Konu: Yağmur

03/26/2012 06:29:00

Yeni konumuzu ihmal etmisiz:) Bahar yağmurları başlıyor. Deneyler, geziler, gozlemler, kitaplar, kağıt işleri. Haydi aktivist anneler:)

Ynt: Konu: Yağmur

03/26/2012 18:29:00

Sohbet ve Konu Anlatım Başlıkları:
-Yağmur nasıl oluşur?
-Yağmur canlılar için neden önemlidir?
-Gökkuşağı nasıl çıkar?
-Yağmur yağmazsa neler olur?
-
Yağmurda neler kullanılır? (Yağmurluk,çizme,şemsiye gibi...)

Sanat Çalışması:
Çocuğunuzun seçtiği bir renkli fon kartonuna bulut resmi çizilir.Yaşının özelliğine göre o ya da siz kesebilirsiniz. Çizdiğiniz buluta uygun boyutlarda su damları çizip kesebilirisniz.(kesme işini çocuğunuzda yapabilir.) Kesilin bulutun alt kısmına delgeç ile 3-5 cm uuznluğunda delikler delebilirisniz.Kesilen su damlarını alüminyum folyo ile kaplayıp yağmur damlalarının şeffaflığını da belirtebilirisiniz. Yağmur damlarının üst kısmı olacak sivri bölüme de delgeç ile delik açın.Ardından misina ya da uygun gördüğünüz ince beyaz bir ipi su damlarının deliklerinden geçirerekl bulutunuz ile birleştirebilirsiniz.arada biraz uzun hatta uzunlu kısalı ip mesafeleri kalsın.Çalışmanız bitince odanızın tavanına asabilriisniz.mobil bulut yapmış olduk.
Notlar: Birden fazla bulut yapabilrisiniz.beyaz fon kartonu kullanıp çocuğunuzdan bulutunu dilediği gibi boyamasını isteyebilirsiniz. Yine renkli fon kartonu kullanıp çocuğunuz istediği renk elişi kağıtlarıyla yırtma-yapıştırma ya ad kesme yapıştırma yaparak bulutunu tamamlayabilir.

Yaratıcı Düşünce Etkinliği: Çizip kesilen bir ya da birkaç su damlası A4 ya da A3 kağıdının herhangi bir yerine yapıştırılarak çocuğa 'Bir su damlası olsaydın nereye/nerelere düşmek isterdin? Neden? ' diye sorarak yanıtını dinledikten sonra not alıp resimlemesini isteyebilirisiniz.

Deney Çalışması: Bir tencereye su konularak kaynatılır. Su kaynadıktan sonra kapağı açılır ve biraz yukarda tutularak kapaktaki ve kapaktan akan su damlalarını gözlemleyerek yağmurun oluşumunu anlatabiliriz.

Sanat Çalışması: Uygun fiyatlı ve sade renkli,desensiz bir şemsiye temin edelim. Pek çok artık materyal (pul,tüy,ip,kapak,kağıtlar,boncuk,deniz kabukalrı,kuruyemiş kabukları,pipetler..vb..) ve bunları yapıştırıp bir araya getirmeye,birleştirmeye yarayacak yapıştırıcı toplanır.Çocuğumuzla birlikte bu malzemeleri kullanarak şemsiyemizi süsleyelim.
Ynt: Konu: Yağmur

03/27/2012 06:23:00

bizim nisan konumuz gökkuşağı ve yağmur bunun için gökkuşağı renkleriyle hazırlanmış sensory tub yapılacak

oyun hamuru ile gökkuşağı

gökkuşağı şekil eşleştirme http://www.4shared.com/document/QpNMWsJJ/rainbowshapematch.html

 

kitaplarımız ise Yağmurlu Bir gün ve Elmer ve Gökkuşağı

Gözlem olarak yağmur yağarken ve yağdıktan sonra neler olur ve yağmur suyu biriktirme

 

Ynt: Konu: Yağmur

Ynt: Konu: Yağmur

04/11/2012 07:38:00

Cok guzel ornekler geliyor:)

Ynt: Konu: Yağmur

Ynt: Konu: Yağmur

04/16/2012 07:31:00

günlük yaşam-duyusal aktiviteler kitap önerisi :  http://alminabeyaz.blogspot.com/2012/04/gunluk-yasam-duyusal-aktivite-ve-kitap.html

Ynt: Konu: Yağmur

Ynt: Konu: Yağmur

Ynt: Konu: Yağmur


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Her Güne Bir Aktivite

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...