DİKKAT ALERJİYE SEBEP OLABİLİR

<123>
11/10/2011 11:51:00

TABLO ÖNCEKİ YILLARDA DÜKKANIMIZ OLDUĞU ZAMANLARDAN KALMA FİYATLAR GÜNCEL DEĞİL AMA AŞAĞI YUKARI FİKİR OLSUN DİYE ÖZELLİKLE BIRAKTIM (SİZİ SOYMALARINA İZİN VERMEYİN YANİ)

3.00 YTL

ACIBADEM YAĞI

 

Öksürük kesici, şeker düşürücü, idrar arttırıcı, kuru ve çatlak cilt bakımında etkilidir. Nemlendirici olarak da kullanılır. Stres ve yorgunluğu giderir. Pastalara esans olarak kullanılır.

 

5.00 YTL

ADAÇAYI (ELMA) YAĞI

 

Gaz söktürücü, sindirim düzenleyici, ter kesici ve idrar arttırıcı özellikleri vardır. Yüksek miktarlarda zararlıdır. Haricen yara iyi edici, antiseptik ve karın ağrısına veya gaz söktürmek için kullanılmaktadır.

 

4.50 YTL

ANASON YAĞI

 

Anason tıpta midevi, bağırsak gazlarının teşekkülünü önleyici, hazmı kolaylaştırıcı ve göğüs yumuşatıcı olarak kullanılır. Ayrıca nefes darlığı, öksürük ve kalp çarpıntısı rahatsızlıklarında da etkilidir. Bilhassa çocuklara uyku vermede, midede teşekkül eden gazları gidermede çok faydalıdır.

 

 

ARDIÇ YAĞI

 

5.00 YTL

AVAKADO YAĞI

Kalp yetmezliğinde, soğuk algınlığında ve romatizmal hastalıklarda kullanılır. Burkulma, çarpma gibi kazalarda kullanılır. Astım hastalarında ve idrarını tutamayan çocuklarda etkilidir.

 

Cilt nemlendirici, cilt yumuşatıcı, kas gevşetici ve selülitte kullanılır. Böbrek taşı söktürücüdür. Kuvvetlendirici, yumuşatıcı, besleyici, cilt ve saç bakımında, göz altı kırışıklıklarının giderilmesinde etkilidir.

 

4.00 YTL

BUĞDAY YAĞI

 

Hücre yenileyici, selülit için, yanık ve yara ve diğer cilt problemlerinde, kırışıklarda da etkili olarak kullanılır. Ayrıca hassas ve yıpranmış saçlar için faydalıdır. Cilt lekeleri, güneş lekeleri ve doğum lekelerini giderir. E vitamini ve mineraller bakımından zengindir. Yüzün ve vücudun E vitamini ihtiyacını karşılar.

 

2.50 YTL

CEVİZ YAĞI

 

Kuru ciltlerde yumuşatıcı ve besleyici etkiye sahiptir. Doğal nemlendiricidir. Saç diplerini ve saçları besler. Ayrıca romatizmaya iyi gelir. Güneşte bronzlaştırıcı olarak kullanılır. Cilt için kullanılır. Kolesterolü düşürür. Ayrıca müshil amaçlı kullanılabilir.

 

2.00 YTL

ÇAM TEREBENTİN YAĞI

 

5.00 YTL

ÇEMEN YAĞI

Saçı besler, dökülmesini ve kepek oluşumunu engeller. Solunum yolu rahatsızlıklarında kullanılır. İdrar yolu enfeksiyonlarında ve bel soğukluğunda etkilidir.

 

Balgam söktürür. Vücuda rahatlık verir. Metabolizmayı kuvvetlendirir. Cinsel gücü artırır. İştahı açar. Kan şekerini ve kolesterolü düşürür. Ağrı kesicidir. Vajinal yaraları tedavi eder. Romatizma, siyatik ve gut gibi rahatsızlıklarda faydalıdır.

 

3.00 YTL

ÇÖREKOTU YAĞI

 

İdrar ve süt arttırıcı, iştah açıcı, adet söktürücü etkilere sahiptir. Ayrıca astım, şeker, romatizma tedavisinde ve grip döneminde bağışıklık sistemini güçlendirerek vücudun dirençli tutulmasını sağlar. Hemoroite faydalıdır, saçı besler, dökülmesini önler. Kılcal damarları uyararak kan dolaşımını düzenler. Yemeklere lezzet verir. Vücuda kuvvet ve dinçlik verir. Hazmı kolaylaştırır. Mide ve bağırsak gazlarını söker. Koklanacak olursa baş ağrısını keser.

 

3.50 YTL

DEFNE YAĞI

 

2.50 YTL

FINDIK YAĞI

Terletir, ateşi düşürür. Vücuda rahatlık verir. İdrar ve adet söktürür. İştah açar. Sinir ağrılarını dindirir. Baş ağrısı, nefes darlığı ve öksürük için kullanılır. Gargara şeklinde kullanıldığında bademcik iltihabı ve gribal enfeksiyonları iyileştirir. Gaz giderici ve mikrop öldürücüdür. Saçın uzamasını sağlar. Kas gevşeticidir. Soğuk algınlığında etkilidir.

 

Kuru ve yıpranmış ciltlerde rahatlıkla uygulanır. Varis ve saçkıran hastalığı için faydalıdır. Doğum öncesi, doğum sonrası cildin esnekliğini sağlamak ve cilt çatlağını önlemek amacıyla masaj olarak uygulanır. Selülitte ve doğumdan sonra karın bölgesini sıkılaştırıcı olarak kullanılır. Bedeni ve zihni yorgunluğu giderir. Vücuda kuvvet verir. Nekahat devresinin çabuk geçmesini sağlar. Damar sertliği, daralması ve bundan kaynaklanan muhtemel kalp hastalıklarını önler. Vücuttaki aktiviteyi arttırır, psikososyal bir problem olan kısırlığa karşı etkilidir, üreme sistemini güçlendirir. Hücrelerden doku ve organlara kadar tüm yapılarda yaşlanmaya karşı doğal savunma oluşturur.

 

5.00 YTL

GÜL YAĞI

 

Cilde canlılık verir. Cildi gerginleştirir. Doğum lekelerini giderir. Koku verici olarak kullanılır.

 

4.00 YTL

HARDAL YAĞI

 

2.50 YTL

HAŞHAŞ YAĞI

Beyne ve akciğere kan hücum etmesi hallerinde faydalıdır. İştah açıcı ve hazmı kolaylaştırıcıdır. Akciğer zarı iltihaplarında kullanılır. İç organlardaki biriken kanı dışarı atar. Romatizma, kireçlenme ağrılarına faydalıdır.

 

Ağrı kesici ve keyif vericidir. Öksürüğü keser ve kabızlığı giderir. Tansiyonu dengeler. Eczacılıkta preparatların hazırlanmasında tablo boyalarında katkı maddesi olarak veya yemek yağı olarak kullanılır. Cildi besleyicidir. Aromaterapide masaj yağı olarak kullanılır.

 

5.00 YTL

HAVUÇ YAĞI

 

UV ışınına karşı vücut bağışıklığını arttırır. Cildiz bozulmasını önler. Güneş yanıklarının iyileşmesine yardımcı olur. Hücre yenileyici, idrar artırıcı, kan temizleyici, kan yapıcı ve kolesterolü düzenleyici etkilere sahip olduğu bilinmektedir. Ayrıca ses tellerine faydalıdır. Güneş yağlarında bronzlaşmayı kolaylaştırır. Kabızlığı giderir. Kansızlık için kullanılır. Dişetlerini kuvvetlendirir. Görme gücünü arttırır. Bronşitte kullanılır. Yüz ve boyun kırışıklıklarını giderir.

 

5.00 YTL

HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI

 

2.50 YTL

HİNT YAĞI

UYARI: Gebelikte kullanılmaz!
Hazmı kolaylaştırıcı, bulantı ve kusmayı giderici etkilere sahiptir. İltihaplanmaya karşı etkili olması nedeniyle haricen eklem ve kas ağrılarına ve romatizmaya karşı kullanılır. Fiziksel yorgunluğu giderici etkiye sahiptir. Saç dökülmesinde etkilidir. Ayrıca pastalara esans olarak kullanılır.

 

Saçlara kuvvet ve parlaklık verir. Tırnak kırılmasını önler. İnce bağırsak üzerinde etki gösteren ve tahriş yapmayan bir müshildir.

 

6.00 YTL

ISIRGAN TOHUMU YAĞI

 

Saç dökülmesine, romatizmaya, hücre yenileyici, kan temizleyici ve miyom küçültücü olarak kullanılır.

 

6.00 YTL

JOJOBA YAĞI

 

Sivilce, yarık, çizik, yıpranmış ciltlerde, kırışıklıklarda; sporcularda ayak kremi olarak kullanılır. Saçların büyümesini ve güçlenmesini sağlar. Kepeklenmeyi önler, iltihaplı egzamalarda kullanılır. Selülit tedavisinde kullanılır.

 

4.00 YTL

KABAK ÇEKİRDEĞİ YAĞI

 

3.50 YTL

KAKAO YAĞI

Cildi düzgünleştirir, yumuşatır ve yaşlanmasını yavaşlatır. Badem yağına benzer özellikleri yanında, özellikle taşıdığı organik minerallerin (çinko ve selenyum türevleri gibi) etkili antienflamatuar ve antioksidan nitelikleri bu maddelere gerek duyulan tüm sistemik ve cilt rahatsızlıklarında tercih edilmesini sağlar. Direnç sistemini destekler ve toksinlerin etkisini azaltarak, enfeksiyonlu, iltihaplı hastalıklardan koruyabilir.

 

Denizde bronzlaşmaya, hamilelik sonrası cilt bozulmalarına karşı faydalıdır. Doğum öncesi ve sonrası çatlakları önleyici etkiye sahiptir. Dudak çatlaması ve ciltte pullanmada kullanılır.

 

 

KARABAŞ YAĞI

 

Ağrı kesici ve yara iyileştiricidir. Sara ve astımda yatıştırıcıdır. Sinirleri ve kalbi kuvvetlendirir. Damar sertliğine faydalıdır. Kolesterolü ve şekeri düşürür. İdrar yolları iltihaplarını giderir. Nefes açıcıdır.

 

3.00 YTL

KAYISI ÇEKİRDEĞİ YAĞI

 

Göz çevresi, meme dokusu ve dudaklar gibi ince ve hassas ciltli bölgelerde kullanılabilen, yumuşak, ince bir yağdır. Yüz temizliğinde kullanılır. Akneleri temizler cilde canlılık verir. Yaşlanma ile ortaya çıkan kırışıklıkları giderir. Nemlendirici özelliğe sahiptir. Bağırsak parazitlerinin giderilmesinde kullanılır. Pastalara esans olarak kullanılır.

 

 

KEKİK YAĞI

 

3.50 YTL

KETEN TOHUMU YAĞI

Bronşit, nezle, grip, solunum yolu rahatsızlıklarına ve dişeti iltihabına iyi gelir. Kolesterol dengeleyici, safra arttırıcı, kurt düşürücü ve aşırı kilolanmaya karşı yağ eritici olarak kullanılır. Boğmaca, şeker hastalığı, mide krampları, damar tıkanıklığı, romatizmal hastalıklarda kullanılır. Yara ve yanıkları tedavi eder. Alyuvar oluşumunu artırır. Yüksek tansiyonu dengeler.

 

Menopoz sıkıntılarını giderir. Mide ağrılarını ve kabızlığı giderir. Hazmı kolaylaştırır. Sindirim sistemi iltihaplanmalarında etkilidir. Zihin açıcıdır.

 

4.00 YTL

KİMYON YAĞI

 

Kimyon yağının antiseptik, antibakterial, hazmı kolaylaştırıcı, idrar arttırıcı ve uyarıcı özellikleri vardır. Dahilen idrar artırıcı, sindirim sisteminde gaz giderici, ağrı dindirici, hazmı kolaylaştırıcı olarak kullanılır. Sinir sistemi üzerinde olumlu etkisi olduğu, migren ve baş ağrılarına iyi geldiği bilinmektedir.

 

4.00 YTL

KİŞNİŞ YAĞI

 

Hazmı kolaylaştırıcı, iştah açıcı, spazm ve gaz gidericidir. Mide rahatsızlıklarında kullanılır. Merkezi sinir sistemini güçlendirir. Sinirsel baş ağrılarını keser.

 

4.50 YTL

LAVANTA YAĞI

 

4.00 YTL

LİMON YAĞI

İdrar arttırıcıdır. Romatizma ve kas ağrılarını dindirir. Baş ağrısı ve strese iyi gelir. Yağlı ciltler için tavsiye edilir. Akneyi temizler. Ateşi düşürür. Vücutta kötü kokuları giderir. İyi bir aromaterapi yağıdır. Ayrıca banyo yağı olarak da kullanılır. Selülit tedavisinde faydalıdır. Saçtaki sirkeleri giderir. Sivrisinek ve güveleri uzaklaştırıcı etkisi vardır.

 

Nezle, grip, soğuk algınlığı ve boğaz ağrısında kullanılır. Hafızayı güçlendirir. Mide yanmasını giderir. Kalp damarlarını açar. Kanı temizler, idrar söktürür. Böbrek taşını düşürür. Kas kuvvetlendiricidir. Bağ dokusu hastalığında kullanılır. Antiseptiktir. İstenmeyen yağları vücuttan atarak zayıflamaya yardımcı olur. Cildi güçlendirir. Tonik olarak kullanılır. Yağlı ciltlerde yağ salgısının dengelenmesini sağlar. Sivilceleri giderir. Dişlerin beyazlamasında etkilidir. Böcek sokmalarında kaşıntı ve şişmeleri önler.

 

 

MENEKŞE YAĞI

 

Mikrop kırıcıdır. Cilt hastalıklarında kullanılır. Egzama ve saç dökülmesine karşı etkilidir. Kuru saçları nemlendirici, parlaklık ve canlılık verir. Ayrıca parfümeri sanayiinde kullanılır.

 

5.00 YTL

MELİSA YAĞI

 

Menopoz sıkıntılarını giderir. Cilt besleyici, sıkılaştırıcı, selülit gidericidir. Doğum kontrol hapının yan etkilerini azaltır. Kolesterolü ve hipertansiyonu düşürür. Cildi tazeler, yaşlanmayı geciktirir. Kalbi kuvvetlendirir. Antioksidandır.

 

6.00 YTL

NAR ÇEKİRDEĞİ YAĞI

Mideyi yatıştırıcı ve gaz gidericidir. Mide ülserinde kullanılır. Antiseptik etkilere sahiptir. Soğuk algınlığına iyi gelir. Terleticidir. Beyin damarlarını açar. Baş ağrısı ve migrende kullanılır.

 

4.00 YTL

NANE YAĞI

 

5.00 YTL

OKALİPTÜS YAĞI

Kuvvet verici, hazmettirici, balgam söktürücü, safra söktürücü ve regl düzenleyici etkilere sahiptir. Sinirsel kökenli mide bulantılarını giderir. Gaz giderici olarak kullanılır. Sinüzitte nefes açıcı özelliği vardır. Anne sütünü arttırır. Bağırsak solucanlarını temizler. Ağız sağlığını korumada etkilidir.

 

Solunum yolu rahatsızlıklarında, astım, bronşit, nezle ve soğuk algınlığında kullanılır. Saç dökülmesine ve kepeğe faydalıdır. Kabızlık, öksürük şeker hastalığı, romatizma, selülit ve sindirim sistemi sorunlarında etkilidir.

 

5.00 YTL

PAPATYA YAĞI

 

Hassas ciltler için tavsiye edilir. Yumuşatıcı ve rahatlatıcıdır. Akne tedavisinde kullanılır. Problemli ciltlerde yara iyileştiricidir. Cildi besler ve pürüzsüzleştiricidir. Saç dökülmesi ve saç bakımında faydalıdır. Bademcik ve diş iltihabında gargara yapılır.

 

4.00 YTL

PORTAKAL YAĞI

 

Strese, yorgunluğa iyi gelir. Sakinleştiricidir. Kan dolaşımını düzenler. Midenin çalışmasına yardımcı olur. Tonik olarak kullanılır. Sivilce ve akneleri giderir. Saç bakımında faydalıdır. Bademcik ve diş iltihabında gargara yapılır.

 

4.00 YTL

REZENE YAĞI

 

5.00 YTL

ROSEMARY (BİBERİYE) YAĞI

Sindirimi kolaylaştırır. Mide şişkinliğini önler. Gaz giderici ve anne sütünü arttırıcıdır. Menopoz ve kemik erimesinde yararlıdır.

 

Kansızlık, astım, kalp çarpıntısı, uykusuzluk, bronşit, sinüzit gibi rahatsızlıklarda faydalıdır. Karaciğer problemlerinde etkilidir. İdrar söktürücüdür. Saç dökülmesine ve kepeğe karşı faydalıdır. Kolesterolü düzenler.

 

4.00 YTL

SARIMSAK YAĞI

 

Mikrop öldürücüdür. Kandaki kolesterolü düşürür. Yüksek tansiyonu dengeler. Damar sertliğini önleyici, kalbi kuvvetlendirici etkileri vardır. Bağırsak solucanlarının düşürülmesinde yardımcı olur. Saçların uzamasına yardımcı olur. Saç kıran tedavisinde kullanılır. Grip, tifo ve difteri gibi salgın hastalıkların tedavisinde kullanılır. Karın ve bacaklarda toplanan suyun boşalmasına yardımcı olur. Mesane taşlarının dökülmesinde yardımcı olur. Kanserden korur.

 

2.00 YTL

SUSAM YAĞI

 

Dahilen müshil haricen ise özellikle kuru ciltlere, kirpik, kaş ve saçlara rahatlıkla kullanılır. Saç kırılmalarını önler. Şeker hastalığında da kullanılmaktadır. Yanıklarda iyileştirici özelliği vardır. Her cilt tipine uygundur. Yemeklere lezzet verir. Romatizma ve selülit için de faydalıdır.

 

3.00 YTL

TATLI BADEM YAĞI

 

3.50 YTL

ÜZÜM ÇEKİRDEĞİ YAĞI

Kuru ve çatlak ciltleri çok olumlu etkiler ve pürüzleri giderir. Ayrıca saç besleyici olup, saç dökülmesini önler. Kabızlık giderici özelliğe sahiptir. Her cilde, özellikle hassas ve kuru ciltlere uygulanabilir.

 

müshil ve kuvvet verici olarak önerilir. Ciltte dengeleyici, nemlendirici, kırışıklıkları önleyici olarak kullanılabilir.  Doğal antioksidandır. Yüksek düzeyde folik asit içerir ve bağışıklık sistemini güçlendirici özelliğe sahiptir. İdrar söktürücü,

 

5.00 YTL

YASEMİN YAĞI

 

Romatizmal ağrıların tedavisinde kullanılır. Balgam söktürücüdür. Strese iyi gelir. Hafif uyutucudur. Cildi besler ve sıkılaştırır.

 

6.50 YTL

ZENCEFİL YAĞI

 

Beden ve zihin gücünü arttırır. Kusmayı ve ishali önler. Karaciğer yetmezliğinde faydalıdır. Felçli hastalarda kullanılır. Romatizma tedavisinde faydalıdır. Saça parlaklık verir.

 

2.50 YTL

ZEYTİNYAĞI

 

Saç ve cildi besler, saç diplerini güçlendirir. Cildi canlandırır. Adale tutulmalarında kullanılır. Kalp sağlığına faydalıdır. Damar sertliğini giderir. Bağırsakları çalıştırır.

 

Ynt: Bitkisel yağlar ve faydaları -- DİKKAT ALERJİYE SEBEP OLABİLİR

11/10/2011 11:54:00

bige bu çörekotu yagını alsam yiyeceklere katabilirmiyim nasıl bişi

Ynt: Bitkisel yağlar ve faydaları -- DİKKAT ALERJİYE SEBEP OLABİLİR

11/10/2011 11:55:00

ya yemeklere lezzet verir diyor bendeki soruyabak

Ynt: Bitkisel yağlar ve faydaları -- DİKKAT ALERJİYE SEBEP OLABİLİR

11/10/2011 11:56:00

Yağını bilmem ama ela kendisine bayılıyorrrr:))

Ynt: Bitkisel yağlar ve faydaları -- DİKKAT ALERJİYE SEBEP OLABİLİR

11/10/2011 11:58:00

çörekotunamı bayılıyor len julide cins evladım

Ynt: Bitkisel yağlar ve faydaları -- DİKKAT ALERJİYE SEBEP OLABİLİR

11/10/2011 12:00:00

sensin cinsomatik:))

Ynt: Bitkisel yağlar ve faydaları -- DİKKAT ALERJİYE SEBEP OLABİLİR

11/10/2011 12:01:00

handancım çörekotu yağını yemeklere koyabilirsin müthiş bir bağışıklık güçlendiricidir, ben yağ olarak vermiyorum ıhlamuruna bir çay kaşığından az çörekotu (diğer birçok şeyle birlikte) atıp kaynatıyorum onu içiriyorum veya börek/poğaça üzerinde yediriyorum..

Ynt: Bitkisel yağlar ve faydaları -- DİKKAT ALERJİYE SEBEP OLABİLİR

11/10/2011 12:02:00

yalnız bayağı bir karışmış bu yağlar ben bir düzenleyeyim

Ynt: Bitkisel yağlar ve faydaları -- DİKKAT ALERJİYE SEBEP OLABİLİR

11/10/2011 12:04:00

bu arada kızlar ben keten tohumu kullanıyorum ela için..

Ynt: Bitkisel yağlar ve faydaları -- DİKKAT ALERJİYE SEBEP OLABİLİR

11/10/2011 12:06:00

.

Ynt: Bitkisel yağlar ve faydaları -- DİKKAT ALERJİYE SEBEP OLABİLİR

11/10/2011 12:09:00

aa ne güzel olmuş Bigem ellerin dert görmesin sağolasın.Keten tohumu ne için jüjü?

<123>

Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Güncel Haberleşme ve Bilgilendirme Grubu

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...